Cena: 5,99 zł

PHU "AKA"

Ksylitolki: zdrowe smakołyki dla Twojego dziecka - PHU "AKA"

Zdrowa żywność

Ksylitolki: zdrowe smakołyki dla Twojego dziecka

Dzieci uwielbiają słodkości, a my często nie potrafimy im odmówić. Jak sprawić dziecku radość i jednocześnie zadbać o jego zdrowie?

Cukier coraz częściej nazywany jest białą śmiercią. Spożywamy go w przeróżnych pokarmach najczęściej w postaci sacharozy lub syropu glukozowo-fruktozowego, a to nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. Te "puste kalorie" nie tylko nie wymagają od organizmu prawie żadnego zaangażowania w proces trawienia cukrów, ale też przyczyniają się do rozwoju insulinooporności, która jest wstępem do cukrzycy typu 2. Ponadto cukier to idealna pożywka dla bakterii zasiedlających jamę ustną i wywołujących próchnicę, która - jeśli nie jest leczona - może prowadzić do poważnych chorób.

Z drugiej strony każdy organizm potrzebuje "paliwa", które w momentach zwiększonego zapotrzebowania dostarczy mu niezbędnej energii. Dzieci są bez przerwy aktywne fizycznie, a ich młode mózgi chłoną każdą nową informację - dlatego też ich zapotrzebowanie na węglowodany jest szczególnie duże i objawia się nieustannym poszukiwaniem łakoci. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom i jednocześnie mieć pewność, że słodka przekąska nie zaszkodzi ich organizmowi, wybierz drażetki Ksylitolki. Te słodycze z fińskiego ksylitolu, na naturalnych aromatach i barwnikach dostarczają niezbędnej energii, a jednocześnie mają niski indeks glikemiczny 8. Dodatkowo pomagają utrzymać mineralizację zębów.

Wybieraj spośród wielu smaków Ksylitolków: owocowego, jagodowego, pomarańczowego, zielonego jabłuszka... A może Twojemu dziecku najbardziej zasmakuje pinacola (ananasowo-kokosowy) lub też orzeźwiająca mięta?

Drażetki Ksylitolki mają aż 6 smaków! Który z nich Twoje dziecko najbardziej polubi?

Cena detaliczna: 5,99 zł. Opakowanie zawiera 40 g produktu.

Firma: PHU "AKA"

Polecamy

Pozostałe produkty

Mięta na niestrawność

Mięta na niestrawność

Zdrowa żywność

Konfitura z róży

Konfitura z róży

Zdrowa żywność

Żelazo + witaminy

Żelazo + witaminy

Zdrowa żywność

Zdrowe konopie

Zdrowe konopie

Zdrowa żywność

Aronia bez cukru

Aronia bez cukru

Zdrowa żywność

Raport specjalny

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona

Nowości

Leki na osteoporozę osłabiają kości?

Leki na osteoporozę osłabiają kości?

18 czerwiec 2017