Przemysł spożywczy "cynicznie podchodzi do epidemii otyłości"

Dodano: 23 lipiec 2014

Otyłość staje się głównym problemem zdrowotnym. Niestety przemysł spożywczy zdaje się go nie dostrzegać i nie zamierza brać udziału w przeciwdziałaniu otyłości.

Nowe badania w przemyśle ujawniają, że branża spożywcza ma zbyt dużo pieniędzy do stracenia, aby zagrać w grę taktyczną z politykami. Socjolog Ivy Ken, profesor na George Washington University, powiedział, że przemysł spożywczy sam siebie ustawia jedynie jako "część rozwiązania" problemu otyłości, spokojnie przy tym chroniąc własne zyski. Przemysł współpracuje z agencjami rządowymi USA w ramach „Partnerstwa dla Zdrowszej Ameryki”, jednak według profesora Kena powinno się to nazywać "partnerstwem dla zdrowszej dolnej linii".

Firmy używają określeń jak "współpraca" z agencjami rządowymi w celu rozwiązania problemu otyłości, ale w rzeczywistości ich zyski dalej rosną. Patrząc na grup producentów żywności stanowiących ¼ sprzedaży żywności w USA, ich sprzedaż produktów niskokalorycznych wzrosła od 2011 r. o 1,25 mld dolarów, a w tym samym czasie sprzedaż standardowych produktów spożywczych również wzrosła o 278 mln dolarów.

Według profesora Kena producenci żywności w najlepszym wypadku dokonują minimalnych zmian w swoich produktach, które w pierwszym rzędzie są odpowiedzialne za epidemię otyłości.

Źródło: Social Currents, 2014; 1 (2): 130

Zobacz też:

Polecamy

Zobacz także

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Koper włoski (fenkuł) to naturalna hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Do tego nie wywołuje działań niepożądanych - w odróżnieniu od standardowo przepisywanych tabletek.

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Wśród wielu substancji istnieje pewna grupa, której obecność w naszych komórkach jest szczególnie istotna. Warunkują one prawidłową aktywność mitochondriom uczestnicząc w produkcji energii niezbędnej do niemal wszystkich procesów zachodzących w organizmie.

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Chcesz cieszyć się dobrą pamięcią aż do późnej starości? Pamiętaj o uzupełnieniu diety o kwasy omega-3 oraz witaminy B, C, D i E.

Kto chce pogrążyć homeopatię?

Kto chce pogrążyć homeopatię?

W kolejnym przeglądzie badań stwierdzono, że homeopatia jest nieskuteczna. Ponownie wydaje się jednak, że doszło do naukowej manipulacji. Tym razem tematem zainteresował się nawet rzecznik praw obywatelskich.

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tusz pod skórą może trwale zmienić fizjologię skóry i zaburzyć procesy związanie z poceniem się.

Wybielacze odpowiedzialne za choroby u dzieci

Wybielacze odpowiedzialne za choroby u dzieci

Stosowanie wybielaczy powiązano z wyższym ryzykiem chorób układu oddechowego u dzieci.

Raport specjalny

Niebezpieczne kosmetyki

Niebezpieczne kosmetyki