Cebula na cukrzycę

Dodano: 24 marzec 2015

Jedna cebula dziennie może być świetnym sposobem w terapii cukrzycy. Wyniki nowych badań wskazują, że wyciąg z cebuli obniża ilość glukozy we krwi oraz redukuje poziom cholesterolu całkowitego.

Naukowcy z Delta State University w Nigerii donoszą, że suplementowanie na czczo 400 mg ekstraktu z cebCzysty wyciąg z cebuli obniża poziom cukru we krwi oraz redukuje ilość cholesterolu w organizmie. (fot. User:Colin, flickr.com, CC BY-SA 2.0, resized)uli dwa razy dziennie może obniżyć poziom cukru we krwi aż o 50%. Wpływa także znacząco na ilość cholesterolu całkowitego w organizmie.

Cebula - mimo że nie należy do kalorycznych warzyw, to osoby przyjmujące ją w postaci skoncentrowanego wyciągu, przybierały na wadze, choć nie stwierdzono u nich cukrzycy.

Naukowcy uważają, że wyciąg z cebuli zwiększa tempo przemiany materii, co sprawia, że osoby go suplementujące szybciej czują się głodne i mają większy apetyt.

Badania były ograniczone tylko do testów na szczurach laboratoryjnych.

Zwierzętom podawano różne ilości ekstraktu tuż po wstrzyknięciu leku przeciwcukrzycowego (metforminy).

W grupach, w których podawano 400 mg i 600 mg, odnotowano szybką redukcję poziomu glukozy i cholesterolu we krwi w porównaniu do pozostałych gryzoni, którym podano tylko lek.

Tekst: Monika Piorun

Źródło: Proceedings of the 97th annual meeting of the Endocrine Society, San Diego, March 6, 2015

Zobacz też:

Polecamy

Zobacz także

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Koper włoski (fenkuł) to naturalna hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Do tego nie wywołuje działań niepożądanych - w odróżnieniu od standardowo przepisywanych tabletek.

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Wśród wielu substancji istnieje pewna grupa, której obecność w naszych komórkach jest szczególnie istotna. Warunkują one prawidłową aktywność mitochondriom uczestnicząc w produkcji energii niezbędnej do niemal wszystkich procesów zachodzących w organizmie.

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Chcesz cieszyć się dobrą pamięcią aż do późnej starości? Pamiętaj o uzupełnieniu diety o kwasy omega-3 oraz witaminy B, C, D i E.

Kto chce pogrążyć homeopatię?

Kto chce pogrążyć homeopatię?

W kolejnym przeglądzie badań stwierdzono, że homeopatia jest nieskuteczna. Ponownie wydaje się jednak, że doszło do naukowej manipulacji. Tym razem tematem zainteresował się nawet rzecznik praw obywatelskich.

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tusz pod skórą może trwale zmienić fizjologię skóry i zaburzyć procesy związanie z poceniem się.

Wybielacze odpowiedzialne za choroby u dzieci

Wybielacze odpowiedzialne za choroby u dzieci

Stosowanie wybielaczy powiązano z wyższym ryzykiem chorób układu oddechowego u dzieci.

Raport specjalny

Niebezpieczne kosmetyki

Niebezpieczne kosmetyki