Na studiach tyjemy

Dodano: 24 kwiecień 2017

Dobrze wiemy, że studenci odżywiają się nieprawidłowo. Udowodniono, że w okresie studiów młodzież może przytyć średnio o 4 kg.

86 studentów przez 4 lata uczęszczania na college uczestniczyło w badaniu nadzorowanym przez zespół naukowców z Vermont. W tym czasie eksperci monitorowali ich nawyki żywieniowe i rodzaj podejmowanej aktywności fizycznej.

Jedynie 15% badanych uprawiało sport (umiarkowany) przez 30 minut 3 razy w tygodniu, a tylko kilku urozmaiciło dietę o warzywa i owoce.

Nie jest zatem zaskoczeniem to, że przytyli oni w ciągu 4 lat średnio o 4 kg, najwięcej podczas pierwszego roku nauki. Bardziej niepokojącym rezultatem badań jest wzrost liczby studentów z nadwagą i otyłością - 41% względem 23% na początku badania.

Badacze podkreślają, że otyłość w tym wieku dwukrotnie zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.

Źródło: http://www.jneb.org/article/S1499-4046(16)30872-7/abstract

Polecamy

Zobacz także

Choroba Parkinsona zaczyna się w jelitach?

Choroba Parkinsona zaczyna się w jelitach?

Czy przerwanie połączenia między mózgiem a układem pokarmowym zapobiega wystąpieniu choroby Parkinsona?

Czy amerykańskim szpitalom grozi zamknięcie?

Czy amerykańskim szpitalom grozi zamknięcie?

Chirurdzy odraczają zaplanowane operacje, onkolodzy przerywają chemioterapię pacjentów. Lekarze rozkładają ręce wobec przypadków zatruć metanolem. Wszystko z powodu braku sody oczyszczonej.

Leki na osteoporozę osłabiają kości?

Leki na osteoporozę osłabiają kości?

Bisfosfoniany stosowane standardowo w terapii osteoporozy wcale nie wpływają korzystnie na kościec - zdaniem naukowców zwiększają ryzyko złamania.

Seniorzy, pijcie herbatę

Seniorzy, pijcie herbatę

Już jedna filiżanka herbaty dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na alzheimera.

Chroń organizm z witaminą B

Chroń organizm z witaminą B

Suplementacja witaminą B może chronić organizm przed szkodliwymi skutkami zanieczyszczenia powietrza. WHO alarmuje, że aż 90% naszej planety jest narażone na kontakt ze smogiem.

Od farbowania włosów do raka piersi

Od farbowania włosów do raka piersi

Antykoncepcja hormonalna w postaci wkładki wewnątrzmacicznej zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi o 52%, a farbowanie włosów o 23%. Niebezpieczeństwo dotyczy kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Raport specjalny

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona