Spowolniona reakcja może być objawem problemów z sercem

Dodano: 29 kwiecień 2017

Istnieje wiele czynników sprzyjających śmiertelnym chorobom układu krążenia. Teraz poznaliśmy kolejny: spowolniona reakcja organizmu.

Na przełomie lat 80-tych i i 90-tych ubiegłego wieku brytyjscy naukowcy zaprosili do eksperymentu ponad 5 tys. ochotników w wieku 20-59 lat. Nakazali uczestnikom, aby kiedy tylko ci zauważą błysk światła na ekranie komputera, wcisnęli guzik. Reakcje ochotników były odnotowywane.

Piętnaście lat później eksperci powrócili do wyników badań i porównali je z aktualnym stanem zdrowia uczestników eksperymentu.

Po uwzględnieniu takich czynników jak nałóg nikotynowy i alkoholizm, okazało się, że ci ochotnicy, którzy wykazywali się spowolnioną reakcją, znajdowali się w wyżej grupie ryzyka śmierci z jakiejkolwiek przyczyny (25%) oraz z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego (36%).

Zdaniem autora badania Garetha Hagger-Johnsona z University College London przyczyną spowolnionej reakcji organizmu mogą być problemy z mózgiem lub układem nerwowym i powiązane z nimi aberracje innych układów organizmu.

Źródło: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0082959

Zobacz też:

Polecamy

Zobacz także

Mleko niskotłuszczowe a choroba Parkinsona

Mleko niskotłuszczowe a choroba Parkinsona

Oto kolejny cios dla przemysłu niskotłuszczowego: picie kawy czy herbaty z mlekiem odtłuszczonym lub o niskiej zawartości tłuszczu może zwiększać ryzyko zachorowania na parkinsona.

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Koper włoski (fenkuł) to naturalna hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Do tego nie wywołuje działań niepożądanych - w odróżnieniu od standardowo przepisywanych tabletek.

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Wśród wielu substancji istnieje pewna grupa, której obecność w naszych komórkach jest szczególnie istotna. Warunkują one prawidłową aktywność mitochondriom uczestnicząc w produkcji energii niezbędnej do niemal wszystkich procesów zachodzących w organizmie.

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Chcesz cieszyć się dobrą pamięcią aż do późnej starości? Pamiętaj o uzupełnieniu diety o kwasy omega-3 oraz witaminy B, C, D i E.

Kto chce pogrążyć homeopatię?

Kto chce pogrążyć homeopatię?

W kolejnym przeglądzie badań stwierdzono, że homeopatia jest nieskuteczna. Ponownie wydaje się jednak, że doszło do naukowej manipulacji. Tym razem tematem zainteresował się nawet rzecznik praw obywatelskich.

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tusz pod skórą może trwale zmienić fizjologię skóry i zaburzyć procesy związanie z poceniem się.

Raport specjalny

Niebezpieczne kosmetyki

Niebezpieczne kosmetyki