Feng shui na dobranoc. Zasady urządzania sypialni

Artykuł pochodzi z magazynu

Holistic Health lipiec - sierpień 2017

Kup ten numer
Dodano: 3 sierpień 2017

Czy przestrzeganie starożytnej praktyki planowania przestrzeni może poprawić sen?

Nowoczesne spojrzenie na feng shui1 utwierdza nas w przekonaniu, że sposób zagospodarowania przestrzeni w mieszkaniu może w istotny sposób wpływać na samopoczucie. Miejscem, w którym spędzamy jedną trzecią życia, jest sypialnia. Dlatego w  pierwszej kolejności należy zadbać oto, aby właśnie tutaj energia qi, obecna w otaczającym nas świecie, mogła swobodnie przepływać - twierdzą mistrzowie feng shui2.

1. Łóżko ustawiamy tak, aby nasze nogi podczas snu nie były skierowane ku drzwiom do sypialni. Dzięki temu łatwiej oderwiemy się od spraw minionego dnia. W ostateczności umieszczamy w nogach łóżka stolik lub szafkę.

Ważne: drzwi do sypialni powinny być widoczne, gdy leżymy w łóżku.

2. Najlepiej, aby zagłówek łóżka sąsiadował ze ścianą, na której nie ma okien.

3. Rezygnujemy z elementów dekoracyjnych nad łóżkiem, np. belek, podobnie jak z wentylatora śmigłowego. Dopuszczalne jest zawieszenie nad łóżkiem fletu z bambusa - neutralizuje złą energię.

4. Unikamy trzymania w sypialni sprzętów związanych z aktywnością dzienną, takich jak np. telewizor, komputer czy przyrządy gimnastyczne.

5. Zgodnie z zasadami feng shui lustra odbijają, a przez to również wzmacniają, energię qi, co nie sprzyja wyciszeniu. Lepiej więc zrezygnować z nich w sypialni lub zasłaniać je na noc kawałkiem materiału.

6. Bałagan w sypialni utrudnia przepływ energii qi, co zakłóca sen.

7. Meblując sypialnię, unikamy liczb nieparzystych. Lepiej ustawić więc dwie szafki czy nocne lampki niż jedną. Preferowane są kształty zaokrąglone. Obrazy i plakaty zawieszamy na ścianie naprzeciw łóżka.

8. W sypialni powinny dominować kolory pastelowe, przypominające barwę skóry: kremowy, brzoskwiniowy, beżowy, jasnoróżowy. Zielony i niebieski wpływają korzystnie na sen, jeśli są w jasnych odcieniach.

Bibliografia

  1. http://astro-fengshui.com/fengshui/modern.html
  2. http://www.laltramedicina.it/tradizioni-mediche/34-feng-shui-per-la-buonanotte.html

Polecamy

Zobacz także

Komórki macierzyste wcześniaków uratują nerki

Komórki macierzyste wcześniaków uratują nerki

Mocz dzieci urodzonych przed terminem to potencjalne źródło komórek macierzystych, które lekarze będą mogli wykorzystać w wielu różnych terapiach.

Dzieci, cukier i otyłość

Dzieci, cukier i otyłość

Otyłość dzieci stanowi coraz większy problem. Na szczęście wystarczą niewielkie zmiany, aby przyczynić się do poprawy stanu zdrowia pociechy.

Warto ćwiczyć! Nie taki sport straszny...

Warto ćwiczyć! Nie taki sport straszny...

Wiesz, że powinieneś prowadzić bardziej aktywny tryb życia, ale brakuje Ci motywacji? Przedstawiamy wyniki badań, które udowadniają, że niewiele potrzeba, aby poprawić fizyczną i psychiczną kondycję organizmu.

Paracetamol czy placebo?

Paracetamol czy placebo?

Acetaminofen (paracetamol) to standardowo stosowany lek w terapii bólu pleców i kolan oraz stanów zapalnych stawu biodrowego. Metaanaliza wykazała jednak, że wcale nie jest on skuteczniejszy niż placebo.

Marsz dobrze wpływa na mózg

Marsz dobrze wpływa na mózg

Kolejne doniesienie na temat korzyści wynikających z uprawiania marszu: nacisk stóp na twardą powierzchnię podbija krew i poprawia krążenie w mózgu.

Mniej

Mniej "prezentów" od koncernów farmaceutycznych?

Co drugi lekarz złożył oświadczenie, że przyjmuje "prezenty" od producentów leków.

Raport specjalny

Niebezpieczne kosmetyki

Niebezpieczne kosmetyki