Zwierzę zmniejszy ryzyko alergii

Dodano: 5 lipiec 2017

Posiadasz pupila? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: jego obecność zmniejsza prawdopodobieństwo tego, że Twoje dzieci będą mieć alergie, astmę lub nadwagę - zwłaszcza jeśli urodziły się w wyniku cesarskiego cięcia.

Pierwsze skrzypce grają tu drobnoustroje. Obecność czworonoga w domu wiąże się z wyższym poziomem dwóch szczepów bakterii, które zdają się chronić organizm przed alergiami i otyłością. Właściciele zwierząt i ich rodziny mają tych mikrobów 2 razy więcej niż osoby nie posiadające czworonożnych towarzyszy.

Eksperci z Uniwersytetu Alberty w Kanadzie nie wiedzą, czy owe bakterie przenoszą się na sierści czy też łapach zwierząt i nie potrafią jeszcze określić, kiedy najlepiej sprowadzić do domu czworonoga. Są jednak przekonani o dobroczynnym wpływie zwierząt na dopiero kształtujący się układ odpornościowy.

Dlatego też warto pomyśleć o zwierzęciu, jeśli planujesz posiadanie dziecka.

Źródło: Microbiome, 2017; 5: 40

Zobacz też:

Polecamy

Zobacz także

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Menopauza: fenkuł jak HTZ

Koper włoski (fenkuł) to naturalna hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Do tego nie wywołuje działań niepożądanych - w odróżnieniu od standardowo przepisywanych tabletek.

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Mitoceutyki są kluczem do zdrowia

Wśród wielu substancji istnieje pewna grupa, której obecność w naszych komórkach jest szczególnie istotna. Warunkują one prawidłową aktywność mitochondriom uczestnicząc w produkcji energii niezbędnej do niemal wszystkich procesów zachodzących w organizmie.

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Demencja: witaminy, które zmniejszają ryzyko

Chcesz cieszyć się dobrą pamięcią aż do późnej starości? Pamiętaj o uzupełnieniu diety o kwasy omega-3 oraz witaminy B, C, D i E.

Kto chce pogrążyć homeopatię?

Kto chce pogrążyć homeopatię?

W kolejnym przeglądzie badań stwierdzono, że homeopatia jest nieskuteczna. Ponownie wydaje się jednak, że doszło do naukowej manipulacji. Tym razem tematem zainteresował się nawet rzecznik praw obywatelskich.

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tatuaż zaburza gospodarkę wodną organizmu

Tusz pod skórą może trwale zmienić fizjologię skóry i zaburzyć procesy związanie z poceniem się.

Wybielacze odpowiedzialne za choroby u dzieci

Wybielacze odpowiedzialne za choroby u dzieci

Stosowanie wybielaczy powiązano z wyższym ryzykiem chorób układu oddechowego u dzieci.

Raport specjalny

Niebezpieczne kosmetyki

Niebezpieczne kosmetyki