Nie daj się zmiażdżyć miażdżycy!

Dodano: 3 sierpień 2017

Czym jest miażdżyca? To przewlekłe schorzenie tętnic, które polega na odkładaniu się cholesterolu na wew­nętrznych ścianach naczyń krwionośnych. Do czego prowadzi to niebezpiecznie zjawisko? Do zwężenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, do udarów mózgu oraz zawałów serca, które są najczęstszą przyczyną zgonów we współczesnym świecie.

W jaki dokładnie sposób rozwija się miażdżyca?

Powodem rozwijania się miażdżycy jest uszkodzenie ściany śródbłonka pokrywającego wnętrze tętnic i tworzenie się tzw. blaszki miażdżycowej. Powstają szczeliny, przez które do tętnic przedostają się komórki zapalne oraz cholesterol. Gromadzą się one na ścianach naczynia i w konsekwencji prowadzą do zwężenia światła tętnicy lub nawet jego zamknięcia. To z kolei powoduje, że tkanki wokół blaszki stają się twardsze i grubsze, a tym samym naczynia krwionośne są coraz bardziej delikatne i kruche, a to może doprowadzić do pęknięcia blaszki oraz powstania w tym miejscu bardzo niebezpiecznego zatoru.

Warto podkreślić, że czynnikiem powodującym rozwój miażdżycy oraz chorób układu krążenia jest wysoki poziom homocysteiny - aminokwasu, który ma bardzo niekorzystny wpływ na naczynia krwionośne. Dlatego też niezwykle ważne jest regularne badanie poziomu tego aminokwasu we krwi. Jak się okazuje, wysoki poziom cholesterolu jest w tym wypadku mniej niebezpieczny dla zdrowia, a w rzeczywistości to homocysteina jest "cholesterolem XXI wieku".

W jaki sposób zbyt wysoki poziom homocysteiny wpływa na organizm?

W jaki sposób zadbać o odpowiedni poziom homocysteiny?

Najważniejsze to zaopatrzyć swój organizm w witaminę B12 a jeszcze lepiej w jej aktywną formę - metylokobalaminę. Ta forma nie musi ulegać przekształceniu w organizmie, dzięki czemu jest gotowa do działania. Trzeba jednak zaznaczyć, że warunkiem prawidłowego działania preparatu z witaminą B12 jest obecność w nim dodatkowych witamin z grupy B: witaminy B6, biotyny i kwasu foliowego. Podsumowując, wszystkie wyżej wymienione substancje będą skutecznie wpływały na obniżenie poziomu homocysteiny, a w rezultacie przeciwdziałały rozwojowi miażdżycy.

Niezwykle ważna jest również najwyższa jakość i czystość preparatu z B12 oraz odpowiednia dawka substancji czynnych. Tylko dzięki takim preparatom możliwa jest skuteczna i bezpieczna terapia. Do tego typu preparatów możemy zaliczyć preparaty mitochondrialne - MITOCEUTYKI, które charakteryzują się najwyższym stopniem czystości oraz wysoką (terapeutyczną) dawką. Stosowanie ich jest nie tylko wysoce efektywne, ale także bezpieczne dla organizmu, co jest szczególnie ważne w przypadku problemów z układem krążenia. Warto również wiedzieć, że regularne przyjmowanie wysokiej jakości preparatu z witaminą B12 ma dla naszego organizmu dodatkowe walory, takie jak:

  • wspomaganie prawidłowej produkcji krwinek,
  • niwelowanie uczucia zmęczenia,
  • wspomaganie prawidłowych funkcji układu nerwowego
  • walka ze stresem oksydacyjnym

Witamina B12

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Miażdżyca jest chorobą o wysokiej zachorowalności oraz śmiertelności. Ryzyko zachorowania znacząco zwiększa się pod wpływem palenia tytoniu, otyłości, nadciśnienia tętniczego czy też cukrzycy. Oczywiście skutecznymi sposobami w zapobieganiu tej dolegliwości są odpowiednia i zbilansowana dieta, a także regularna aktywność fizyczna. Pamiętajmy jednak, że najistotniejsze jest wczesne wprowadzenie działań profilaktycznych oraz odpowiednia suplementacja. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby, jak również zminimalizować jej skutki. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Mito-Pharma

Polecamy

Zobacz także

Komórki macierzyste wcześniaków uratują nerki

Komórki macierzyste wcześniaków uratują nerki

Mocz dzieci urodzonych przed terminem to potencjalne źródło komórek macierzystych, które lekarze będą mogli wykorzystać w wielu różnych terapiach.

Dzieci, cukier i otyłość

Dzieci, cukier i otyłość

Otyłość dzieci stanowi coraz większy problem. Na szczęście wystarczą niewielkie zmiany, aby przyczynić się do poprawy stanu zdrowia pociechy.

Warto ćwiczyć! Nie taki sport straszny...

Warto ćwiczyć! Nie taki sport straszny...

Wiesz, że powinieneś prowadzić bardziej aktywny tryb życia, ale brakuje Ci motywacji? Przedstawiamy wyniki badań, które udowadniają, że niewiele potrzeba, aby poprawić fizyczną i psychiczną kondycję organizmu.

Paracetamol czy placebo?

Paracetamol czy placebo?

Acetaminofen (paracetamol) to standardowo stosowany lek w terapii bólu pleców i kolan oraz stanów zapalnych stawu biodrowego. Metaanaliza wykazała jednak, że wcale nie jest on skuteczniejszy niż placebo.

Marsz dobrze wpływa na mózg

Marsz dobrze wpływa na mózg

Kolejne doniesienie na temat korzyści wynikających z uprawiania marszu: nacisk stóp na twardą powierzchnię podbija krew i poprawia krążenie w mózgu.

Mniej

Mniej "prezentów" od koncernów farmaceutycznych?

Co drugi lekarz złożył oświadczenie, że przyjmuje "prezenty" od producentów leków.

Raport specjalny

Niebezpieczne kosmetyki

Niebezpieczne kosmetyki