Profilaktyka i leczenie

Czy musimy się szczepić jadąc na wakacje?

Czy musimy się szczepić jadąc na wakacje?

Gdyby Ministerstwo Zdrowia mogło decydować za nas, każdy turysta wybierający się za granicę zamieniłby się w poduszkę do igieł, zanim zdołałby przyjąć wszystkie zalecane szczepienia.

Wstrząs anafilaktyczny

Wstrząs anafilaktyczny

Po zjedzeniu orzechów puchnie Ci język? Źle się czujesz po użądleniu osy? Wstrząs anafilaktyczny może zagrażać życiu, dlatego warto wiedzieć, co robić, gdy dotknie on nas lub osobę w naszym otoczeniu.

Na tropie boreliozy

Na tropie boreliozy

Borelioza to jedna z tych chorób, których nie życzy się nawet największemu wrogowi. Spowodowana jest zakażeniem bakteriami Borrelia burgdorferi roznoszonymi przez kleszcze. Jedno ukąszenie może prowadzić do wielu bardzo uciążliwych symptomów, do których zaliczamy bóle głowy, przemęczenie, ból mięśni i stawów, problemy z pamięcią, splątanie, zaburzenia snu, napady padaczkowe, niepokój oraz depresję.

Gdy do wesela się nie goi

Gdy do wesela się nie goi

XXI wiek. Szpital. Choremu grozi amputacja nogi. Zafrasowany lekarz proponuje... przystawienie pijawek, a następnie larwoterapię. Dzięki tym, wydawałoby się, zapomnianym metodom, można uniknąć aż 30% amputacji!

Jak złapać wigor na wiosnę i pozbyć się chronicznego zmęczenia?

Jak złapać wigor na wiosnę i pozbyć się chronicznego zmęczenia?

- Zespół chronicznego zmęczenia, czyli stałe poczucie osłabienia, jest dowodem na to, że nasze swoiste komórkowe elektrownie nie zaopatrują organizmu w odpowiednią ilość energii - twierdzi dr Sarah Myhill. Jednakże istoty tego problemu nie stanowią wcale głowa czy nawet tarczyca, lecz zazwyczaj jelita.

SM -  choroba o stu twarzach

SM - choroba o stu twarzach

Atakuje młodych, w pełni sprawnych ludzi, najczęściej między 20. a 40. rokiem życia. Pierwsze objawy łatwo przegapić, bo często są niespecyficzne i mogą świadczyć o zupełnie innych schorzeniach.

Na tropie raka - poznaj ukryte przyczyny chorób nowotworowych

Na tropie raka - poznaj ukryte przyczyny chorób nowotworowych

Ekspert „New Medicine”, dr Patrick Kingsley, uratował tysiące pacjentów z problemami onkologicznymi, stosując badania i terapie ignorowane przez większość lekarzy. Poznaj wskazane przez niego główne źródła nowotworów.

Nordic walking - recepta na aktywność

Nordic walking - recepta na aktywność

Nordic walking jest oparty na technice fizjologicznego marszu i angażuje 90% naszych mięśni. Chodzenie z kijami może uprawiać prawie każdy, również zimą. To doskonały przepis na walkę z sezonową depresją i pozimowe kłopoty z sylwetką.

Joseph Lister, czyli historia walki z gangreną

Joseph Lister, czyli historia walki z gangreną

Noga jedenastolatka, Jamesa Greenlessa, który 12 sierpnia 1865 r. trafił na stół operacyjny w szpitalu w Glasgow, wyglądała paskudnie. Końce kości przerwały skórę, tworząc groźną ranę. Wcześniej w przypadkach otwartego złamania chirurdzy postępowali w ten sam sposób - natychmiast amputowali kończynę. Jednak Joseph Lister miał zamiar ją uratować…

Pokonaj gronkowca olejem złodziei!

Pokonaj gronkowca olejem złodziei!

Richarda walczącego z ciężkim zakażeniem MRSA wyleczyli... złodzieje i kozy! Kiedy medycyna akademicka bezradnie rozłożyła ręce, w dwa tygodnie postawił go na nogi środek stosowany w czasie epidemii dżumy.

Jak aktywować dobre geny?

Jak aktywować dobre geny?

Czy można uniknąć chorób zapisanych w genach? Jak pokazują doświadczenia dr. Josepha Mercoli oraz najnowsze doniesienia naukowe, przyszłość zapisaną w genach można zmienić!

Ciepło - zimno, czyli uzdrawiająca moc temperatury

Ciepło - zimno, czyli uzdrawiająca moc temperatury

Energię cieplną można wykorzystać w leczeniu. Termoterapia ma kilka odmian - zależnie od sytuacji można leczyć ciepłem, zimnem lub... mrozem.

Zobacz też:

Raport specjalny

Wszystko o skórze

Wszystko o skórze

Nowości

Czy bakterie zwalczą raka?

Czy bakterie zwalczą raka?

23 lipiec 2017

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami, zgaga i inne problemy zdrowotne

Wiele codziennych dolegliwości może nam sprawiać niemałe problemy, dlatego często zanim pójdziemy do lekarza, to szukamy sposobów ich rozwiązania albo ciekawostek, związanych z procesem leczenia. W dziale profilaktyka i leczenie znaleźć można zarówno ciekawe sposoby na zapobieganie chorobom, jak i opis innowacyjnych sposobów leczenia różnych chorób. Jeżeli chorujesz na niedoczynność bądź nadczynność tarczycy, to z pewnością zainteresuje cię artykuł, opisujący naturalne sposoby wspomagania terapii, związanej z leczeniem chorób tarczycy. Warto się z nim zapoznać, gdyż pokazuje, jak można pomóc sobie przy tych chorobach.

Uchroń się przed demencją

Bardzo ciekawych artykułem jest również "6 sposobów zapobiegania chorobie Alzheimera". jest to choroba, która przeraża wiele osób ze względu na to, że atakuje osoby starsze, powodując demencję. Opisano w nim na co należy zwrócić uwagę, aby odsunąć od siebie groźbę choroby bądź też zmniejszyć ryzyko zachorowania na nią. Należy między innymi zadbać o uzupełnianie witaminy z grupy B, prawidłowo i zdrowo się odżywiać, a także zadbać o sprawne ciało i sprawny mózg. Osoby, które dbają o swoje zdrowie z pewnością chętnie przeczytają artykuły o tym, czym zastąpić niezdrowy cukier, a także o tym, jakie objawy mogą świadczyć o wystąpieniu cukrzycy. W dzisiejszych czasach cukier jest dodawany niemalże do wszystkiego, więc przeciętny Polak spożywa go w nadmiernych ilościach. Wśród innych artykułów można znaleźć także wiele odpowiedni na różne pytania, związane ze zdrowiem, choćby takie jak skąd się bierze zgrzytanie zębami czy dlaczego probiotyki przyczyniają się do zdrowia.