Cena: 5,99 zł

PHU "AKA"

Ksylitolki: zdrowe smakołyki dla Twojego dziecka - PHU "AKA"

Zdrowa żywność

Ksylitolki: zdrowe smakołyki dla Twojego dziecka

Dzieci uwielbiają słodkości, a my często nie potrafimy im odmówić. Jak sprawić dziecku radość i jednocześnie zadbać o jego zdrowie?

Cukier coraz częściej nazywany jest białą śmiercią. Spożywamy go w przeróżnych pokarmach najczęściej w postaci sacharozy lub syropu glukozowo-fruktozowego, a to nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. Te "puste kalorie" nie tylko nie wymagają od organizmu prawie żadnego zaangażowania w proces trawienia cukrów, ale też przyczyniają się do rozwoju insulinooporności, która jest wstępem do cukrzycy typu 2. Ponadto cukier to idealna pożywka dla bakterii zasiedlających jamę ustną i wywołujących próchnicę, która - jeśli nie jest leczona - może prowadzić do poważnych chorób.

Z drugiej strony każdy organizm potrzebuje "paliwa", które w momentach zwiększonego zapotrzebowania dostarczy mu niezbędnej energii. Dzieci są bez przerwy aktywne fizycznie, a ich młode mózgi chłoną każdą nową informację - dlatego też ich zapotrzebowanie na węglowodany jest szczególnie duże i objawia się nieustannym poszukiwaniem łakoci. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom i jednocześnie mieć pewność, że słodka przekąska nie zaszkodzi ich organizmowi, wybierz drażetki Ksylitolki. Te słodycze z fińskiego ksylitolu, na naturalnych aromatach i barwnikach dostarczają niezbędnej energii, a jednocześnie mają niski indeks glikemiczny 8. Dodatkowo pomagają utrzymać mineralizację zębów.

Wybieraj spośród wielu smaków Ksylitolków: owocowego, jagodowego, pomarańczowego, zielonego jabłuszka... A może Twojemu dziecku najbardziej zasmakuje pinacola (ananasowo-kokosowy) lub też orzeźwiająca mięta?

Drażetki Ksylitolki mają aż 6 smaków! Który z nich Twoje dziecko najbardziej polubi?

Cena detaliczna: 5,99 zł. Opakowanie zawiera 40 g produktu.

Firma: PHU "AKA"

Pozostałe produkty

Wartościowy sok z aloesu

Wartościowy sok z aloesu

Zdrowa żywność

Mięta na niestrawność

Mięta na niestrawność

Zdrowa żywność

Konfitura z róży

Konfitura z róży

Zdrowa żywność

Żelazo + witaminy

Żelazo + witaminy

Zdrowa żywność

Zdrowe konopie

Zdrowe konopie

Zdrowa żywność

Aronia bez cukru

Aronia bez cukru

Zdrowa żywność