Powstaje nowa grupa o zdrowiu naturalnym. Poznaj marki wchodzące w skład KTO CIĘ WYLECZY:
Banner KCW
Już niedługo wszystkie treści z www.oczymlekarze.pl będą częścią www.ktociewyleczy.pl
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą - marzec 2019

marzec 2019

Redaktor Naczelny poleca

Jesteśmy w stanie wojny. Walka trwa. Naukowcy każdego dnia szukają najskuteczniejszej broni. Cel? Namierzyć i wyeliminować raka. To podstepny nieprzyjaciel, który rozwinął liczne strategie przetrwania. Na szczęście wiemy o nim coraz więcej. W tej wiedzy tkwi klucz do jego ostatecznego pokonania. W Temacie Numeru piszemy o poszukiwaniach genezy nowotworów oraz o sposobach ich leczenia.

 

Z kolei Raport Specjalny poświęciliśmy wiosennym porządkom. Walcząc z kurzem i pleśnią, często padamy ofiarami... środków czystości. W marcowym wydaniu piszemy też o interesującym sposobie radzenia sobie z chorobą Hashimoto. Cierpiący na nią mężczyzna w oparciu o dietę paleo i tradycyjną medycynę chińską opracował protokół, który pozwolił mu zachować tarczycę. Wydawałoby się, że aspiryna to najbezpieczniejszy lek na świecie. Jednak nic bardziej mylnego. Okazuje się, że powodowane przez nią krwotoki z przewodu pokarmowego oraz udary krwotoczne są wysoką ceną za niewielką ochronę, jaką daje ona naszym naczyniom i jelitu grubemu.

 

Nieodłącznymi towarzyszami wiosny są alergie i zmęczenie. Jak sobie z nimi radzić podpowiedzą nasza Naturopatka Joanna Brejecka-Pamungkas oraz farmaceutka i autorka książki pt. „STOP alergiom” - Beata Peszko. Oczywiście nie zabraknie również zaleceń Starego Doktora dotyczących kłopotów z obniżonym libido oraz nieświeżym oddechem, a nasz Medyczny Detektyw podpowie, jakie rośliny zapobiegną starzeniu się skóry.

 

Miłej lektury!
Marta Borek-Białecka

Poznaj swoje prawa!

Elektroniczna służba zdrowia

E-rozwiązania to konsekwentne działania, które mają w ciągu najbliższych lat doprowadzić do cyfryzacji całego systemu służby zdrowia. To z kolei ma ułatwić procedury, usprawnić dostęp do usług medycznych oraz doprowadzić do skupienia w jednym miejscu wszystkich danych dotyczących zdrowia pacjenta (począwszy od szczepień, przez przebyte choroby, po zażywane leki i wykonane zabiegi medyczne). Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Wymowne grafiki

Jedzenie, które każe mózgowi nie podjadać

Apetyt nie pozwala Ci schudnąć? Wszystko przez pewne neurony - przedstawiamy więc pokarmy informujące mózg, że pora odstawić przekąski

News focus

CBD: nadzieja medycyny

Ekstrakt z konopi wykazuje właściwości lecznicze względem wielu chorób, od padaczki aż po raka.

Raport specjalny

Wyłącz się z pleśni

Jedno z najbardziej podstępnych zagrożeń dla zdrowia może czyhać w Twoim własnym domu. Cate Montana przedstawia liczne toksyczne oddziaływania pleśni i podpowiada, jak ich uniknąć.

Czysty i ekologiczny dom

W kłębach kurzu na podłodze czy na brudnych blatach w kuchni gromadzą się drobnoustroje i toksyczne dla zdrowia substancje. Jeśli jednak próbujesz się ich pozbyć za pomocą chemicznych środków czyszczących, jedno zagrożenie zastępujesz drugim.

Zadbaj o wewnętrzny ład

Toksyczne związki z chemii gospodarczej i pleśni mogą kumulować się w ciele całymi latami, warto więc zadbać o jego kompleksową detoksykację. Z pomocą przychodzą przeciwutleniacze.

Zdrowy styl życia

Oczyszczający ruch

Początek wiosny to idealny czas na dietę i detoks. Charlotte Watts objaśnia, jak ważną rolę w procesie oczyszczania organizmu odgrywa aktywność fizyczna i podpowiada, które ćwiczenia sprawdzą się najlepiej.

W poszukiwaniu utraconych sił

Co jeść, żeby mieć więcej energii? Po pracy padam i ciągle jestem śpiąca. Są gorsze i lepsze momenty, ale generalnie brakuje mi chęci do czegokolwiek.

Łyk energii

Zastrzyk cennych składników odżywczych pozwoli łatwiej przetrwać dolegliwości związane z przesileniem wiosennym.

Akysz, apsik!

Dla wielu alergików wiosna to pora zaostrzonych objawów, które potrafią zepsuć dobry humor. Na szczęście można sobie z nimi poradzić dzięki medycynie ortomolekularnej.

Statyny niszczą mitochondria

O wątpliwej skuteczności tych leków w profilaktyce chorób serca wiemy już całkiem dużo. Teraz okazuje się, że mogą one zaburzać procesy wytwarzania energii w komórkach, a w efekcie sprzyjać rozwojowi szeregu schorzeń przewlekłych, co czyni je jeszcze groźniejszymi.

Megaważne kapilary

Cały sens istnienia układu krążenia oraz bicia serca sprowadza się do dostawy życiodajnej krwi do naczyń włosowatych, gdzie dochodzi do wymiany substancji między krwią a tkankami i narządami. Właśnie ten odcinek krwiobiegu nazywa się mikrokrążeniem, a zaburzenia w jego obrębie mogą prowadzić do nadciśnienia, cukrzycy, a nawet nowotworów.

Gdy brakuje litu

Depresja, bezsenność, problemy z koncentracją... to tylko kilka objawów niedoboru tego pierwiastka.

Temat numeru

Złamać enigmę

W poznaniu genezy raka tkwi odpowiedź na fundamentalne pytanie, jak się go pozbyć. Koncepcji jest kilka, a z każdej z nich wywodzą się inne wskazówki dotyczące wyboru terapii.

Najlepsze alternatywne leki antyrakowe

Jedną z podstawowych metod w wysoce skutecznych programach leczenia raka stosowanych przez onkologów integracyjnych jest kombinacja terapii dożylnych. Oto zestawienie naturalnych substancji stosowanych przez dr. Marka Stenglera i dr. Paula Andersona.

Profilaktyka i leczenie

Siła kwiatów

Aby wyleczyć ciężką egzemę u swej córki, Leyla Mehmet zastąpiła steroidy chińskimi ziołami, uzyskując zadziwiające rezultaty.

Głodna jak wilk

Zamykanie kuchni na kłódkę, staranne odmierzanie porcji posiłków i zabezpieczanie resztek jedzenia to codzienność rodziców dzieci cierpiących na zespół Pradera-Williego. Czy nowoczesna terapia pozwoli chorym wreszcie najeść się do syta?

Ruszaj się z głową

Przy wiosennych porządkach w domu czy pierwszej wizycie na działce łatwo o przeciążenie mięśni i stawów. Również powrót do aktywności fizycznej po zimowej przerwie może skończyć się kontuzją.

Podkręć swój termostat

Marc Ryan łączy metodę paleo z tradycyjną medycyną chińską, aby jak najlepiej leczyć dietą chorobę Hashimoto, w przebiegu której organizm atakuje tarczycę.

Pies, kot i inni lekarze

Kontakt ze zwierzętami wyzwala w nas chęć do walki z chorobą i dodaje sił, dlatego też placówki medyczne i opiekuńcze coraz częściej zwracają się ku zooterapii.

Aspiryna to wcale nie profilaktyka

Ludziom po 50. r.ż. mówi się, że powinni zacząć przyjmować codziennie tabletkę aspiryny, aby zapobiec rozwojowi chorób serca. Jednakże dowody wskazują na to, że jakiekolwiek korzyści wynikające z takiego postępowania są o wiele mniej znaczące niż związane z nim zagrożenia.

5 sposobów na...

Afty

Regularnie zmagasz się z nadżerkami w jamie ustnej? Joanna Evans podaje 5 sposobów, by się z nimi uporać.

Okiem psychologa

Emocjonalni terroryści

Dzieci, partnerzy, rodzice, szef to ludzie, którym zdarza się nieraz zagrać na naszych emocjach, by coś na nas wymusić. Mało kto jednak wie, że osoby, które do perfekcji dopracowały sztukę emocjonalnego szantażu, to... politycy.

Detektyw medyczny

Na odsiecz skórze

Antyoksydanty to liczna grupa związków. W jej skład wchodzą np. polifenole, flawonoidy, antocyjany, witaminy.

Natura vs medycyna

Pluskwica groniasta zamiast HTZ na objawy menopauzy

Roślinne składniki z powodzeniem łagodzą naczynioruchowe symptomy klimakterium, a przy tym są pozbawione działań niepożądanych hormonalnej terapii zastępczej.

Jak sobie radzić z

Nieświeżym oddechem

Najczęstszą przyczyną  halitozy, bo tak fachowo określa się nieświeży oddech, jest brak odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Osłabionym libido

Przeświadczenie, że utrata zainteresowania seksem to coś naturalnego w pewnym wieku, jest całkowicie błędne! Na każdym etapie życia chwile intymności z ukochaną osobą są ważnym elementem budowania relacji, a ponadto wpływają bardzo pozytywnie na ogólny stan zdrowia.

Panteon sław medycyny

Opowieść bogata w witaminy

Wielkie odkrycie, które dało Carlowi Damowi Nobla, zaczęło się skromnie od złej diety laboratoryjnych kurczaków. Gdy naukowiec zauważył, że ptaki przestają chorować po podaniu im lucerny, postanowił wytropić zawartą w niej substancję. Tak odkrył witaminę K. Dzięki niemu o 3% zmniejszyła się liczba zgonów noworodków z powodu krwotoków. Nobel nie zmienił duńskiego naukowca - do końca życia badał on istotne dla zdrowia substancje (np. witaminę E) oraz mechanizmy powstawania kamieni żółciowych.

Nasz zielnik

Lukrecja gładka

Ekstrakty z korzenia tej rośliny chronią wątrobę i zapobiegają wrzodom, a stosowane zewnętrznie oczyszczają skórę i łagodzą stany zapalne.

Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny niekonwencjonalnej

2020

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą styczeń 2020

2019

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą grudzień 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą listopad 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą październik 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą wrzesień 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą sierpień 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą lipiec 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą czerwiec 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą maj 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą kwiecień 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą luty 2019
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą styczeń 2019

2018

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą grudzień 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą listopad 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą październik 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą wrzesień 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą sierpień 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą lipiec 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą czerwiec 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą maj 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą kwiecień 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą marzec 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą luty 2018
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą styczeń 2018

2017

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą grudzień 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą listopad 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą październik 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą wrzesień 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą sierpień 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą lipiec 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą czerwiec 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą maj 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą kwiecień 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą marzec 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą luty 2017
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą styczeń 2017

2016

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą grudzień 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą listopad 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą październik 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą wrzesień 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą sierpień 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą lipiec 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą czerwiec 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą maj 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą marzec - kwiecień 2016
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą styczeń - luty 2016

2015

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą listopad - grudzień 2015
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą wrzesień - październik 2015
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą lipiec - sierpień 2015
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą maj - czerwiec 2015
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą marzec - kwiecień 2015
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą styczeń - luty 2015

2014

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą listopad - grudzień 2014
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą wrzesień - październik 2014
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą lipiec - sierpień 2014
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą maj - czerwiec 2014
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą marzec - kwiecień 2014
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą styczeń - luty 2014

2013

O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą listopad - grudzień 2013
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą wrzesień - październik 2013
Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store