Wysokobiałkowe śniadanie zapewnia energię, zapobiegając cukrzycy

Dodano: 26 sierpień 2014

Rozpoczynanie dnia od wysokobiałkowych produktów jak wędliny czy jajka pomaga kobietom w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi przez cały dzień, a nawet może zapobiegać cukrzycy.

 

U kobiet jedzących śniadania o wysokiej zawartości białka we krwi utrzymywał się przez cały dzień stabilny poziom cukru i insuliny - hormonu biorącego udział w rozkładzie glukozy w organizmie. Dzięki temu kobiety mogły spędzić cały dzień bez niespodziewanych spadków energii czy napadów łaknienia cukru.

Poziom glukozy gwałtownie wzrasta po spożyciu przetworzonej żywności, która zawiera sztuczne cukry, a te z kolei uwalniają w organizmie wyższe poziomy insuliny. W ostateczności proces ten prowadzi do cukrzycy typu 2, ponieważ organizm przestaje sobie dawać radę z nagłym dopływem glukozy.

Jednak naukowcy z University of Missouri-Columbia są zdania, że tych nadmiernych wyrzutów insuliny można uniknąć, jeśli rozpocznie się dzień wysokobiałkowym śniadaniem. Aby przetestować swoją teorię, poddali obserwacjo grupę kobiet, którym podawano różne śniadania, rozpoczynając od naleśników zawierających tylko 3 g białka, kończąc na wędlinach i jajkach zawierających aż 39 g białka. Dla porównania przeciętna Amerykanka spożywa na śniadanie 10-15 g białka dziennie.

Źródło: University of Missouri-Columbia

Tagi: cukrzyca

Zobacz też:

Zobacz także

Opioidy, które nie uzależniają

Opioidy, które nie uzależniają

Opioidy, które nie uzależniają? Być może już niedługo będzie to możliwe - naukowcy coraz lepiej rozumieją, jak takie substancje oddziałują na mózg.

Lek, który złagodzi miesiączkę

Lek, który złagodzi miesiączkę

Wiele kobiet cierpi z powodu silnych krwawień podczas menstruacji. Naukowcom udało się opracować nową metodę łagodzenia objawów.

Neuronica - profesjonalna pielęgnacja wiotkiej skóry twarzy i ciała

Neuronica - profesjonalna pielęgnacja wiotkiej skóry twarzy i ciała

Widoczny i odczuwalny efekt zabiegu botoksowego oraz liftingującego leży u podstaw skuteczności produktów z linii Neuronica Matrixyl Line. Osiągniemy go dzięki zastosowaniu unikalnych składników aktywnych takich jak: Matrixyl Synthe'6, Calmosensine oraz Pepha®-Tight. Stanowią one kompozycję opartą o wieloletnie badania nad charakterem przemian zachodzących w skórze na poziomie molekularnym. Neuronica to preparaty o charakterze specjalistycznej kuracji, które pozwalają na uzyskanie efektów porównywalnych z tymi jakie osiągamy podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Ten lek zwiększa ryzyko śmierci

Ten lek zwiększa ryzyko śmierci

Benzodiazepiny mogą przyczyniać się do wyższej śmiertelności wśród osób starszych.

Masz psa? Będziesz dłużej żył

Masz psa? Będziesz dłużej żył

Właściciele psów żyją dłużej i są mniej narażeni na atak serca. Najwięcej korzyści przynoszą rasy myśliwskie.

Witamina D chroni przed stanami zapalnymi?

Witamina D chroni przed stanami zapalnymi?

Powstająca w wyniku ekspozycji na słońce witamina D zmniejsza ryzyko zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów.

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store