Aktywni Polacy i ich dieta. Konferencja "Żywienie w drodze do mety"

Dodano: 10 listopad 2014

Jak wynika z badań, prawie 2/3 Polaków uprawia sport i blisko 70% z nich robi to w trosce o swoje zdrowie. Najczęściej jeździmy na rowerze, pływamy i biegamy. Ważne, by aktywność fizyczna szła w parze z racjonalną dietą, która zapewni nam zdrowie i dostarczy niezbędnej energii. Tej kwestii była poświęcona konferencja "Żywienie w drodze do mety".

Coraz bardziej aktywni

"Nasze społeczeństwo jest coraz aktywniejsze - i to nas bardzo cieszy. Ważne jednak, by sport, także ten rekreacyjny, uprawiać świadomie i odpowiedzialnie. Dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać z ekspertami o właściwym żywieniu, roli probiotyków, suplementów czy wpływie regularnych ćwiczeń na nasze ciało. Trzeba ludziom przekazywać merytoryczne informacje i dzielić się z nimi wiedzą" - mówi dr Mirosława Gałęcka z Instytutu Mikroekologii, współorganizatora konferencji "Żywienie w drodze do mety", która odbyła się 25 października br. w Warszawie w Centrum Olimpijskim z inicjatywy Instytutu Mikroekologii z Poznania i czasopisma "Food Forum".

Trening i probiotyki

Konferencja "Żywienie w drodze do mety" zgromadziła ludzi zainteresowanych sportem, dietetyką oraz zdrowym stylem życia. O roli żywienia w sporcie rekreacyjnym mówili eksperci i zaproszeni goście, wśród których by m.in. prof. dr hab. Med. Krzysztof Kula i prof. dr hab. Med. Wojciech Cichy. Radzili, jak układać dietę dla osób aktywnych, na co zwracać uwagę i czego unikać. Podczas konferencji poruszono wiele zagadnień, m.in. problemy żywieniowe w wybranych dyscyplinach sportowych, wpływ regularnego treningu na nasze ciało, wpływ probiotyków na wyniki osiągane w sporcie.

Więcej informacji www.instytut-mikroekologii.pl i www.cbos.pl

Zobacz też:

Zobacz także

Baby seeding, czyli bakterie od matki dla dziecka. Czy to bezpieczne?

Baby seeding, czyli bakterie od matki dla dziecka. Czy to bezpieczne?

Transfer mikrobiomu pochwowego to procedura, która wśród kobiet poddanych cesarskiemu cięciu ma coraz więcej zwolenniczek. Czy sztuczne przeniesienie bakterii z matki na noworodka jest zawsze bezpieczne?

Serce i dziąsła - niebezpieczny związek?

Serce i dziąsła - niebezpieczny związek?

Od lat podejrzewa się zależność między chorobami serca i dziąseł, a nawet to, że jeden rodzaj zaburzeń powoduje drugi. Jednakże według Bryana Hubbarda było to słabo udowodnione - aż do teraz.

Alkohol, ciąża i inteligencja dziecka

Alkohol, ciąża i inteligencja dziecka

Wystarczy kilka porcji alkoholu miesięcznie, by zaburzyć rozwój układu nerwowego płodu.

Za młodzi na chorobę. Powstrzymać zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Za młodzi na chorobę. Powstrzymać zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa może zaatakować w każdym wieku. Odpowiednio dobrana terapia łagodzi objawy choroby i powstrzymuje jej postęp.

Czy otyłością można się zarazić?

Czy otyłością można się zarazić?

Zaobserwowano, że ptaki zakażone pewnym wirusem, przybierają na wadze. Czy w przypadku ludzi takie zjawisko również jest możliwe?

Test krwi pozwoli wykryć czerniaka

Test krwi pozwoli wykryć czerniaka

Przeprowadzone odpowiednio wcześnie badanie krwi może pomóc w terapii raka skóry.

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store