Aktywni Polacy i ich dieta. Konferencja "Żywienie w drodze do mety"

Dodano: 10 listopad 2014

Jak wynika z badań, prawie 2/3 Polaków uprawia sport i blisko 70% z nich robi to w trosce o swoje zdrowie. Najczęściej jeździmy na rowerze, pływamy i biegamy. Ważne, by aktywność fizyczna szła w parze z racjonalną dietą, która zapewni nam zdrowie i dostarczy niezbędnej energii. Tej kwestii była poświęcona konferencja "Żywienie w drodze do mety".

Coraz bardziej aktywni

"Nasze społeczeństwo jest coraz aktywniejsze - i to nas bardzo cieszy. Ważne jednak, by sport, także ten rekreacyjny, uprawiać świadomie i odpowiedzialnie. Dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać z ekspertami o właściwym żywieniu, roli probiotyków, suplementów czy wpływie regularnych ćwiczeń na nasze ciało. Trzeba ludziom przekazywać merytoryczne informacje i dzielić się z nimi wiedzą" - mówi dr Mirosława Gałęcka z Instytutu Mikroekologii, współorganizatora konferencji "Żywienie w drodze do mety", która odbyła się 25 października br. w Warszawie w Centrum Olimpijskim z inicjatywy Instytutu Mikroekologii z Poznania i czasopisma "Food Forum".

Trening i probiotyki

Konferencja "Żywienie w drodze do mety" zgromadziła ludzi zainteresowanych sportem, dietetyką oraz zdrowym stylem życia. O roli żywienia w sporcie rekreacyjnym mówili eksperci i zaproszeni goście, wśród których by m.in. prof. dr hab. Med. Krzysztof Kula i prof. dr hab. Med. Wojciech Cichy. Radzili, jak układać dietę dla osób aktywnych, na co zwracać uwagę i czego unikać. Podczas konferencji poruszono wiele zagadnień, m.in. problemy żywieniowe w wybranych dyscyplinach sportowych, wpływ regularnego treningu na nasze ciało, wpływ probiotyków na wyniki osiągane w sporcie.

Więcej informacji www.instytut-mikroekologii.pl i www.cbos.pl

Zobacz też:

Zobacz także

Czy toaleta jest siedliskiem bakterii?

Czy toaleta jest siedliskiem bakterii?

Wydaje się, że najwięcej bakterii występujących w kale powinno znajdować się w toalecie. Tymczasem okazuje się, że pomieszczenia sanitarne są czyściejsze niż inne miejsca w domu.

Kobiece jajeczka z laboratorium

Kobiece jajeczka z laboratorium

Naukowcy są coraz bliżej wyhodowania żeńskich komórek rozrodczych.

Ulubiona dieta raka

Ulubiona dieta raka

Liczne badania wskazują, że dieta może wpłynąć na ryzyko zachorowania na raka. Teraz naukowcy odkryli, że aminokwas występujący w wielu roślinach może sprzyjać przerzutom raka piersi.

Amerykańskie szpitale biorą sprawy w swoje ręce

Amerykańskie szpitale biorą sprawy w swoje ręce

Z powodu powtarzających się sytuacji, kiedy to w amerykańskich szpitalach brakowało podstawowych leków, placówki medyczne postanowiły same zająć się ich dystrybucją.

Gdy trudno oddychać

Gdy trudno oddychać

Medycyna konwencjonalna zaczyna dostrzegać, że pranajama jest ratunkiem dla pacjentów z POChP, czyli przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Soczewki kontaktowe dla diabetyków

Soczewki kontaktowe dla diabetyków

Monitorowanie poziomu glukozy i ciśnienia w oku przy pomocy szkieł kontaktowych? Czemu nie!

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store