Aktywni Polacy i ich dieta. Konferencja "Żywienie w drodze do mety"

Dodano: 10 listopad 2014

Jak wynika z badań, prawie 2/3 Polaków uprawia sport i blisko 70% z nich robi to w trosce o swoje zdrowie. Najczęściej jeździmy na rowerze, pływamy i biegamy. Ważne, by aktywność fizyczna szła w parze z racjonalną dietą, która zapewni nam zdrowie i dostarczy niezbędnej energii. Tej kwestii była poświęcona konferencja "Żywienie w drodze do mety".

Coraz bardziej aktywni

"Nasze społeczeństwo jest coraz aktywniejsze - i to nas bardzo cieszy. Ważne jednak, by sport, także ten rekreacyjny, uprawiać świadomie i odpowiedzialnie. Dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać z ekspertami o właściwym żywieniu, roli probiotyków, suplementów czy wpływie regularnych ćwiczeń na nasze ciało. Trzeba ludziom przekazywać merytoryczne informacje i dzielić się z nimi wiedzą" - mówi dr Mirosława Gałęcka z Instytutu Mikroekologii, współorganizatora konferencji "Żywienie w drodze do mety", która odbyła się 25 października br. w Warszawie w Centrum Olimpijskim z inicjatywy Instytutu Mikroekologii z Poznania i czasopisma "Food Forum".

Trening i probiotyki

Konferencja "Żywienie w drodze do mety" zgromadziła ludzi zainteresowanych sportem, dietetyką oraz zdrowym stylem życia. O roli żywienia w sporcie rekreacyjnym mówili eksperci i zaproszeni goście, wśród których by m.in. prof. dr hab. Med. Krzysztof Kula i prof. dr hab. Med. Wojciech Cichy. Radzili, jak układać dietę dla osób aktywnych, na co zwracać uwagę i czego unikać. Podczas konferencji poruszono wiele zagadnień, m.in. problemy żywieniowe w wybranych dyscyplinach sportowych, wpływ regularnego treningu na nasze ciało, wpływ probiotyków na wyniki osiągane w sporcie.

Więcej informacji www.instytut-mikroekologii.pl i www.cbos.pl

Zobacz też:

Zobacz także

Reumatyzm w Polsce - najnowsze wyniki badań

Reumatyzm w Polsce - najnowsze wyniki badań

Jak wygląda sytuacja osób cierpiących na dolegliwości reumatyczne w Polsce?, Czy pacjenci są zadowoleni z czasu oczekiwania na diagnozę oraz dostępu do specjalistycznych usług medycznych? Prezentujemy wyniki badania ankietowego.

Choroba Fabry'ego. Ping-pong z Ministerstwem Zdrowia

Choroba Fabry'ego. Ping-pong z Ministerstwem Zdrowia

Osoby z chorobą Fabry'ego znajdują się w grupie szczęśliwców: jako nieliczne spośród cierpiących na choroby rzadkie mogą uzyskać skuteczną pomoc. Lekarstwo pozwalające im w pełni cieszyć się życiem jest refundowane w kilkudziesięciu europejskich krajach. Ale nie w Polsce.

Graj w zielone - zmniejszysz ryzyko demencji

Graj w zielone - zmniejszysz ryzyko demencji

Dieta bogata w zielone warzywa liściaste, jajka i awokado oraz picie zielonej herbaty zwiększają prawdopodobieństwo zachowania jasnego umysłu aż do późnej starości.

Zespół przewlekłego zmęczenia (CFS) w kontekście mitochondriopatii

Zespół przewlekłego zmęczenia (CFS) w kontekście mitochondriopatii

CFS (chronic fatigue syndrome) to bardzo ciężka choroba, u podłoża której leży zaburzenie w funkcjonowaniu mitochondriów. Prawidłowa diagnoza tej choroby nie jest prosta ze względu na obecność wielu zaburzeń biochemicznych i szeregu różnorodnych objawów. Charakteryzuje ją niejednolity przebieg, ale z pewnością można stwierdzić jednoznaczną przyczynę - obniżony poziom energii komórkowej wynikający z zaburzonej pracy mitochondriów1.

Mózg lubi, kiedy spokojnie przeżuwamy każdy kęs

Mózg lubi, kiedy spokojnie przeżuwamy każdy kęs

Od dzieciństwa słyszymy, aby uważnie przeżuwać jedzenie - unikniemy w ten sposób zakrztuszenia. Okazuje się, że i nasz mózg korzysta, kiedy stosujemy się do tej rady.

Problemy ze snem? Znajdź powód, aby wstawać

Problemy ze snem? Znajdź powód, aby wstawać

Nowe badania sugerują, że osoby, które mają problemy ze snem, powinny znaleźć życiowy cel ułatwiający im poranne wstawanie.