Aktywni Polacy i ich dieta. Konferencja "Żywienie w drodze do mety"

Dodano: 10 listopad 2014

Jak wynika z badań, prawie 2/3 Polaków uprawia sport i blisko 70% z nich robi to w trosce o swoje zdrowie. Najczęściej jeździmy na rowerze, pływamy i biegamy. Ważne, by aktywność fizyczna szła w parze z racjonalną dietą, która zapewni nam zdrowie i dostarczy niezbędnej energii. Tej kwestii była poświęcona konferencja "Żywienie w drodze do mety".

Coraz bardziej aktywni

"Nasze społeczeństwo jest coraz aktywniejsze - i to nas bardzo cieszy. Ważne jednak, by sport, także ten rekreacyjny, uprawiać świadomie i odpowiedzialnie. Dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać z ekspertami o właściwym żywieniu, roli probiotyków, suplementów czy wpływie regularnych ćwiczeń na nasze ciało. Trzeba ludziom przekazywać merytoryczne informacje i dzielić się z nimi wiedzą" - mówi dr Mirosława Gałęcka z Instytutu Mikroekologii, współorganizatora konferencji "Żywienie w drodze do mety", która odbyła się 25 października br. w Warszawie w Centrum Olimpijskim z inicjatywy Instytutu Mikroekologii z Poznania i czasopisma "Food Forum".

Trening i probiotyki

Konferencja "Żywienie w drodze do mety" zgromadziła ludzi zainteresowanych sportem, dietetyką oraz zdrowym stylem życia. O roli żywienia w sporcie rekreacyjnym mówili eksperci i zaproszeni goście, wśród których by m.in. prof. dr hab. Med. Krzysztof Kula i prof. dr hab. Med. Wojciech Cichy. Radzili, jak układać dietę dla osób aktywnych, na co zwracać uwagę i czego unikać. Podczas konferencji poruszono wiele zagadnień, m.in. problemy żywieniowe w wybranych dyscyplinach sportowych, wpływ regularnego treningu na nasze ciało, wpływ probiotyków na wyniki osiągane w sporcie.

Więcej informacji www.instytut-mikroekologii.pl i www.cbos.pl

Zobacz też:

Zobacz także

Lamy wyleczą nas z grypy?

Lamy wyleczą nas z grypy?

Przeciwciała powstające w organizmach lam mogą okazać się skutecznym lekarstwem przeciw wielu odmianom wirusa grypy.

Czekolada Cię odmłodzi

Czekolada Cię odmłodzi

Przyjmowanie cynku wraz z czekoladą, winem lub kawą chroni przed stresem oksydacyjnym.

Wstrząśnienie mózgu a ryzyko stwardnienia rozsianego

Wstrząśnienie mózgu a ryzyko stwardnienia rozsianego

Osoby, które doświadczyły urazów głowy, są bardziej narażone na SM.

Choroba Parkinsona: jaką rolę odgrywa wyrostek robaczkowy?

Choroba Parkinsona: jaką rolę odgrywa wyrostek robaczkowy?

Zdrowe jelita to zdrowy organizm - w jaki sposób to powiedzenie odnosi się do chorób neurodegeneracyjnych?

Dopamina i układ nerwowy

Dopamina i układ nerwowy

Ten związek chemiczny powstający w mózgu odpowiada m.in. za pracę mięśni, a zaburzenia jego wydzielania prowadzą do chorób neurodegeneracyjnych.

Mniej plastiku, więcej zdrowia

Mniej plastiku, więcej zdrowia

Pod koniec października Parlament Europejski przegłosował nowe prawo ograniczające produkcję jednorazowych produktów z plastiku.

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

 

 

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store