Sukces z twarzą Downa? To możliwe!

Dodano: 18 luty 2015

Dla większości z nas Sky is the limit. Co z tymi, dla których The limit is Down? - pytają rodzicie osób cierpiących na Zespół Downa. Jak pokonać stereotypy, przezwyciężyć chorobę i odnieść sukces?

W "Alicji w Krainie Czarów" królik mówi głównej bohaterce, że aby nadążyć za innymi, musi biec dwa razy szybciej niż oni - bo jest inna. Jak szybko musi biec Alicja z zespołem Downa, by dogonić innych? I czy rzeczywiście musi? - takie pytanie stawia stowarzyszenie Bardziej Kochani, które w swojej najnowszej publikacji przedstawia historie ludzi borykających się na co dzień z niepełnosprawnością intelektualną.

Sukces w ich przypadku został okupiony wieloma cierpieniami. Niektórym z nich udało się ukończyć studia, rozwijają się artystycznie, grają w teatrze lub... serialach telewizyjnych - jak Piotr Swend, bohater jednego z reportaży, który od wielu lat wciela się w postać Maćka z "Klanu".

- Kiedy pytają mnie, jaki zespół lubię najbardziej, zawsze odpowiadam: Zespół Downa! - twierdzi aktor. Niepoddawanie się przeciwnościom i pogoda ducha jest na stałe wpisana w grafik niejednej osoby stykającej się z tym schorzeniem.

Wiara we własne możliwości i systematyczność potrafią zdziałać więcej, niż można sobie wyobrazić. Książka próbuje przełamać stereotypy i uprzedzenia, które mamy w stosunku do osób upośledzonych. Czy naprawdę są inni? Czy tylko społeczeństwo nie potrafi zaakceptować tego, że wszyscy możemy się pięknie różnić?

"Twarze Sukcesu" można kupić na stronie www.bardziejkochani.pl

Zobacz także

Tradycyjna medycyna ma lepszą szczepionkę przeciwko grypie

Tradycyjna medycyna ma lepszą szczepionkę przeciwko grypie

Big Pharma jest mądra, ale medycyna ludowa mądrzejsza. Naukowcy dopiero teraz zaczynają rozumieć, jak działają tradycyjne leki.

Bieg długodystansowy odmładza ciało

Bieg długodystansowy odmładza ciało

Ciało może ulec odmłodzeniu - odnowie biologicznej i dotyczy to nawet tętnic, które zaczęły sztywnieć w miarę starzenia się.

Zgaś światło w sypialni dziecka

Zgaś światło w sypialni dziecka

Jednym z najczęstszych problemów małych dzieci, zaraz po niechęci do jedzenia, są kłopoty z zasypianiem. Okazuje się, że rozwiązaniem może być ograniczenie światła w pokoju dziecka.

Niebezpieczne tętno powyżej 75 uderzeń na minutę

Niebezpieczne tętno powyżej 75 uderzeń na minutę

Spoczynkowe tętno wynoszące od 50 do 100 uderzeń na minutę jest zwykle oceniane jako zdrowe, ale naukowcy uważają obecnie, że każdy wynik powyżej 75, gdy masz pięćdziesiąt lat i więcej zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci.

4 naturalne sposoby do walki z rakiem żołądka

4 naturalne sposoby do walki z rakiem żołądka

Medycyna nie ma wielu sposobów w walce z rakiem żołądka – trzecim najbardziej śmiercionośnym rakiem u mężczyzn.

Religia a szczepionki – jak pokonać odrę?

Religia a szczepionki – jak pokonać odrę?

Przywódcy religijni są zgodni - trzeba uporać się z odrą, bo niewątpliwie problem powrócił.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store