Wiśnie - naturalny lek przeciwbólowy

Dodano: 24 luty 2015

W Kraju Kwitnącej Wiśni rozpoczyna się właśnie hanami - japoński rytuał podziwiania rozkwitających drzew. Tymczasem w Europie brytyjscy naukowcy odkryli, że wiśnie są równie skuteczne, co środki przeciwbólowe, szczególnie odmiana Montmorency.

Wiśnia Montmorency wykazuje działanie przeciwbólowe w rozdzierającym bólu dny moczanowej. Jej Odmiana wiśni Montmorency może redukować ból równie skutecznie, co środki przeciwbólowe. (fot. Amanda Slater, flicr.com, CC BY 2.0)mechanizm działania polega na redukowaniu poziomu kwasu moczowego, który krystalizuje się w stawach i odpowiada za stan zapalny.

Owoce te są bogate w związki o właściwościach przeciwzapalnych, zawierają także mnóstwo składników przeciwutleniających. 

Naukowcy z Northumbria University w Wielkiej Brytanii zauważyli, że choć standardowe leczenie polega na przyjmowaniu leków przeciwzapalnych, to jednak pacjenci bardzo często obawiają się wywoływanych przez nie skutków niepożądanych. Z tego powodu chorzy zwykle poszukują innych metod leczenia i decydują się na naturalne, bezpieczne i alternatywne rozwiązania.

12 osobom podano koncentrat z wiśni Montmorency w dwóch różnych dawkach po 30 ml lub 60 ml. Już po dwóch godzinach po wypiciu płynu, poziom aktywnego kwasu moczowego w ich organizmach wzrósł aż o 250%. To sugeruje, że organizm rozpoczął jego wydalanie. Potwierdzeniem tego było badanie próbek krwi, w których poziom kwasu spadł o 36%. Co zaskakujące, dawka 30 ml przyniosła takie same efekty, co 60 ml.

Tekst: Monika Piorun

Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny niekonwencjonalnej

Zobacz także

Facebook. Regulamin Konkursu

Facebook. Regulamin Konkursu

Niniejszy regulamin konkursowy (zwany dalej Regulaminem) określa warunki, na jakich odbywa się konkurs na fanpage'u "O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą".

Jedz surowe brokuły, to one zabijają raka

Jedz surowe brokuły, to one zabijają raka

Wszyscy wiemy, że brokuły należą do grupy "warzyw mocy", warto je jeść, zawierają cenne składniki i chronią przed rakiem.

Jajka nie podwyższają poziomu cholesterolu

Jajka nie podwyższają poziomu cholesterolu

Pomimo tego, że jajka są bogate w cholesterol, to nie przyczyniają się do wzrostu poziomu cholesterolu we krwi.

Dlaczego alzheimer woli kobiety?

Dlaczego alzheimer woli kobiety?

Do tej pory częstsze występowanie demencji u płci pięknej wiązano przede wszystkim z faktem, że jej przedstawicielki po prostu żyją dłużej. Okazuje się jednak, że przyczyna może być inna.

Wybierz śledzia zamiast tuńczyka

Wybierz śledzia zamiast tuńczyka

Dietetycy zalecają ograniczenie spożycia mięsa, a jeśli tylko to możliwe, zamianę go na ryby.

Bieg długodystansowy odmładza ciało

Bieg długodystansowy odmładza ciało

Ciało może ulec odmłodzeniu - odnowie biologicznej i dotyczy to nawet tętnic, które zaczęły sztywnieć w miarę starzenia się.

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store