Cebula na cukrzycę

Dodano: 24 marzec 2015

Jedna cebula dziennie może być świetnym sposobem w terapii cukrzycy. Wyniki nowych badań wskazują, że wyciąg z cebuli obniża ilość glukozy we krwi oraz redukuje poziom cholesterolu całkowitego.

Naukowcy z Delta State University w Nigerii donoszą, że suplementowanie na czczo 400 mg ekstraktu z cebCzysty wyciąg z cebuli obniża poziom cukru we krwi oraz redukuje ilość cholesterolu w organizmie. (fot. User:Colin, flickr.com, CC BY-SA 2.0, resized)uli dwa razy dziennie może obniżyć poziom cukru we krwi aż o 50%. Wpływa także znacząco na ilość cholesterolu całkowitego w organizmie.

Cebula - mimo że nie należy do kalorycznych warzyw, to osoby przyjmujące ją w postaci skoncentrowanego wyciągu, przybierały na wadze, choć nie stwierdzono u nich cukrzycy.

Naukowcy uważają, że wyciąg z cebuli zwiększa tempo przemiany materii, co sprawia, że osoby go suplementujące szybciej czują się głodne i mają większy apetyt.

Badania były ograniczone tylko do testów na szczurach laboratoryjnych.

Zwierzętom podawano różne ilości ekstraktu tuż po wstrzyknięciu leku przeciwcukrzycowego (metforminy).

W grupach, w których podawano 400 mg i 600 mg, odnotowano szybką redukcję poziomu glukozy i cholesterolu we krwi w porównaniu do pozostałych gryzoni, którym podano tylko lek.

Tekst: Monika Piorun

Źródło: Proceedings of the 97th annual meeting of the Endocrine Society, San Diego, March 6, 2015

Zobacz też:

Zobacz także

Gruźlica atakuje!

Gruźlica atakuje!

Zza wschodniej granicy dochodzą niepokojące wiadomości. Media donoszą o 600 tys. nowych chorych na gruźlicę. Czy to znaczy, że mamy do czynienia z epidemią na Ukrainie? Nie, ale jesteśmy zagrożeni suchotami, bo szczepionki na tuberkulozę nie chronią przez całe życie...

8 powodów, żeby sięgnąć po miód
Opioidy, które nie uzależniają

Opioidy, które nie uzależniają

Opioidy, które nie uzależniają? Być może już niedługo będzie to możliwe - naukowcy coraz lepiej rozumieją, jak takie substancje oddziałują na mózg.

Lek, który złagodzi miesiączkę

Lek, który złagodzi miesiączkę

Wiele kobiet cierpi z powodu silnych krwawień podczas menstruacji. Naukowcom udało się opracować nową metodę łagodzenia objawów.

Neuronica - profesjonalna pielęgnacja wiotkiej skóry twarzy i ciała

Neuronica - profesjonalna pielęgnacja wiotkiej skóry twarzy i ciała

Widoczny i odczuwalny efekt zabiegu botoksowego oraz liftingującego leży u podstaw skuteczności produktów z linii Neuronica Matrixyl Line. Osiągniemy go dzięki zastosowaniu unikalnych składników aktywnych takich jak: Matrixyl Synthe'6, Calmosensine oraz Pepha®-Tight. Stanowią one kompozycję opartą o wieloletnie badania nad charakterem przemian zachodzących w skórze na poziomie molekularnym. Neuronica to preparaty o charakterze specjalistycznej kuracji, które pozwalają na uzyskanie efektów porównywalnych z tymi jakie osiągamy podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Ten lek zwiększa ryzyko śmierci

Ten lek zwiększa ryzyko śmierci

Benzodiazepiny mogą przyczyniać się do wyższej śmiertelności wśród osób starszych.

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store