Chcesz żyć długo? Jedz 7 orzechów dziennie!

Dodano: 22 czerwiec 2015

Jak obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci? Wystarczy każdego dnia jeść orzechy!

Życie to twardy orzech do zgryzienia. Okazuje się, że nie jeden, a... siedem. Dlaczego? Okazuje się, że obecność takiej ilości orzechów w codziennej diecie jest niezbędna, żeby obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci.

Holenderscy naukowcy twierdzą, że jedzenie pół garści orzechów każdego dnia, może znacząco obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci.

Skąd się wzięła nazwa orzech włoski?

Siedem orzechów dziennie może o 23% obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci (fot. Erich Ferdinand, flickr.com, CC BY 2.0).Okazuje się, że nazwa orzechów włoskich nie pochodzi wcale od Włoch, ale od Wołoszczyzny, jak dawniej nazywano Rumunię, z której dotarły one na teren Polski. Początkowo były nawet nazywane orzechami wołoskimi.

Orzech włoski był początkowo nazywany wołoskim, ponieważ dotarł do naszego kraju z Wołoszczyzny (na terenie dzisiejszej Rumunii).

Analiza diety i stylu życia ponad 120 tysięcznej grupy kobiet i mężczyzn w wieku od 55 do 69 lat prowadzona przez 10 lat wykazała, że wskaźniki śmiertelności znacząco się różniły w przypadku osób spożywających regularnie orzechy.

Badania prowadzone przez dekadę na Uniwersytecie Maastricht potwierdzają, że wśród osób jedzących przynajmniej 10g orzechów dziennie ryzyko przedwczesnej śmierci było mniejsze o o 23%.

Co ciekawe, nie wykazywano takich zależności w przypadku masła orzechowego, ze względu na dużą zawartość soli oraz tłuszczów trans.

Ryzyko przedwczesnej śmierci było o 23% niższe wśród stałych konsumentów orzechów.

Regularne jedzenie orzechów miało także wpływ na obniżenie ryzyka wystąpienia chorób układu nerwowego o 45%, chorób układu oddechowego o 39%, a także wiązało się ze zmniejszeniem ryzyka cukrzycy o 30%.

- To nadzwyczajne, że niewielka ilość orzechów włoskich lub orzeszków ziemnych (do 15 g) dziennie, ma tak znaczący wpływ na zdrowie - twierdzi na łamach International Journal of Epidemiology kierownik badań - prof. Piet van den Brandt.

Specjaliści zauważyli także, że osoby często jedzące orzechy, spożywały także więcej warzyw i owoców, a kobiety były szczuplejsze niż te, które nie dbały o to, żeby dołączyć je do codziennej diety.

Które orzechy są najzdrowsze? Badania doktora Joe Vinstona z Uniwersytetu Scranton w Pensylwanii wykazały, że w orzechach włoskich jest dwa razy więcej opóźniających starzenie przeciwutleniaczy niż w pozostałych rodzajach orzechów. Zawarte w nich antyoksydanty są 15 razy bardziej silne niż witamina E.

W garści, którą powinniśmy codziennie zjadać, powinno być około 7 sztuk orzechów włoskich. Zawierają wartościowe białko i mogą skutecznie walczyć z chorobami serca, kamicą żółciową, cukrzycą typu 2.

The Juglans Tree & The Walnuts from Argenta on Vimeo.

 Tekst: Monika Piorun

Źródło: www.bbc.com/news/health, 11 czerwca 2015

Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny niekonwencjonalnej

Zobacz także

Facebook. Regulamin Konkursu

Facebook. Regulamin Konkursu

Niniejszy regulamin konkursowy (zwany dalej Regulaminem) określa warunki, na jakich odbywa się konkurs na fanpage'u "O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą".

Jedz surowe brokuły, to one zabijają raka

Jedz surowe brokuły, to one zabijają raka

Wszyscy wiemy, że brokuły należą do grupy "warzyw mocy", warto je jeść, zawierają cenne składniki i chronią przed rakiem.

Jajka nie podwyższają poziomu cholesterolu

Jajka nie podwyższają poziomu cholesterolu

Pomimo tego, że jajka są bogate w cholesterol, to nie przyczyniają się do wzrostu poziomu cholesterolu we krwi.

Dlaczego alzheimer woli kobiety?

Dlaczego alzheimer woli kobiety?

Do tej pory częstsze występowanie demencji u płci pięknej wiązano przede wszystkim z faktem, że jej przedstawicielki po prostu żyją dłużej. Okazuje się jednak, że przyczyna może być inna.

Wybierz śledzia zamiast tuńczyka

Wybierz śledzia zamiast tuńczyka

Dietetycy zalecają ograniczenie spożycia mięsa, a jeśli tylko to możliwe, zamianę go na ryby.

Bieg długodystansowy odmładza ciało

Bieg długodystansowy odmładza ciało

Ciało może ulec odmłodzeniu - odnowie biologicznej i dotyczy to nawet tętnic, które zaczęły sztywnieć w miarę starzenia się.

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store