Tybetańska kuracja odmładzająca

Dodano: 2 wrzesień 2015

Czy można żyć 150 lat? Niektórzy buddyjscy mnisi twierdzą, że nasze ciało jest tak zaprogramowane, że nie powinno to sprawić nam żadnej trudności. Wszytko zależy od systematycznego przestrzegania zdrowych zasad, pozytywnego nastawienia i szczęścia, a przynajmniej wiary w to, że wszystko, co nas spotyka, wzbogaca nas duchowo...

Medycyna tybetańska należy do jednych z najstarszych na ziemi systemów uzdrawiania ciała na wielu płaszczyznach - na poziomie fizycznym, energetycznym i mentalnym. Zaburzenie naturalnej równowagi prowadzi do nieprawidłowości, które nie tylko mogą doprowadzić do rozwoju wielu chorób, ale też do szybszego starzenia się organizmu.

Przedstawiamy garść uniwersalnych porad dla wszystkich, którzy chcą, by ich ciało jak najpóźniej przejawiało oznaki starości.

1
Jedzmy to, co rośnie wokół nas - twierdzą tybetańscy mnisi. (fot. Rick Ligthelm, flickr.com, CC BY 2.0)

Jedzmy to, co rośnie wokół nas

Podstawą naszej codziennej diety powinny być typowe dla naszej strefy klimatycznej rośliny. Ziemniaki, buraki czy jabłka gościły na naszych stronach od wieków. Egzotyczne ananasy lepiej zostawić sobie na deser podczas upałów...

 
2
Chcesz, żeby Twoja twarz była promienna, a pod oczami ni było żadnych zmarszczek? Każego dnia pij na czczo kefir!d

Kefir na śniadanie

Najlepsza z rana wcale nie jest śmietana, tylko... kefir! Jedna szklanka tego mlecznego napoju na czczo każdego dnia sprawi, że nasza twarz będzie zawsze promienna, a pod oczami później pojawią się zmarszczki. Warto zaopatrzyć się we własny specjalny grzybek tybetański i samemu wyprodukować wartościowy dla naszego organizmu kefir.

 
3
Regularne wypijanie 50g soku z korzenia pietruszki spowoduje, że Twoje oczy nabiorą aksamitnego blasku, a białka pozostaną idealnie białe i młodzieńczo świeże.

Odmładzająca pietruszka

Regularne wypijanie 50g soku z korzenia pietruszki spowoduje, że Twoje oczy nabiorą aksamitnego blasku, a białka pozostaną idealnie białe i młodzieńczo świeże.

 
4
 Masuj przed snem małe palce, żeby nie mieć syndromu opadającej powieki (fot. PRO Tsahi Levent-Levi, flickr.com, CC BY 2.0)

Recepta na młodość... w małym palcu

Jednym z widocznych symptomów starzenia się organizmu są opadające powieki. Tybetańczycy znaleźli sposób na to, by temu przeciwdziałać. Receptę na młodzieńcze spojrzenie opanowali od perfekcji. Mają ją dosłownie w małym palcu...

Specjaliści medycyny wschodu uważają, że masowanie małych palców u obu rąk przez kilka minut przed snem może łagodzić syndrom opadającej powieki. Ma w tym pomóc pobudzenie odpowiednich receptorów znajdujących się w tym miejscu.

 
5
Tybetańscy mnisi uważają, że trzyminutowy codzienny masaż wskazujących palców u obu rąk może uchronić nas przed starczą dalekowzrocznością.

Palcem wskazującym przeciw starczej dalekowzroczności

Tybetańscy mnisi uważają, że trzyminutowy codzienny masaż wskazujących palców u obu rąk może uchronić nas przed starczą dalekowzrocznością.

 
6
Na stopach znajduje się 70 tysięcy zakończeń nerwowych. Regularny masaż pozwoli nam się zrelaksować i pozbyć chorób.

Masaż stóp na zdrowy sen

Popularny na wschodzie masaż tybetański, polegający na wzajemnym masażu stóp wśród małżonków, to nie tylko wyraz szacunku do siebie, ale także doskonały sposób na zrelaksowanie, pozbycie się stresu i zmęczenia oraz poprawę jakości snu. W konsekwencji wpłyniemy na poprawę zdrowia całego organizmu, ponieważ na stopach znajduje się 70 tysięcy zakończeń nerwowych.

 

W górach, w chmurach...

4 tysiące metrów nad poziomem morza świat wygląda inaczej. Położony na tej wysokości Tybet od zawsze wyróżniał się na tle otoczenia. Wśród Azjatów nazywany był od wieków Krainą Zdrowia.

Specyficzny system odbierania podstawowej wiedzy medycznej trwa tam 10 lat. W tym czasie poznaje się m.in. 32 rodzaje pulsów, które precyzyjnie wskazują punkty zapalne w organizmie i choroby, które są przez to spowodowane. Na podstawie 7 odcieni ludzkiego moczu ocenia się stan zdrowia pacjentów oraz potencjalne schorzenia, które mogą im dolegać, jeśli barwa nie jest prawidłowa.

Od oczu do moczu

Cała dekada, którą trzeba poświęcić na naukę, pozwala nabrać gruntownej wiedzy na temat kompleksowego działania organizmu człowieka. Tybetańska medycyna holistyczna dąży do traktowania każdej istoty, jako całości. Zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym. Jesteśmy zdrowi tylko wtedy, gdy jesteśmy w równowadze. Każde zaburzenie może prowadzić do nieprawidłowości, które w konsekwencji powodują choroby.

TIME in TIBET (GoPro) from Fallout Media on Vimeo.

Tekst: Monika Piorun

Zobacz także

Niebezpieczne e-hulajnogi

Niebezpieczne e-hulajnogi

Jazda na elektrycznej hulajnodze może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Leki zawierają alergeny

Leki zawierają alergeny

Niemal każdy lek zawiera co najmniej 1 substancję powodującą działania niepożądane lub mogącą wywołać ostrą reakcję alergiczną.

Wierzysz w szczepionki? Unikaj fast foodów!

Wierzysz w szczepionki? Unikaj fast foodów!

Mimo kontrowersji wiążących się ze składem i efektywnością szczepionek, wiele osób decyduje się na wakcynację siebie i najbliższych. Okazuje się jednak, że to, co jemy, ma wpływ na ich działanie.

Siedzący tryb życia szkodliwy jak papierosy

Siedzący tryb życia szkodliwy jak papierosy

50 tys. - tyle osób umiera co roku przedwcześnie z powodu siedzącego trybu życia tylko na terenie Wielkiej Brytanii.

Witamina C skraca pobyt w szpitalu

Witamina C skraca pobyt w szpitalu

Lista cudownych zastosowań wysokich dawek kwasu askorbinowego wydłuża się. Właśnie okazało się, że wspomaga on powrót do zdrowia pacjentów szpitalnych - również na oddziałach intensywnej terapii.

Pestka awokado - samo zdrowie!

Pestka awokado - samo zdrowie!

Nikt nie poddaje w wątpliwość mocy drzemiącej w awokado. Pora sprawdzić, co kryje się w jego pestce.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Poznaj moc spiruliny

Poznaj moc spiruliny

Mikroalga z odległych Hawajów wspiera odtruwanie wątroby, przeciwdziała...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store