Tradycyjna chińska medycyna pomaga po chemioterapii

Dodano: 17 luty 2016

Metody polecane przez medycynę Wschodu mogą być niezwykle pomocne podczas rekonwalescencji pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że osobom cierpiącym na nowotwory mogą pomóc chińskie zioła, tai chi, trening qi dong oraz akupunktura.

Metody te mogą w znacznym stopniu wpłynąć na złagodzenie bólu, spadku nastroju, bezsenności, depresji, poczucia lęku, strachu przed chorobą, czy problemów żołądkowych.Akupunktura oraz chiński masaż mogą ograniczyć problemy żołądkowo-jelitowe oraz sprawić, że osłabieni chorobą pacjenci poczują się mniej zmęczeni ciężkimi zabiegami i chemioterapią.

Akupunktura oraz chiński masaż mogą ograniczyć problemy żołądkowo-jelitowe oraz sprawić, że osłabieni chorobą pacjenci poczują się mniej zmęczeni ciężkimi zabiegami i chemioterapią.

Badacze z Uniwersytetu medycznego Dailan w Chinach są przekonani, że istnieją dowody na to, że tradycyjna chińska medycyna może łagodzić bóle nowotworowe oraz znacznie poprawiać jakość życia pacjentów onkologicznych. Trudno to jednak udowodnić.

Naukowcy przeprowadzili 67 badań na 6806 pacjentach i choć większość z nich miało pozytywne rezultaty, to w żadnym z nich nie udało się wyjaśnić mechanizmów fizjologicznych, które wpływają na to, że techniki te są takie efektywne.

GE Traditional Chinese Medicine ENG from Lights & Shadows on Vimeo.

Źródło: Oncotarget, 2015; 6:39725-39

Zobacz także

Leki nasenne podnoszą ciśnienie

Leki nasenne podnoszą ciśnienie

Osoby leczące farmakologicznie bezsenność są bardziej narażone na wysokie ciśnienie - co oczywiście zmusi je do przyjmowania kolejnego leku.

Niebezpieczne e-hulajnogi

Niebezpieczne e-hulajnogi

Jazda na elektrycznej hulajnodze może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Leki zawierają alergeny

Leki zawierają alergeny

Niemal każdy lek zawiera co najmniej 1 substancję powodującą działania niepożądane lub mogącą wywołać ostrą reakcję alergiczną.

Wierzysz w szczepionki? Unikaj fast foodów!

Wierzysz w szczepionki? Unikaj fast foodów!

Mimo kontrowersji wiążących się ze składem i efektywnością szczepionek, wiele osób decyduje się na wakcynację siebie i najbliższych. Okazuje się jednak, że to, co jemy, ma wpływ na ich działanie.

Zielona herbata i pomidory kontra alzheimer

Zielona herbata i pomidory kontra alzheimer

Składniki wyodrębnione z zielonej herbaty, pomidorów i marchwi skutecznie zwalczają objawy choroby Alzheimera. Niestety, póki co tylko u myszy.

Siedzący tryb życia szkodliwy jak papierosy

Siedzący tryb życia szkodliwy jak papierosy

50 tys. - tyle osób umiera co roku przedwcześnie z powodu siedzącego trybu życia tylko na terenie Wielkiej Brytanii.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Poznaj moc spiruliny

Poznaj moc spiruliny

Mikroalga z odległych Hawajów wspiera odtruwanie wątroby, przeciwdziała...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store