Tajemnicza rola pocałunku

Dodano: 5 sierpień 2018

Pamiętasz swój pierwszy pocałunek? A następne? Dlaczego o niektórych osobach mówi się, że świetnie całują?

Pocałunek "z językiem" nie tylko jest wyrazem głębokiego uczucia i seksualnego zainteresowania partnerem. Całując się kobieta (nieświadomie) ocenia, czy partner może potencjalnie zostać ojcem jej dzieci. Niewykluczone zatem, że w jej organizmie zachodzi analiza jego materiału genetycznego ze śliny.

Zdaniem ekspertów, wybierając partnera, kobieta musi zmierzyć się z "Problemem Jane Austen": jak długo jest w stanie czekać na wymarzonego mężczyznę, czy nie tylko ona czeka na właśnie tego konkretnego oraz na jakie ustępstwa jest w stanie się zgodzić. Ocenę danej relacji miałby ułatwiać właśnie pocałunek.

Badania wykazały, że częstość i intensywność pocałunków zależą od momentu w cyklu menstruacyjnym i stopnia zżycia partnerów. W okresie płodnym paniom bardziej zależy na pocałunkach niż w pozostałych dniach miesiąca.

Okazuje się też, że kobiety, które utrzymują stosunki seksualne z wieloma partnerami twierdzą, że pocałunek przed seksem jest dla nich ważniejszy niż w trakcie stosunku lub po nim.

Źródło: http://www.ox.ac.uk/news/2013-10-11-kissing-helps-us-find-right-partner-–-and-keep-them

Tagi: seks, dziecko, ciąża

Zobacz też:

Zobacz także

Odkryto geny powiązane z ADHD

Odkryto geny powiązane z ADHD

Czy ADHD jest chorobą dziedziczną?

Praca w biurze a kondycja układu krążenia

Praca w biurze a kondycja układu krążenia

Ponieważ zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej powiązano już z chorobami serca oraz przedwczesną śmiercią, coraz większą popularność zyskują stanowiska do pracy biurowej na stojąco. Czy faktycznie stanowią one bezpieczniejszą alternatywę?

Czy w ludzkim mózgu żyją bakterie?

Czy w ludzkim mózgu żyją bakterie?

Nikt już nie kwestionuje wpływu bioty jelitowej na kondycję psychiczną człowieka. Co jednak, jeśli nasz mózg również posiada własny mikrobiom?

Czy bakterie stworzą uniwersalną krew?

Czy bakterie stworzą uniwersalną krew?

Gdy liczy się każda sekunda, a życie człowieka wisi na włosku i brakuje czasu na badanie zgodności grupy krwi biorcy i dawcy, z reguły podaje się krew 0 Rh-, czyli uniwersalną. Jest tylko jeden problem: tę bezcenną grupę krwi ma zaledwie 6% populacji. W głowach naukowców pojawił się zatem pomysł, aby znaleźć metodę na wytworzenie krwi 0 z pozostałych grup. W sukurs badaczom przyszły bakterie.

Zatrucie rtęcią: poznaj objawy

Zatrucie rtęcią: poznaj objawy

Rtęć to jeden z najbardziej szkodliwych metali dla człowieka - jednocześnie znaleźć ją można niemal wszędzie.

Artemizynina: chiński sposób na raka

Artemizynina: chiński sposób na raka

Bylica roczna uratowała już życie milionom chorych na malarię. Czym teraz zaskoczy nas ta niezwykła roślina?

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

 

 

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store