Tajemnicza rola pocałunku

Dodano: 5 sierpień 2018

Pamiętasz swój pierwszy pocałunek? A następne? Dlaczego o niektórych osobach mówi się, że świetnie całują?

Pocałunek "z językiem" nie tylko jest wyrazem głębokiego uczucia i seksualnego zainteresowania partnerem. Całując się kobieta (nieświadomie) ocenia, czy partner może potencjalnie zostać ojcem jej dzieci. Niewykluczone zatem, że w jej organizmie zachodzi analiza jego materiału genetycznego ze śliny.

Zdaniem ekspertów, wybierając partnera, kobieta musi zmierzyć się z "Problemem Jane Austen": jak długo jest w stanie czekać na wymarzonego mężczyznę, czy nie tylko ona czeka na właśnie tego konkretnego oraz na jakie ustępstwa jest w stanie się zgodzić. Ocenę danej relacji miałby ułatwiać właśnie pocałunek.

Badania wykazały, że częstość i intensywność pocałunków zależą od momentu w cyklu menstruacyjnym i stopnia zżycia partnerów. W okresie płodnym paniom bardziej zależy na pocałunkach niż w pozostałych dniach miesiąca.

Okazuje się też, że kobiety, które utrzymują stosunki seksualne z wieloma partnerami twierdzą, że pocałunek przed seksem jest dla nich ważniejszy niż w trakcie stosunku lub po nim.

Źródło: http://www.ox.ac.uk/news/2013-10-11-kissing-helps-us-find-right-partner-–-and-keep-them

Tagi: seks, dziecko, ciąża

Zobacz też:

Zobacz także

Mitochondria kontra zawał serca

Mitochondria kontra zawał serca

Zawał zwykle dotyczy osób dorosłych. Co jednak, kiedy pojawia się u płodu? Odpowiedzi być może dostarczy rewolucyjna terapia mitochondrialna.

Czy bakterie wywołują raka?

Czy bakterie wywołują raka?

Fakt, że w organizmach ludzi cierpiących na nowotwór równowaga bakteryjna ulega zaburzeniu, być może odmieni nasze rozumienie tej choroby.

Śmiech - ten lek masz w sobie!

Śmiech - ten lek masz w sobie!

Udało się udowodnić to, o czym intuicyjnie byliśmy od dawna przekonani: śmiech gwarantuje nam zdrowie.

Akwaponika: hodowla roślin bez chemii

Akwaponika: hodowla roślin bez chemii

Nowatorskie rozwiązanie łączące hodowlę ryb z uprawą hydroponiczną to modny sposób na pozyskiwanie ekologicznej żywności.

Facebook. Regulamin Konkursu

Facebook. Regulamin Konkursu

Niniejszy regulamin konkursowy (zwany dalej Regulaminem) określa warunki, na jakich odbywa się konkurs na fanpage'u "O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą".

Przechytrz swój smartfon

Przechytrz swój smartfon

Korzystanie ze smartfona pociąga za sobą szereg negatywnych konsekwencji, łącznie z wyższym ryzykiem nowotworów. Jak uwolnić się od nałogu nieustannego zerkania na ekran i zmniejszyć szkodliwe działanie sztucznego pola elektromagnetycznego?

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store