Glifosat zniknie z rynku?

Dodano: 19 wrzesień 2018

W zeszłym roku organizacja pozarządowa postanowiła nagłośnić problem szkodliwości gllifosatu. Teraz rząd Czech planuje ograniczenie jego stosowania.

Będący składnikiem prawdopodobnie najpopularniejszego środka chwastobójczego glifosat od lat budzi kontrowersje. Wielokrotnie ekspozycję na niego wiązano z większym ryzykiem rozwoju chorób, w tym nowotworów. Światowa Organizacja Zdrowia poddała w wątpliwość bezpieczeństwo jego stosowania, jednak kolejne badania naukowe nie dały jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii.

Producent najpopularniejszego herbicydu z glifosatem nie tylko odpowiada za wytworzenie niebezpiecznej substancji wykorzystanej podczas wojny w Wietnamie, ale też jest podejrzany o manipulacje przy badaniach nad bezpieczeństwem stosowania swojego herbicydu. Szacuje się, że ponad 100 artykułów naukowych i innych dokumentów powstało po to, by koncern mógł legalnie wypuścić produkt na rynek1.

W 2017 r. Europejska Inicjatywa Obywatelska lobbowała na rzecz zakazu stosowania glifosatu. Mimo to Unia Europejska zgodziła się przedłużyć zezwolenie na jego stosowanie do 2022 r. Jednym z państw, które głosowały za przyjęciem dokumentu, była Republika Czech. Teraz jednak rząd tego kraju zmienił stanowisko i zamierza ograniczyć jego stosowanie2. Czy Polska podąży za sąsiadem?

Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny niekonwencjonalnej

Zobacz także

Przełom w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów

Przełom w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów

Stymulacja nerwu błędnego może całkowicie zrewolucjonizować leczenie RZS i innych chronicznych schorzeń zapalnych.

Od chorych zębów do raka wątroby

Od chorych zębów do raka wątroby

Osoby, które cierpią na choroby przyzębia (takie jak krwawienie z dziąseł lub ubytki w uzębieniu), są nawet o 75% bardziej zagrożone zachorowaniem na nowotwór wątrobowokomórkowy.

Kancerogenne patogeny w krowim mleku i mięsie?

Kancerogenne patogeny w krowim mleku i mięsie?

Od najmłodszych lat karmieni jesteśmy informacjami o zdrowotnych właściwościach mleka. Co drugi Polak spożywa mleko każdego dnia, a kolejne 40% kilka razy w tygodniu. 

Chodź na boso - uziemienie łagodzi ból

Chodź na boso - uziemienie łagodzi ból

Ludzkie ciało jest naturalnym przewodnikiem prądu, ponieważ zbudowane jest głównie z wody i minerałów.

Facebook. Regulamin Konkursu

Facebook. Regulamin Konkursu

Niniejszy regulamin konkursowy (zwany dalej Regulaminem) określa warunki, na jakich odbywa się konkurs na fanpage'u "O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą".

Jedz surowe brokuły, to one zabijają raka

Jedz surowe brokuły, to one zabijają raka

Wszyscy wiemy, że brokuły należą do grupy "warzyw mocy", warto je jeść, zawierają cenne składniki i chronią przed rakiem.

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store