Żywność organiczna chroni przed rakiem

Dodano: 17 listopad 2018

Udowodniono, że spożywanie produktów organicznych zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory.

Rak piersi, rak prostaty, rak jelita grubego, rak skóry i inne nowotwory są mniej groźne dla osób odżywiających się zdrowo. Zdaniem ekspertów z Chan School of Public Health i Brigham and Women's Hospital and Harvard Medical School (Stany Zjednoczone) to właśnie żywność organiczna zmniejsza ryzyko zachorowania na groźne choroby.

Specjaliści zaprosili do badania prawie 70 tys. ochotników z Francji, którzy mieli wypełnić ankietę dotyczącą ich sposobu odżywiania i tego, jak często sięgają po produkty organiczne. Im więcej takiej żywności pojawiało się w diecie, tym niższe było ryzyko zachorowania na raka, zwłaszcza na raka piersi i prostaty.

Autorzy badania twierdzą, że zależność ta wynika ze znikomego stężenia pestycydów w żywności organicznej. Środki te powiązano już z wieloma nowotworami. Warto więc wybierać żywność organiczną: badania wykazały, że można dzięki niej zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka aż o 25 procent.

Źródło: https://jamanetwork.com/journals/jamainternalmedicine/article-abstract/2707943

Zobacz też:

Zobacz także

Odkryto geny powiązane z ADHD

Odkryto geny powiązane z ADHD

Czy ADHD jest chorobą dziedziczną?

Praca w biurze a kondycja układu krążenia

Praca w biurze a kondycja układu krążenia

Ponieważ zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej powiązano już z chorobami serca oraz przedwczesną śmiercią, coraz większą popularność zyskują stanowiska do pracy biurowej na stojąco. Czy faktycznie stanowią one bezpieczniejszą alternatywę?

Czy w ludzkim mózgu żyją bakterie?

Czy w ludzkim mózgu żyją bakterie?

Nikt już nie kwestionuje wpływu bioty jelitowej na kondycję psychiczną człowieka. Co jednak, jeśli nasz mózg również posiada własny mikrobiom?

Czy bakterie stworzą uniwersalną krew?

Czy bakterie stworzą uniwersalną krew?

Gdy liczy się każda sekunda, a życie człowieka wisi na włosku i brakuje czasu na badanie zgodności grupy krwi biorcy i dawcy, z reguły podaje się krew 0 Rh-, czyli uniwersalną. Jest tylko jeden problem: tę bezcenną grupę krwi ma zaledwie 6% populacji. W głowach naukowców pojawił się zatem pomysł, aby znaleźć metodę na wytworzenie krwi 0 z pozostałych grup. W sukurs badaczom przyszły bakterie.

Zatrucie rtęcią: poznaj objawy

Zatrucie rtęcią: poznaj objawy

Rtęć to jeden z najbardziej szkodliwych metali dla człowieka - jednocześnie znaleźć ją można niemal wszędzie.

Artemizynina: chiński sposób na raka

Artemizynina: chiński sposób na raka

Bylica roczna uratowała już życie milionom chorych na malarię. Czym teraz zaskoczy nas ta niezwykła roślina?

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

 

 

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store