Kulki gejszy chronią przed kobiecymi problemami

Artykuł pochodzi z magazynu

Holistic Health marzec - kwiecień 2019

Kup ten numer
Dodano: 20 marzec 2019

Naukowcy udowodnili, że przyjemność z używania kulek waginalnych, nazywanych również kulkami gejszy, przekłada się na zdrowie kobiety.

Noszenie kulek w pochwie stymuluje pracę mięśni Kegla, odpowiedzialnych m.in. za prawidłowe ułożenie cewki moczowej i dna macicy. To zaś ma wpływ na trzymanie moczu, gęstość stolca i bolesność (lub jej brak) podczas stosunków seksualnych, a także pomaga osiągnąć orgazm wskutek zwiększenia odczuwania bodźców. Drgania kulek zmuszają mięśnie do pracy, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne i silne. Ponieważ wibrowanie sprawia przyjemność, odpręża i wywołuje podniecenie, kulki mogą też być elementem gry erotycznej między partnerami.

Tak więc używanie kulek pozwala nie tylko uniknąć interwencji chirurgicznej i zabiegu wszycia taśmy podtrzymującej cewkę moczową, lecz również zwiększa przyjemność seksualną1. Podczas stosunku płciowego wyćwiczone mięśnie Kegla naprzemiennie rozluźniają się i zaciskają, co dostarcza intensywnych doznań zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Naukowcy podkreślają też, że dzięki uelastycznieniu dolnych części ciała łatwiej przeć podczas porodu, co skraca czas rodzenia. Mięśnie wzmocnione treningiem z kulkami szybciej się ponadto regenerują. Stosowanie kulek waginalnych ma sens również w okresie menopauzy, ponieważ zapobiega wiotczeniu mięśni dna miednicy, które powoduje, że kobiety odczuwają potrzebę częstego oddawania moczu i bóle lędźwiowe2.

Jak używać kulek gejszy?

Kulki gejszy składają się najczęściej z jednej lub dwóch połączonych ze sobą sznureczkiem kuleczek o średnicy od 3,5 do 4 cm (może ich być więcej). Zakłada się je podobnie jak tampon, konieczne jest więc rozluźnienie mięśni pochwy i przyjęcie odpowiedniej pozycji. Są wykonane z różnych materiałów (plastik, lateks, metal, silikon). Warto wybrać kulki z silikonu medycznego, ponieważ nie wchodzi on w reakcje ze środowiskiem pochwy. Ich umieszczenie w pochwie ułatwiają lubrykanty, które równocześnie chronią przed ewentualnymi otarciami. By odczuć poprawę, wystarczy używać kulek 15-20 minut dziennie. Zbyt długie ich noszenie może doprowadzić do nadmiernego rozbudowania mięśni Kegla i ich nieprawidłowego ułożenia.

Bibliografia

  1. Arvonen T. et al., Neurology and Urudynamics, 20 Sept. 2001
  2. Glavind K., International Urogynecology Journal, Vol. 12, Iss. 4

Zobacz także

Letnie zagrożenia dla skóry

Letnie zagrożenia dla skóry

Lato to szczególny czas dla skóry. Na co należy zwrócić uwagę, by nie narażać jej na niebezpieczeństwo?

Choroba Fabry'ego - palący problem

Choroba Fabry'ego - palący problem

Pacjenci z chorobą Fabry'ego są wciąż pozbawieni możliwości efektywnego leczenia, wciąż umierają przedwcześnie. To już 18 lat oczekiwania na refundację leku. Jest on  lek ratujący życie.

Marihuana powstrzymuje raka jelita grubego

Marihuana powstrzymuje raka jelita grubego

Medyczna marihuana nie tylko łagodzi ból i walczy ze stanami niepokoju - nowe badanie sugeruje, że spowalnia ona rozwój i przerzuty raka jelita grubego.

Więcej niż sedes, czyli 10 ciekawostek o toaletach

Więcej niż sedes, czyli 10 ciekawostek o toaletach

Jedni nie mówią o nich wcale, dla drugich są przedmiotem żartów. Czy słusznie? Toalety, pospolite wydawać by się mogło urządzenia, mogą stać się artystyczną inspiracją, pomysłem na udany biznes, a nawet turystycznym hitem.

Spray chroniący przed kleszczami, komarami i meszkami

Spray chroniący przed kleszczami, komarami i meszkami

Odżywiające się krwią owady i pajęczaki zdają się szczególnie lubić ludzkie ofiary. Zwłaszcza teraz, w czasie wiosny i lata, atakują nas wszędzie: nie tylko podczas spaceru po lesie, ale nawet w przydomowym ogródku.

Terapia placebo lepsza niż prawdziwa

Terapia placebo lepsza niż prawdziwa

Nie tylko cukrowa tabletka poprawia nasze samopoczucie - to samo dzieje się w przypadku fałszywej psychoterapii.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Poznaj moc spiruliny

Poznaj moc spiruliny

Mikroalga z odległych Hawajów wspiera odtruwanie wątroby, przeciwdziała...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store