Kulki gejszy chronią przed kobiecymi problemami

Artykuł pochodzi z magazynu

Holistic Health marzec - kwiecień 2019

Kup ten numer
Dodano: 20 marzec 2019

Naukowcy udowodnili, że przyjemność z używania kulek waginalnych, nazywanych również kulkami gejszy, przekłada się na zdrowie kobiety.

Noszenie kulek w pochwie stymuluje pracę mięśni Kegla, odpowiedzialnych m.in. za prawidłowe ułożenie cewki moczowej i dna macicy. To zaś ma wpływ na trzymanie moczu, gęstość stolca i bolesność (lub jej brak) podczas stosunków seksualnych, a także pomaga osiągnąć orgazm wskutek zwiększenia odczuwania bodźców. Drgania kulek zmuszają mięśnie do pracy, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne i silne. Ponieważ wibrowanie sprawia przyjemność, odpręża i wywołuje podniecenie, kulki mogą też być elementem gry erotycznej między partnerami.

Tak więc używanie kulek pozwala nie tylko uniknąć interwencji chirurgicznej i zabiegu wszycia taśmy podtrzymującej cewkę moczową, lecz również zwiększa przyjemność seksualną1. Podczas stosunku płciowego wyćwiczone mięśnie Kegla naprzemiennie rozluźniają się i zaciskają, co dostarcza intensywnych doznań zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Naukowcy podkreślają też, że dzięki uelastycznieniu dolnych części ciała łatwiej przeć podczas porodu, co skraca czas rodzenia. Mięśnie wzmocnione treningiem z kulkami szybciej się ponadto regenerują. Stosowanie kulek waginalnych ma sens również w okresie menopauzy, ponieważ zapobiega wiotczeniu mięśni dna miednicy, które powoduje, że kobiety odczuwają potrzebę częstego oddawania moczu i bóle lędźwiowe2.

Jak używać kulek gejszy?

Kulki gejszy składają się najczęściej z jednej lub dwóch połączonych ze sobą sznureczkiem kuleczek o średnicy od 3,5 do 4 cm (może ich być więcej). Zakłada się je podobnie jak tampon, konieczne jest więc rozluźnienie mięśni pochwy i przyjęcie odpowiedniej pozycji. Są wykonane z różnych materiałów (plastik, lateks, metal, silikon). Warto wybrać kulki z silikonu medycznego, ponieważ nie wchodzi on w reakcje ze środowiskiem pochwy. Ich umieszczenie w pochwie ułatwiają lubrykanty, które równocześnie chronią przed ewentualnymi otarciami. By odczuć poprawę, wystarczy używać kulek 15-20 minut dziennie. Zbyt długie ich noszenie może doprowadzić do nadmiernego rozbudowania mięśni Kegla i ich nieprawidłowego ułożenia.

Bibliografia

  1. Arvonen T. et al., Neurology and Urudynamics, 20 Sept. 2001
  2. Glavind K., International Urogynecology Journal, Vol. 12, Iss. 4

Zobacz także

MIKROplastik, MAKRO zagrożenie

MIKROplastik, MAKRO zagrożenie

Wdychamy go codziennie. Znajduje się w powietrzu, wodzie i ziemi. Jego obecność stwierdzono też w żywności. Mikroplastik.

Orzechy włoskie obniżają ciśnienie krwi

Orzechy włoskie obniżają ciśnienie krwi

Jeśli masz nadciśnienie, jedz orzechy włoskie. Są bogate w związki, które mogą obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Zioło silne jak antybiotyk

Zioło silne jak antybiotyk

Popularna w Indiach roślina może okazać się naturalną i bezpieczną alternatywą dla leków przeciwbakteryjnych.

Frytki osłabiają działanie szczepionek

Frytki osłabiają działanie szczepionek

Badacze odkryli, że na i tak wątpliwą skuteczność szczepionek przeciwko grypie dodatkowo negatywnie może wpływać nasza dieta.

GcMAF - lek, który w kilka dni może wyleczyć raka

GcMAF - lek, który w kilka dni może wyleczyć raka

Rzekome samobójstwo i wyrok więzienia dla producenta zszargały opinię nowego lekarstwa-cudu, które według jego zwolenników jest w stanie w kilka dni wyleczyć raka.

Choroba Fabry’ego - pełna refundacja leków dla wszystkich!

Choroba Fabry’ego - pełna refundacja leków dla wszystkich!

Od 1 września na liście leków refundowanych pojawi się enzymatyczna terapia zastępcza dla pacjentów z chorobą Fabry’ego.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store