Cebula zwalcza komórki zombie

Artykuł pochodzi z magazynu

Holistic Health lipiec - sierpień 2019

Kup ten numer
Dodano: 2 sierpień 2019

Okazuje się, że nie wszystkie starzejące się komórki giną. Część z nich, choć nie funkcjonuje już prawidłowo i straciła zdolność do podziałów, nadal żyje.

Komórki te wytwarzają także czynniki, które przyspieszają proces starzenia i prowadzą do rozwoju chorób wieku podeszłego.

Wiosną tego roku naukowcy z Wake Forest University (USA) opublikowali wyniki pionierskich badań, przeprowadzonych z udziałem ochotników chorych na samoistne zwłóknienie płuc. Wynika z nich, że proces starzenia można opóźnić dzięki oczyszczeniu organizmu z uszkodzonych komórek. W eksperymencie wykorzystano połączenie dasatynibu, leku stosowanego w leczeniu białaczki, oraz kwercetyny, flawonoidu naturalnie występującego w kwiatach głogu, winogronach i cebuli.

Już po 3 tygodniach zaobserwowano u chorych zwiększenie wydolności organizmu i znaczną poprawę samopoczucia. Obiecujące jest również to, że podane leki nie wywołały poważnych efektów ubocznych, co pozwoliło naukowcom zaplanować kolejne fazy badania. Mają oni również nadzieję na szybkie opracowanie terapii, która starzenia co prawda nie zatrzyma, ale może je spowolnić, poprawić naszą kondycję oraz zapobiec wielu chorobom.

Źródło: https://www.technologyreview.com/s/612943/a-cell-killing-strategy- to-slow-aging-passed-its-first-test-this-year/

Zobacz także

MIKROplastik, MAKRO zagrożenie

MIKROplastik, MAKRO zagrożenie

Wdychamy go codziennie. Znajduje się w powietrzu, wodzie i ziemi. Jego obecność stwierdzono też w żywności. Mikroplastik.

Orzechy włoskie obniżają ciśnienie krwi

Orzechy włoskie obniżają ciśnienie krwi

Jeśli masz nadciśnienie, jedz orzechy włoskie. Są bogate w związki, które mogą obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Zioło silne jak antybiotyk

Zioło silne jak antybiotyk

Popularna w Indiach roślina może okazać się naturalną i bezpieczną alternatywą dla leków przeciwbakteryjnych.

Frytki osłabiają działanie szczepionek

Frytki osłabiają działanie szczepionek

Badacze odkryli, że na i tak wątpliwą skuteczność szczepionek przeciwko grypie dodatkowo negatywnie może wpływać nasza dieta.

GcMAF - lek, który w kilka dni może wyleczyć raka

GcMAF - lek, który w kilka dni może wyleczyć raka

Rzekome samobójstwo i wyrok więzienia dla producenta zszargały opinię nowego lekarstwa-cudu, które według jego zwolenników jest w stanie w kilka dni wyleczyć raka.

Choroba Fabry’ego - pełna refundacja leków dla wszystkich!

Choroba Fabry’ego - pełna refundacja leków dla wszystkich!

Od 1 września na liście leków refundowanych pojawi się enzymatyczna terapia zastępcza dla pacjentów z chorobą Fabry’ego.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store