Reishi - "grzyb nieśmiertelności"

Reishi to rzadki gatunek grzyba od bardzo dawna znany w medycynie Dalekiego Wschodu. Tamtejsi mieszkańcy cenią go za wyjątkowe wartości odżywcze przyczyniające się do zachowania czy też szybkiego powrotu do zdrowia. Jest nazywany "rośliną mocy duchowej" czy "rośliną nieśmiertelności". Co kryje w sobie tajemniczy grzyb? Czy jest w stanie pomóc w przypadku choroby nowotworowej? Zapraszamy do lektury.

Wartości odżywcze

Jedną z najcenniejszych substancji jest polisacharyd beta-D-glukanu, który sprawia, że namnażają się makrofagi i limfocyty. Te dwa rodzaje komórek są ogromnym wzmocnieniem dla systemu immunologicznego. Glukan obecny w reishi potrafi wiązać wiązać jego komórki z komórkami nowotworowymi i niwelować je.

Co więcej, istniejące trójterpeny przycztniają się do obniżania ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, potrafią łagodzić alergię i poprawiać funkcjonowanie wątroby. To nie koniec - zawiera również ważne dla człowieka składniki takie jak sole mineralne, aminokwasy, betaninę, cholinę, kwas palmitynowy, lignocerynowy, stearynowy, alkaloidy, lipidy, glukozyd, wielocukry, ryboflawinę, olejki lotne, witaminę B2, kwas askorbinowy. Reishi jest bogaty również w jony nieorganiczne: manganu, cynku, wapnia, miedzi, żelaza i germanu.

Na co pomaga reishi?

Mówi się, że ten owiany tajemnicą grzyb może poprawiać w znaczący sposób stan zdrowia chorych na AIDS, a co jeszcze bardziej interesujące, zmniejsza ilość komórek nowotworowych. Jest stosowany w leczeniu zwłaszcza raka prostaty wraz z ziołami posiadającymi podobne właściwości antynowotworowe. Dzięki zdolności obniżania zarówno ciśnienia krwi, jak i poziomu cholesterolu we krwi jest doskonałym uzupełnieniem leczenia chorób krążenia.

Reishi zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zwiększa odporność na infekcje, stanowi doskonałe połączenie z witaminą C, aby uodpornić organizm zwłaszcza w okresach przesileń. Osoby mające alergię skorzystają z właściwości reishi, które łagodzą objawy alergiczne takie jak kaszel, objawy skórne, duszności. Dzieje się to dzięki właściwościom przeciwhistaminowym i przeciwzapalnym.

Grzyb ten zmniejsza też ilość wolnych rodników oraz substancji toksycznych i wspomaga ich wydalanie. Jest także sposobem na bezsenność - uspakaja i pomaga się wyciszyć stanowiąc doskonałą substancję działającą dobroczynnie na ciało i ducha.

Zdrowe, naturalne reishi kupisz tutaj. Zobacz koniecznie!

Źródła:
www.ekologia.pl/styl-zycia/zdrowa-zywnosc/grzyby-reishi-wlasciwosci-i-dzialanie-orientalnych-grzybow,22522,1.html
www.grzyby-witalne.pl/reishi/
www.reishi.com/faq.htm
www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-905-reishi%20mushroom.aspx?activeingredientid=905

 

Evitum

Grzybowska 80/82 700, 00-844 Warszawa
Telefon: 884 346 538, E-mail: info@evitum.pl

evitum.pl/
Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Poznaj moc spiruliny

Poznaj moc spiruliny

Mikroalga z odległych Hawajów wspiera odtruwanie wątroby, przeciwdziała...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Nowości

Niebezpieczne e-hulajnogi

Niebezpieczne e-hulajnogi

18 lipiec 2019

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store