Profilaktyka i leczenie

Powrót do życia po śpiączce dzięki technice Bowena

Powrót do życia po śpiączce dzięki technice Bowena

Po upadku z muru Jessice Willard nie dawano szans na przeżycie nocy. Pomimo to odzyskała przytomność, a obecnie wraca do pełni zdrowia. Dziewczyna przypuszcza, że w dużej mierze zawdzięcza to terapii zwanej techniką Bowena.

Urynoterapia, czyli pij mocz... Na zdrowie!

Urynoterapia, czyli pij mocz... Na zdrowie!

Jeśli tylko jesteśmy w stanie przezwyciężyć uczucie odrazy, urynoterapia może zaoferować nam coraz szerzej potwierdzoną skuteczność w zwalczaniu niemal wszystkich schorzeń, od przeziębienia aż po raka.

Ucisz szum w uszach!

Ucisz szum w uszach!

Sprawdź skuteczne sposoby na dzwonienie w uszach polecane przez Joannę Evans.

Witamina B w pigułce - kompendium wiedzy na temat witamin z grupy B
Dusznica bolesna - choroba usprawniająca pracę serca?

Dusznica bolesna - choroba usprawniająca pracę serca?

Epizody dusznicy bolesnej mogą wbrew pozorom usprawniać kondycję serca, podobnie jak szereg środków zaradczych, które przedstawiamy poniżej.

TOKSYCZNY OGRÓDEK - jak nam szkodzą pestycydy?

TOKSYCZNY OGRÓDEK - jak nam szkodzą pestycydy?

Zanim spryskasz nawozem lub pestycydami swój trawnik czy ogródek, zastanów się, jak może to wpływać na Twoje zdrowie

Pokonaj atopowe zapalenie skóry na 8 sposobów!

Pokonaj atopowe zapalenie skóry na 8 sposobów!

Egzema skórna dotyka nie tylko dzieci. Jeśli cierpisz na to schorzenie od lat, a objawy nie ustępują, wypróbuj jedną z opisanych przez nas obiecujących metod leczenia

Nadzieja dla chorych na białaczkę

Nadzieja dla chorych na białaczkę

Nowe przeciwciała monoklonalne anty-CD20 typu 2 znacząco opóźniają postęp przewlekłej białaczki limfocytowej, a w skojarzeniu z chlorambucylem znacznie wydłużają czas przeżycia wolny od postępu choroby.

Elektrosmog w... kuchni?

Elektrosmog w... kuchni?

Nasz specjalista w dziedzinie elektrosmogu – fizyk Guy Hudson – kontynuuje swój obchód po domu, podczas którego pokazuje zagrożenia związane z promieniowaniem. W tym miesiącu rozgląda się po kuchni.

Nie tłuszcz, tylko cukier jest szkodliwszy dla Twojego zdrowia

Nie tłuszcz, tylko cukier jest szkodliwszy dla Twojego zdrowia

Przeświadczenie, że tłuste pokarmy powodują niedrożność tętnic, doprowadziło do rozwoju przemysłu produktów dietetycznych o niskiej zawartości tłuszczu, jednak teoria ta nie została nigdy udowodniona.

 

Obecnie eksperci przyznają się, że od 30 lat byli w błędzie. Gorszy wpływ na nasze zdrowie ma cukier a nie tłuszcz. Dlaczego specjaliści tak długo się mylili?

Suplementy dla zdrowego serca

Suplementy dla zdrowego serca

Jak najlepiej dbać o serce? Poznaj listę niezbędnych składników, które mogą Ci pomóc zapobiec chorobom układu krążenia

Jak naprawić chore serce?

Jak naprawić chore serce?

Ból serca może mieć wiele postaci. Niestety wiele spośród leków nasercowych zamiast leczyć - w rzeczywistości pogarsza stan chorego. Podpowiadamy, czym można je zastąpić

Zobacz też:

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami, zgaga i inne problemy zdrowotne

Wiele codziennych dolegliwości może nam sprawiać niemałe problemy, dlatego często zanim pójdziemy do lekarza, to szukamy sposobów ich rozwiązania albo ciekawostek, związanych z procesem leczenia. W dziale profilaktyka i leczenie znaleźć można zarówno ciekawe sposoby na zapobieganie chorobom, jak i opis innowacyjnych sposobów leczenia różnych chorób. Jeżeli chorujesz na niedoczynność bądź nadczynność tarczycy, to z pewnością zainteresuje cię artykuł, opisujący naturalne sposoby wspomagania terapii, związanej z leczeniem chorób tarczycy. Warto się z nim zapoznać, gdyż pokazuje, jak można pomóc sobie przy tych chorobach.

Uchroń się przed demencją

Bardzo ciekawych artykułem jest również "6 sposobów zapobiegania chorobie Alzheimera". jest to choroba, która przeraża wiele osób ze względu na to, że atakuje osoby starsze, powodując demencję. Opisano w nim na co należy zwrócić uwagę, aby odsunąć od siebie groźbę choroby bądź też zmniejszyć ryzyko zachorowania na nią. Należy między innymi zadbać o uzupełnianie witaminy z grupy B, prawidłowo i zdrowo się odżywiać, a także zadbać o sprawne ciało i sprawny mózg. Osoby, które dbają o swoje zdrowie z pewnością chętnie przeczytają artykuły o tym, czym zastąpić niezdrowy cukier, a także o tym, jakie objawy mogą świadczyć o wystąpieniu cukrzycy. W dzisiejszych czasach cukier jest dodawany niemalże do wszystkiego, więc przeciętny Polak spożywa go w nadmiernych ilościach. Wśród innych artykułów można znaleźć także wiele odpowiedni na różne pytania, związane ze zdrowiem, choćby takie jak skąd się bierze zgrzytanie zębami czy dlaczego probiotyki przyczyniają się do zdrowia.