Pokaż z kategorii:

Profilaktyka i leczenie

Profilaktyka i leczenie

Jak się chronić przed grypą?

Jak się chronić przed grypą?

W okresie wzmożonego zachorowania na grypę, a także zagrożenia śmiertelnie niebezpiecznym wirusem AH1N1, warto uzbroić się w wiedzę, która pozwoli nam zmniejszyć ryzyko zachorowania na te poważne dolegliwości.

Kodeks praw pacjenta

Kodeks praw pacjenta

Proces leczenia jest często długi i skomplikowany. Pacjenci często nie są świadomi, czego mogą oczekiwać od lekarzy i jak domagać się swych praw wtedy, gdy opieka medyczna zaszwankuje

Jak przetrwać pobyt w szpitalu?

Jak przetrwać pobyt w szpitalu?

Polska służba zdrowia różni się od tej brytyjskiej, ale porady Lynne McTaggart mogą przydać się też polskim pacjentom. Angielska dziennikarka proponuje specjalny trening asertywności, który może pomóc przetrwać pobyt na oddziale

Dlaczego napoje light i sztuczne słodziki są tuczące?

Dlaczego napoje light i sztuczne słodziki są tuczące?

- Jeśli nie chcesz utyć, lepiej wyeliminuj z diety sztuczne słodziki i napoje dietetyczne! Produkty typu light zamiast odchudzać, najczęściej tylko dodają nam niepotrzebnych kilogramów - przekonuje nasz ekspert Rob Verkerk.

Depresja przez pleśń?

Depresja przez pleśń?

Zima to mokra pora roku, a w raz z tym co mokre przychodzi wilgoć i pleśń. Wszechobecne w naszym klimacie grzyby rozwijają się wówczas jak szalone w wilgotnych miejscach - w piwnicach, łazienkach, klimatyzatorach, na parapetach, ścianach, a nawet na tkaninach. To daje możliwość rozwoju wielkiego przemysłu w dziedzinie osuszaczy, przedmiotów wodoodpornych oraz środków, niszczących pleśń.

Choroby wypisane na twarzy

Choroby wypisane na twarzy

Każda z nas kilka razy dziennie zerka do lustra. Sprawdzamy uczesanie i makijaż. Warto jednak zatrzymać wzrok trochę dłużej i... przyjrzeć się swojej twarzy pod kątem zdrowotnym. Czasem jedno spojrzenie w lustro może odmienić życie!

Kolana biegacza

Kolana biegacza

Bieganie jest świetne dla serca, ale dla kolan - już nie tak bardzo, zwłaszcza w przypadku kobiet. Oto kilka sposobów na utrzymanie formy i zachowanie kolan w doskonałej kondycji.

Wylecz alergie i pokonaj cukrzycę!

Wylecz alergie i pokonaj cukrzycę!

Czy rozpoznanie ukrytych alergii może pomóc w leczeniu cukrzycy? Diabetycy często nie zdają sobie sprawy, że niektóre produkty mogą u nich wywoływać gwałtowne podwyższenie poziomu cukru we krwi.

Co powinieneś wiedzieć o bypassach?

Co powinieneś wiedzieć o bypassach?

To jedna z tych operacji, których może lepiej uniknąć i zastąpić ją bardziej tradycyjnymi formami leczenia.

Mój przyjaciel guz mózgu

Mój przyjaciel guz mózgu

Arielle Essex opowiada o tym, jak guz mózgu skłonił ją do wyzbycia się toksycznych myśli, przez co okazał się najlepszym nauczycielem, jakiego kiedykolwiek miała.

Postanowienia noworoczne - jak je dotrzymać?

Postanowienia noworoczne - jak je dotrzymać?

Paul Chek ujawnia swoje sposoby na to, by osiągnąć wszystkie cele, które przedstawimy przed sobą w Nowym Roku i doprowadzić własne ciało do idealnej formy.

Gwiezdne wojny o antybiotyki

Gwiezdne wojny o antybiotyki

Farmaceutyczne imperia od dawna stoją po ciemnej stronie mocy. Gdyby nie zlekceważyły przełomowego odkrycia dotyczącego superbakterii, może antybiotyki nie byłyby tak powszechnie stosowane.

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa

Nowości

Monitory snu pogarszają bezsenność

Monitory snu pogarszają bezsenność

24 czerwiec 2019

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami, zgaga i inne problemy zdrowotne

Wiele codziennych dolegliwości może nam sprawiać niemałe problemy, dlatego często zanim pójdziemy do lekarza, to szukamy sposobów ich rozwiązania albo ciekawostek, związanych z procesem leczenia. W dziale profilaktyka i leczenie znaleźć można zarówno ciekawe sposoby na zapobieganie chorobom, jak i opis innowacyjnych sposobów leczenia różnych chorób. Jeżeli chorujesz na niedoczynność bądź nadczynność tarczycy, to z pewnością zainteresuje cię artykuł, opisujący naturalne sposoby wspomagania terapii, związanej z leczeniem chorób tarczycy. Warto się z nim zapoznać, gdyż pokazuje, jak można pomóc sobie przy tych chorobach.

Uchroń się przed demencją

Bardzo ciekawych artykułem jest również "6 sposobów zapobiegania chorobie Alzheimera". jest to choroba, która przeraża wiele osób ze względu na to, że atakuje osoby starsze, powodując demencję. Opisano w nim na co należy zwrócić uwagę, aby odsunąć od siebie groźbę choroby bądź też zmniejszyć ryzyko zachorowania na nią. Należy między innymi zadbać o uzupełnianie witaminy z grupy B, prawidłowo i zdrowo się odżywiać, a także zadbać o sprawne ciało i sprawny mózg. Osoby, które dbają o swoje zdrowie z pewnością chętnie przeczytają artykuły o tym, czym zastąpić niezdrowy cukier, a także o tym, jakie objawy mogą świadczyć o wystąpieniu cukrzycy. W dzisiejszych czasach cukier jest dodawany niemalże do wszystkiego, więc przeciętny Polak spożywa go w nadmiernych ilościach. Wśród innych artykułów można znaleźć także wiele odpowiedni na różne pytania, związane ze zdrowiem, choćby takie jak skąd się bierze zgrzytanie zębami czy dlaczego probiotyki przyczyniają się do zdrowia.