Pokaż z kategorii:

Profilaktyka i leczenie

Profilaktyka i leczenie

Rak: zdrowie zamiast chemii

Rak: zdrowie zamiast chemii

Gdy u Cathie Grout zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego, usłyszała, że guz będzie można opanować, ale nie wyleczyć. Kobieta wzięła jednak sprawy w swoje ręce, a dziś po nowotworze nie ma śladu.

Nebulizacja zamiast antybiotyków

Nebulizacja zamiast antybiotyków

Większość lekarzy przy diagnozie "zapalenie oskrzeli" przepisuje antybiotyki. Tymczasem dla naszego zdrowia w większości przypadków znacznie lepsza byłaby sterydoterapia podawana w nebulizacji.

Krioterapia: leczenie zimnem

Krioterapia: leczenie zimnem

Skrajnie niskie temperatury przynoszą ulgę w schorzeniach reumatycznych, po udarach i urazach, a nawet u pacjentów z porażeniem mózgowym.

Ann Louise Gittleman: Nie bądź złym tłuszczem

Ann Louise Gittleman: Nie bądź złym tłuszczem

Opinie wygłaszane o szkodliwych tłuszczach i węglowodanach brzmią dziś banalnie. Wszyscy już mniej więcej wiemy, czego unikać, aby być zdrowym i szczupłym. Kilka dekad temu nie były to idee tak oczywiste. Szerzyli je prekursorzy.

Nerw błędny, złe bakterie i mózg

Nerw błędny, złe bakterie i mózg

Jak sterować biomem jelitowym, żeby odzyskać kontrolę nad mózgiem?

Rozważania poświąteczne: pies, alkohol i sztuczne ognie

Rozważania poświąteczne: pies, alkohol i sztuczne ognie

Jest takie powiedzenie, że kto pije w obecności psa, nie upija się w samotności, tylko raczy trunkiem w dobrym towarzystwie. To jednak nie oznacza, że w takiej sytuacji dzielimy się z naszymi pupilami tym, co mamy w kieliszku. I dobrze, choć w przeszłości bywało z tym różnie.

Diagnoza: choroba korporacyjna

Diagnoza: choroba korporacyjna

Tężyczka to przykład mało znanej i niestety rzadko diagnozowanej choroby, na którą cierpią osoby narażone na przewlekły stres, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Co powinno nas zaniepokoić? Jak sobie poradzić z wypaleniem zawodowym?

Długotrwały stres - jak się go pozbyć?

Długotrwały stres - jak się go pozbyć?

Terapie antydepresyjne nie zawsze przynoszą dobre rezultaty. Ich sukces w dużym stopniu zależy od tego, czy prowadzą do obniżenia poziomu kortyzolu, hormonu odpowiedzialnego za stres. Czy przyjmowanie leków jest konieczne?

Cynamon, efekt motyla i cukrzyca

Cynamon, efekt motyla i cukrzyca

Nie ustaje zainteresowanie cynamonem jako środkiem wspomagającym leczenie cukrzycy. Najnowsze badania przynoszą kolejne rewelacje, które dotyczą także skutków jego nadużywania.

Pokonaj cukrzycę: groźne powikłania

Pokonaj cukrzycę: groźne powikłania

Przyjmownie leków to za mało, by odzyskać zdrowie nadszarpnięte wskutek cukrzycy. W dodatku niektóre farmaceutyki, jak chociażby metformina, są podejrzewane o wywoływanie groźnych chorób. Jak się ich ustrzec?

Joga: idealna dla ciała i umysłu

Joga: idealna dla ciała i umysłu

Jedno z najbardziej prestiżowych czasopism medycznych opublikowało wyniki eksperymentu, który wykazał, że joga to najskuteczniejszy sposób na bóle w lędźwiowo-krzyżowym odcinku kręgosłupa.

Akupunktura: terapia przyszłości stosowana od wieków

Akupunktura: terapia przyszłości stosowana od wieków

Wiele schorzeń i dolegliwości, jak np. stany lękowe po traumatycznym przeżyciu, nie poddaje się standardowemu leczeniu. W przypadku Krystiana i Nicolasa pomogła dopiero akupunktura. Co ciekawe, badania naukowe potwierdzają, że skuteczność tej metody jest zaskakująco wysoka mimo problemów ze standaryzacją jej procedur w odniesieniu do poszczególnych schorzeń. A może właśnie dlatego? W końcu każdy pacjent jest inny!

Zobacz też:

 

Raport specjalny

Prawa pacjenta

Prawa pacjenta

Nowości

Odkryto geny powiązane z ADHD

Odkryto geny powiązane z ADHD

11 grudzień 2018

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zgrzytanie zębami

Zgrzytanie zębami, zgaga i inne problemy zdrowotne

Wiele codziennych dolegliwości może nam sprawiać niemałe problemy, dlatego często zanim pójdziemy do lekarza, to szukamy sposobów ich rozwiązania albo ciekawostek, związanych z procesem leczenia. W dziale profilaktyka i leczenie znaleźć można zarówno ciekawe sposoby na zapobieganie chorobom, jak i opis innowacyjnych sposobów leczenia różnych chorób. Jeżeli chorujesz na niedoczynność bądź nadczynność tarczycy, to z pewnością zainteresuje cię artykuł, opisujący naturalne sposoby wspomagania terapii, związanej z leczeniem chorób tarczycy. Warto się z nim zapoznać, gdyż pokazuje, jak można pomóc sobie przy tych chorobach.

Uchroń się przed demencją

Bardzo ciekawych artykułem jest również "6 sposobów zapobiegania chorobie Alzheimera". jest to choroba, która przeraża wiele osób ze względu na to, że atakuje osoby starsze, powodując demencję. Opisano w nim na co należy zwrócić uwagę, aby odsunąć od siebie groźbę choroby bądź też zmniejszyć ryzyko zachorowania na nią. Należy między innymi zadbać o uzupełnianie witaminy z grupy B, prawidłowo i zdrowo się odżywiać, a także zadbać o sprawne ciało i sprawny mózg. Osoby, które dbają o swoje zdrowie z pewnością chętnie przeczytają artykuły o tym, czym zastąpić niezdrowy cukier, a także o tym, jakie objawy mogą świadczyć o wystąpieniu cukrzycy. W dzisiejszych czasach cukier jest dodawany niemalże do wszystkiego, więc przeciętny Polak spożywa go w nadmiernych ilościach. Wśród innych artykułów można znaleźć także wiele odpowiedni na różne pytania, związane ze zdrowiem, choćby takie jak skąd się bierze zgrzytanie zębami czy dlaczego probiotyki przyczyniają się do zdrowia.