Raport specjalny

Klucz do długowieczności

Klucz do długowieczności

Postęp technologii i nauki sprawił, że od ostatnich 10 lat czas życia w krajach rozwiniętych przyrasta z szybkością pięciu godzin dziennie. Czy to znaczy, że wreszcie uda nam się oszukać śmierć?

Niedobory jakich witamin i minerałów można wyczytać z wyglądu?

Niedobory jakich witamin i minerałów można wyczytać z wyglądu?

Myślisz, że odżywiasz się zdrowo? Mimo pozornie zbilansowanej diety w Twoim organizmie może brakować ważnych składników. Na szczęście wielu objawom zaradzi odpowiednia dieta.

Klucz do długowieczności

Klucz do długowieczności

Tak jak alchemicy szukali kamienia filozoficznego, tak od wieków medycy szukają sposobu, by wygrać ze śmiercią lub przynajmniej osiągnąć wiek biblijnego patriarchy Matuzalema, który żył 969 lat. Postęp technologii i nauki sprawił, że od ostatnich 10 lat czas życia w krajach rozwiniętych przyrasta z szybkością pięciu godzin dziennie. Czy to znaczy, że wreszcie uda nam się oszukać śmierć?

Zbilansowana dieta nie dostarcza wszystkich składników odżywczych

Zbilansowana dieta nie dostarcza wszystkich składników odżywczych

Sprawdź listę objawów i dowiedz się, czy cierpisz na niedobór składników odżywczych.

100 sposobów na przeżycie 100 lat

100 sposobów na przeżycie 100 lat

Zestawiliśmy poręczną listę 100 najbardziej pożytecznych porad, które pomogą w pełnym zdrowiu dożyć sędziwego wieku.

Pozostałe raporty

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.

Zdrowy tryb życia

Co jest kluczem do długiego życia?

Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednak ludzki organizm jest tak skonstruowany, że w konkretnym okresie swojego życia pojawić się mogą różne dolegliwości, związane ze starzeniem się. Nie wynaleziono jeszcze środka, który przedłużyłby życie, choć ciągle trwają badania. Choć postęp technologiczny i rozwój medycyny sprawiły, że ludzkie życie systematycznie się wydłuża, to jednak śmierci nie da się oszukać. Choć podejmowane są próby zamrażania osób i badania nad krioniką, to jednak jak na razie próby te nie przynoszą sukcesów. Niektórzy z badaczy chcieliby także dojść do tego, by zapisać ludzką pamięć na pamięci przenośnej.

Zdrowy styl życia - sposobem na długowieczność

Nie od dziś wiadomo, że osoby, które żyją zdrowo - żyją dłużej. Mając to na uwadze warto pamiętać o prawidłowym odżywianiu, uprawianiu sportu oraz profilaktyce prozdrowotnej. Badacze na podstawie wieloletnich badań określili miejsca na świecie, gdzie średnia wieku jest dłuższa niż normalnie. Zwane są one niebieskimi strefami. Należą do nich: japońska wyspa Okinawa, włoska Sardynia, Loma Linda w Kalifornii i Nicoya Peninsula należąca do Kostaryki. Demografowie i antropologowie pokazują, że w tych rejonach czas trwania życia jest dłuższy niż przeciętnie. Na ten fakt ma wpływ dziewięć najważniejszych czynników, takich jak aktywność fizyczna, posiadanie przyjaciół, tworzenie więzi międzyludzkich czy zdrowy sposób odżywiania się. Jeżeli interesuje cię ten temat, to zachęcamy do przeczytania artykułu 'Klucz do długowieczności".