Raport specjalny

Sposoby na bezsenność

Sposoby na bezsenność

Bezsenność może dosłownie doprowadzić Cię do szału, podobnie jak leki nasenne. Sprawdź, jak najprościej poradzić sobie z tym problemem bez łykania tabletek.

 

Leki nasenne w walce z bezsennością

Leki nasenne w walce z bezsennością

Bezsenność może dosłownie doprowadzić Cię do szału, podobnie jak leki nasenne. Oto rady, jak poradzić sobie z bezsennością bez łykania tabletek.

Bezsenność. Co jeść, by lepiej spać?

Bezsenność. Co jeść, by lepiej spać?

Czy recepta na bezsenność związana jest w znacznej mierze z układem trawiennym? Tak, tak przynajmniej twierdzi ekspert w dziedzinie snu Shawn Stevenson.

Bezsenność i inne zaburzenia snu

Bezsenność i inne zaburzenia snu

Choć bezsenność stanowi nawet 90% przypadków zaburzeń snu, komfort nocnego odpoczynku mogą rujnować także inne nieprawidłowości.

Recepta na sen

Recepta na sen

Nie chcemy przepisywać Ci groźnych w skutkach benzodiazepin czy antydepresantów - zamiast nich proponujemy kilka sprawdzonych, naturalnych środków i zmian w trybie życia, dzięki którym rano obudzisz się pełna energii.

Złodzieje snu

Złodzieje snu

Na zaburzenia snu mają wpływ różne czynniki wpływające na jakość odpoczynku. Często mimo zmęczenia organizm nie jest w stanie się wyciszyć.

Sposoby na bezsenność. Jak szybko zasnąć?

Sposoby na bezsenność. Jak szybko zasnąć?

Istnieją naukowe dowody na skuteczność działania określonych ziół oraz naturalnych środków medycyny alternatywnej w przypadku bezsenności. Wypróbuj je, jeśli masz problemy z zasypianiem.

Pozostałe raporty

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.