Raport specjalny

ZAPALENIE STAWÓW

ZAPALENIE STAWÓW

Na reumatoidalne zapalenie stawów choruje w Polsce ponad 400 tysięcy osób.  Aż 2-3 razy częściej choroba ta atakuje kobiety. Niektórzy naukowcy sugerują, że przyczyną układowych stanów zapalnych, a nawet schorzeń autoimmunologicznych może być dysbioza, czyli patologicznie zmieniony mikrobiom. Wielu osobom pomaga gruntowne oczyszczenie organizmu i doprowadzenie go równowagi flory bakteryjnej jelit. Poznajcie nasz 4-stopniowy plan walki z pasożytami oraz historię choroby Paula Heseltine'a, który dzięki własnemu uporowi wbrew prognozom lekarzy pokonał RZS.

Jak leczyć zapalenie stawów?

Jak leczyć zapalenie stawów?

Jeżeli cierpisz na zapalenie stawów, prawdopodobnie usłyszysz, że jedyne, co możesz zrobić, to wziąć środek przeciwbólowy i ustawić się w kolejce oczekujących na operację wymiany stawu. Na szczęście masz inne opcje, począwszy od pomocy psychologa i fizjoterapeuty, przez ćwiczenia fizyczne, na... elektrowstrząsach kończąc.

Dieta złagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

Dieta złagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

Leczenie reumatyzmu polega na zwalczaniu stanu zapalnego. W tym zaś, jak pokazują badania, skuteczna jest zmiana jadłospisu. Warto podjąć ten wysiłek, bo przy okazji łagodzi też nieprzyjemne skutki farmakoterapii.

Na tropie reumatoidalnego zapalenia stawów

Na tropie reumatoidalnego zapalenia stawów

Poszukiwany: skryty, chodzi swoimi ścieżkami, wierny, gdy obrał sobie ofiarę, niechętnie odpuszcza, niewybredny - wiek nie ma dla niego znaczenia, choć preferuje kobiety, zaborczy - zwykle nie poprzestaje na jednym stawie. Lepiej nie wchodzić mu w drogę.

Stan zapalny - leczenie przeciwbólowe. Czy NLPZ są bezpieczne?

Stan zapalny - leczenie przeciwbólowe. Czy NLPZ są bezpieczne?

Szacuje się, że NLPZ mogą być przyczyną ok. 20 tys. zgonów na świecie. W Polsce liczba ta może sięgać nawet 3–4 tysięcy w skali rocznej.

Zapalenie stawów - leczenie konwencjonalne

Zapalenie stawów - leczenie konwencjonalne

Teoria artretyzmu według współczesnej medycyny.

Zapalenie stawów - najlepsze alternatywy leczenia

Zapalenie stawów - najlepsze alternatywy leczenia

Wobec ciągłych problemów towarzyszących konwencjonalnym metodom leczenia nie dziwi fakt, iż wiele osób cierpiących na artretyzm sięga po pomoc medycyny alternatywnej.

Zwyrodnienie stawów - leczenie niechirurgiczne, komórki mezenchymalne

Zwyrodnienie stawów - leczenie niechirurgiczne, komórki mezenchymalne

Kolano Joego Maroona przegrywało walkę z chorobą zwyrodnieniową. Po długich latach uprawiania biegów, kolarstwa i pływania jego tkanka chrzęstna uległa znacznej degeneracji, co było przyczyną ciągłego bólu. Joe, 63-letni triatlończyk, usłyszał od lekarzy, że wymaga operacji wymiany stawu kolanowego, ale, sam także będąc lekarzem, neurochirurgiem z University of Pittsburgh, miał pełną świadomość tego, co może oznaczać taki zabieg.

Zdrowe stawy - styl życia, ćwiczenia, masaże, medytacja

Zdrowe stawy - styl życia, ćwiczenia, masaże, medytacja

Aktywne życie towarzyskie, śmiech, a nawet praca w ogrodzie albo regularne mycie zębów to czynności, które pomogą Ci uniknąć artretyzmu, a gdy już cierpisz na tę chorobę, zredukują towarzyszący jej ból.

Zapalenie stawów - leczenie chirurgiczne

Zapalenie stawów - leczenie chirurgiczne

Nie ulega wątpliwości, że zastąpienie zniszczonej przez chorobę zwyrodnieniową chrząstki w stawie biodrowym lub kolanowym sztucznym stawem odmieniło życie wielu osób w podeszłym wieku, które w innym przypadku byłyby skazane na wózek inwalidzki.

Leki na stawy - leki pierwszego rzutu

Leki na stawy - leki pierwszego rzutu

Codziennie w gabinetach lekarskich rozgrywa się ta sama scena: od paru dni cierpisz z powodu dotkliwego bólu w kolanie i dokuczliwej sztywności stawu, by w końcu dowiedzieć się, że jedynym rozwiązaniem są leki.

Leki na stawy - leki drugiego rzutu

Leki na stawy - leki drugiego rzutu

Toksyczne, niebezpiecznie groźne farmaceutyki mają pomóc spowolnić postęp choroby. Ich zażywanie często jednak obarczone jest ryzykiem rozwoju czegoś jeszcze gorszego!

24 sposoby na artretyzm

24 sposoby na artretyzm

Zebraliśmy 24 alternatywne terapie o udokumentowanej skuteczności w leczeniu zapalenia stawów. Już dziś możesz rozpocząć odliczanie dni do chwili, gdy pozbędziesz się bólu!

Dieta na zapalenie stawów

Dieta na zapalenie stawów

Czy można wyleczyć reumatoidalne zapalenie stawów za pomocą diety? Poznajcie historię masażystki, która pokonała chorobą zmieniając jadłospis.

Suplementy na stawy

Suplementy na stawy

Chociaż terapie alternatywne mają wiele do zaoferowania osobom cierpiącym na artretyzm w dowolnej jego postaci, bardzo dużo możesz też zrobić sam dla siebie. Oprócz radykalnej zmiany diety, także program mało obciążających ćwiczeń fizycznych oraz codzienna suplementacja witaminowa i mineralna mogą przynieść ogromne korzyści, czego zdążyły już doświadczyć tysiące osób.

Zapalenie stawów - co je wywołuje?

Zapalenie stawów - co je wywołuje?

Naukowcy ze Stanford University dokonali sensacyjnego odkrycia, które grozi zburzeniem fundamentu terapii choroby zwyrodnieniowej stawów. Co więcej, po raz pierwszy potwierdzono laboratoryjnie obserwacje znane wielu lekarzom z praktyki klinicznej.

Zaburzenia pracy jelit a zapalenie stawów

Zaburzenia pracy jelit a zapalenie stawów

W 1992 r., po odkryciu w jelicie sieci neuroprzekaźników, działających w sposób zbliżony do zwykłych neuronów, dr Michael Gershon, ekspert na nowym polu neurogastroenterologii, nazwał ją drugim mózgiem.

Dna moczanowa - dieta

Dna moczanowa - dieta

Leczenie dny moczanowej (artretyzmu) polega w znacznym stopniu na zwalczaniu stanu zapalnego w organizmie. Większość zmian w dziedzinie diety, suplementacji i stylu życia rozpoczyna się od wyboru przeciwzapalnych produktów spożywczych.

Reumatyzm: awaria w stawie

Reumatyzm: awaria w stawie

Reumatyzm niechętnie ujawnia swe sekrety. Medycy nie wiedzą dokładnie, co go powoduje, nie znają też skutecznych sposobów jego leczenia. A jednak nie znaczy to, że walka z nim jest z góry skazana na niepowodzenie!

Od problemów jelitowych do zapalenia stawów

Od problemów jelitowych do zapalenia stawów

Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, wiele przypadków reumatoidalnego zapalenia stawów i kości można wyleczyć przez oczyszczenie organizmu z niepożądanych mieszkańców jelit. Opowiada o tym Cate Montana.

Pozostałe raporty

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.