Raport specjalny

STWARDNIENIE ROZSIANE

Wszystkie artykuły
Od amalgamatu do stwardnienia rozsianego

Od amalgamatu do stwardnienia rozsianego

Niewykluczone, że wypełnienia zębów z amalgamatem mogą wywoływać stwardnienie rozsiane, a z pewnością przyczyniają się do pogłębienia jego objawów.

Plomby z amalgamatem, które zawierają rtęć - najbardziej toksyczny ze znanych metali - mogą wpływać na zdrowie psychiczne pacjentów z SM, pogłębiając ich depresję i wywołując u nich stany wrogości, psychozy oraz natręctwa myślowe i czynności przymusowe.

Gdy R.L. Siblerud, badacz z Rocky Mountain Research Institute w Kolorado, ocenił stan zdrowia psychicznego 47 pacjentów z SM, mających wypełnienia z amalgamatu, i porównał ich z 50 pacjentami, u których wypełnienia zostały usunięte, okazało się, że pacjenci z amalgamatem wykazywali o 43% więcej objawów stwardnienia rozsianego niż ci, którzy nie mieli takich wypełnień.

Poszukując możliwych przyczyn SM, naukowcy dokonali systematycznego przeglądu literatury i zebrali dane z wielu badań w tej dziedzinie, prowadzonych pomiędzy 1966 a 2006 rokiem. Odnaleźli wtedy niewielkie, lecz stałe powiązanie pomiędzy wypełnieniami z amalgamatu a stwardnieniem rozsianym.

Bibliografia

  1. Psychol Rep, 1992; 70: 1139–51
  2. Public Health Dent, 2007; 67: 64–6
Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny niekonwencjonalnej

Pozostałe artykuły

SM - teoria słoneczna

SM - teoria słoneczna

Na terenach słabo nasłonecznionych wskaźniki występowania stwardnienia rozsianego są czasem nawet dwukrotnie wyższe niż tam, gdzie jest dostęp do większej ilości światła.

Czy można wyleczyć stwardnienie rozsiane?

Czy można wyleczyć stwardnienie rozsiane?

Można z 95-procentową pewnością powiedzieć, że dr Terry Wahls chorowała na stwardnienie rozsiane. A jednak udało się jej wstać z wózka inwalidzkiego i odzyskać sprawność fizyczną. Historia, która porusza i cieszy.

Metoda Kinsleya

Metoda Kinsleya

Brytyjski lekarz zaproponował pacjentom ze stwardnieniem rozsianym zaskakujące metody leczenia, które okazały się niezwykle skuteczne w pokonywaniu choroby.

Pozostałe raporty

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.