Raport specjalny

SŁABOŚCI KONWENCJONALNEJ MEDYCYNY

SŁABOŚCI KONWENCJONALNEJ MEDYCYNY

Zaledwie 12% leków i terapii zalecanych przez lekarzy ma udowodnioną skuteczność. W rzeczywistości odsetek środków, które naprawdę działają, może być nawet niższy. Sprawdzamy, kiedy konwencjonalne metody leczenia przestają działać.

Niepotrzebne operacje i nieskuteczne leki, czyli jak służba zdrowia leczy chore stawy

Niepotrzebne operacje i nieskuteczne leki, czyli jak służba zdrowia leczy chore stawy

Masz artrozę? Nie spiesz się z operacją kolana! Artroskopowa operacja łąkotki jest najpopularniejszym świadczeniem w zakresie ortopedii udzielanym w Stanach Zjednoczonych - każdego roku odbywa się ich ok. 650 tys., co pochłania ok. 3 mld dolarów.

Nie każdy guzek to rak. Jak lekarze na nas zarabiają

Nie każdy guzek to rak. Jak lekarze na nas zarabiają

Nawet jedna trzecia ludzkości może znajdować się w grupie "nowych chorych". W poprzednim pokoleniu byliby oni uważani za zdrowych, tymczasem teraz, po wpadnięciu w sidła współczesnej diagnostyki, kategoryzuje się ich jako osoby chore, które potrzebują opieki medycznej.

Nieskuteczne leczenie

Nieskuteczne leczenie

Brytyjscy naukowcy twierdzą, że ponad połowa kuracji przepisywanych pacjentom, nie działa i przynosi żadnych efektów.

16 niebezpiecznych terapii

16 niebezpiecznych terapii

Wydaje się, że rutynowo przeprowadzane terapie, podobnie jak przepisywane przez lekarzy farmaceutyki, powinny nas chronić. W rzeczywistości wiele z nich może szkodzić nam bardziej niż dolegliwości, na które miały pomóc.

Leczą, czy szkodzą?

Leczą, czy szkodzą?

Nie wszystkie choroby da się wyleczyć. Liczba tych, w przypadku których konwencjonalna medycyna jest bezradna stale rośnie.

Pozostałe raporty

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.