Raport specjalny

Ciąża i poród. Problemy z zajściem w ciążę

Ciąża i poród. Problemy z zajściem w ciążę

W Polsce co ósma para - czyli blisko 3 mln osób - nie może doczekać się własnego dziecka. Lekarze biją na alarm: niepłodność staje się problemem społecznym. Jeśli nie zmienimy stylu życia, to za 20 lat większość dzieci w naszym kraju będzie musiała przychodzić na świat ze wsparciem medycyny!

Od poczęcia do niemowlęcia

Od poczęcia do niemowlęcia

Nasza płodność jako gatunku ludzkiego spada. W efekcie co ósma para w Polsce nie może doczekać się własnego dziecka. Jak radzić sobie z niepłodnością?

Medycyna chińska i niepłodnosć. Krok 1: akupunktura

Medycyna chińska i niepłodnosć. Krok 1: akupunktura

Magdę poznałam w poczekalni u ginekologa. Miała wtedy niewiele ponad 30 lat. Siedziała zgarbiona, wyglądała na załamaną. Podeszłam, żeby ją jakoś pocieszyć. Krótka rozmowa stała się początkiem przyjaźni. Wspierałam Magdę w najtrudniejszym okresie życia, gdy poszukiwała skutecznego sposobu leczenia niepłodności. Ta historia warta jest opowiedzenia, bo wszystko, czego dowiedziałyśmy się o metodach medycyny chińskiej, Magda przetestowała na sobie. Z zachwycającym skutkiem - jej synek ma już roczek!

Moda na cesarskie cięcie

Moda na cesarskie cięcie

W 2014 r. aż 42% porodów w Polsce odbyło się przez cesarskie cięcie, tymczasem Światowa Organizacji Zdrowia (WHO) zaleca, by liczba cesarek stanowiła 15% wszystkich urodzeń.

5 wrogów ciąży

5 wrogów ciąży

Strach związany z oczekiwaniem na narodziny dziecka towarzyszy coraz większej liczbie kobiet. Nic dziwnego, skoro na prawdopodobieństwo poronienia lub przedwczesnego porodu wpływa tak wiele czynników: choroby przewlekłe, nieprawidłowy rozwój płodu czy późne macierzyństwo. Ale towarzyszące im ryzyko nie jest równoznaczne z wystąpieniem komplikacji.

Fakty i mity na temat ciąży i porodu

Fakty i mity na temat ciąży i porodu

Ciężarne słyszą wiele dobrych rad na temat tego, jak powinny przygotować się do porodu. Czy jednak rzeczywiście farbowanie włosów jest zakazane, nacięcie krocza to konieczność, a jedyną wskazaną pozycją pozostaje leżąca?

Pierwsze dni po porodzie

Pierwsze dni po porodzie

Szczęśliwe rozwiązanie ciąży oznacza konieczność zmagania się z komplikacjami, o których nie zawsze się mówi.

Medycyna chińska i niepłodność. Krok 2: dieta

Medycyna chińska i niepłodność. Krok 2: dieta

Kiedy cierpią nasi przyjaciele, a my jesteśmy wobec ich problemów bezradni, czujemy się fatalnie. Tak było ze mną do czasu, kiedy Magda trafiła pod skrzydła specjalisty medycyny chińskiej. Obie uwierzyłyśmy wtedy, że mimo niedającej nadziei diagnozie: niepłodność idiopatyczna, nie wszystko jeszcze stracone i Magda spełni swoje marzenie, by zostać matką.

Medycyna chińska i niepłodność. Krok 3: zioła

Medycyna chińska i niepłodność. Krok 3: zioła

W przyjaźni najpiękniejsze jest to, że ludzie wspierają się mimo wszystko i na przekór wszystkiemu. Tak jest ze mną i Magdą, u której boku trwam już od kilku miesięcy - razem stawiamy czoło nieuchwytnemu wrogowi, niepłodności idiopatycznej, czyli o nieustalonym podłożu. Naszym orężem jest tradycyjna medycyna chińska, w której marząca o dziecku Magda pokłada wielkie nadzieje.

Pozostałe raporty

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store