Raport specjalny

Ciąża i poród. Problemy z zajściem w ciążę

Ciąża i poród. Problemy z zajściem w ciążę

W Polsce co ósma para - czyli blisko 3 mln osób - nie może doczekać się własnego dziecka. Lekarze biją na alarm: niepłodność staje się problemem społecznym. Jeśli nie zmienimy stylu życia, to za 20 lat większość dzieci w naszym kraju będzie musiała przychodzić na świat ze wsparciem medycyny!

Pierwsze dni po porodzie

Pierwsze dni po porodzie

Szczęśliwe rozwiązanie ciąży oznacza konieczność zmagania się z komplikacjami, o których nie zawsze się mówi.

5 wrogów ciąży

5 wrogów ciąży

Strach związany z oczekiwaniem na narodziny dziecka towarzyszy coraz większej liczbie kobiet. Nic dziwnego, skoro na prawdopodobieństwo poronienia lub przedwczesnego porodu wpływa tak wiele czynników: choroby przewlekłe, nieprawidłowy rozwój płodu czy późne macierzyństwo. Ale towarzyszące im ryzyko nie jest równoznaczne z wystąpieniem komplikacji.

Fakty i mity na temat ciąży i porodu

Fakty i mity na temat ciąży i porodu

Ciężarne słyszą wiele dobrych rad na temat tego, jak powinny przygotować się do porodu. Czy jednak rzeczywiście farbowanie włosów jest zakazane, nacięcie krocza to konieczność, a jedyną wskazaną pozycją pozostaje leżąca?

Od poczęcia do niemowlęcia

Od poczęcia do niemowlęcia

Nasza płodność jako gatunku ludzkiego spada. W efekcie co ósma para w Polsce nie może doczekać się własnego dziecka. Jak radzić sobie z niepłodnością?

Medycyna chińska i niepłodnosć. Krok 1: akupunktura

Medycyna chińska i niepłodnosć. Krok 1: akupunktura

Magdę poznałam w poczekalni u ginekologa. Miała wtedy niewiele ponad 30 lat. Siedziała zgarbiona, wyglądała na załamaną. Podeszłam, żeby ją jakoś pocieszyć. Krótka rozmowa stała się początkiem przyjaźni. Wspierałam Magdę w najtrudniejszym okresie życia, gdy poszukiwała skutecznego sposobu leczenia niepłodności. Ta historia warta jest opowiedzenia, bo wszystko, czego dowiedziałyśmy się o metodach medycyny chińskiej, Magda przetestowała na sobie. Z zachwycającym skutkiem - jej synek ma już roczek!

Moda na cesarskie cięcie

Moda na cesarskie cięcie

W 2014 r. aż 42% porodów w Polsce odbyło się przez cesarskie cięcie, tymczasem Światowa Organizacji Zdrowia (WHO) zaleca, by liczba cesarek stanowiła 15% wszystkich urodzeń.

Pozostałe raporty

Zobacz też:

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store