Raport specjalny

MLEKO - lek czy trucizna?

MLEKO - lek czy trucizna?

Jaka jest tajemnica mleka? Naukowcy wciąż nie są zgodni, choć coraz więcej z nich podchodzi z rezerwą do diety opartej na nabiale. Jeśli powinniśmy unikać mleka krowiego, to co powinniśmy pić zamiast niego? Odkrywamy kontrowersyjne fakty na temat laktozy.

Prawdziwe oblicze mleka

Prawdziwe oblicze mleka

Jaka jest tajemnica mleka? Czy jest ono lekarstwem, czy trucizną? Jeśli zaś musimy unikać mleka krowiego, to co powinniśmy pić zamiast niego?

Mleko - eliksir zdrowia czy trucizna w płynie?

Mleko - eliksir zdrowia czy trucizna w płynie?

Już od najmłodszych lat słyszymy, że mleko jest zdrowe i musimy je pić, aby mieć ładne, zdrowe zęby i mocne kości. Produkty mleczne są obecne na stołach większości Polaków; raport CBOS1 podaje, że tylko 3% mieszkańców naszego kraju pomija mleko krowie i jego przetwory w swojej diecie, 50% spożywa produkty mleczne przynajmniej raz dziennie, a kolejne 37% - kilka razy w tygodniu.

Z daleka od mleka

Z daleka od mleka

W wielu społecznościach mleko i produkty mleczne od zarania dziejów ludzkości są bardzo ważnym składnikiem diety człowieka. Czy wychodzi nam to jednak na zdrowie?

Mleko matki - cud natury

Mleko matki - cud natury

Nie ma substancji, która byłaby lepsza i bardziej wartościowa dla niemowlęcia niż mleko matki. Dlaczego zatem tak wiele kobiet rezygnuje z karmienia piersią?

Pozostałe raporty

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store