Raport specjalny

Słońce - jasne i ciemne strony

Słońce - jasne i ciemne strony

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może wywołać nowotwór skóry. Z drugiej strony słońce stymuluje wytwarzanie witaminy D. Poznaj jasną i ciemną stronę słońca.

Filtry - pogromcy promieni słonecznych

Filtry - pogromcy promieni słonecznych

Nie wszystkie substancje promieniochronne, potocznie zwane filtrami przeciwsłonecznymi, gwarantują bezpieczne opalanie.

Czerniak: słońce czy genetyka?

Czerniak: słońce czy genetyka?

Ten nowotwór naprawdę potrafi się przyczaić. Nawet jeśli regularnie obserwujesz swoje znamiona na skórze, możesz paść jego ofiarą, ponieważ rozwija się również w oku i błonach śluzowych.

Metody leczenia czerniaka

Metody leczenia czerniaka

Im groźniejszy i sprytniejszy nieprzyjaciel, tym większe siły angażowane są w jego pokonanie. Podobnie jest w przypadku czerniaka: onkolodzy nie ustają w poszukiwaniach coraz to skuteczniejszych terapii.

Czerniak. Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania?

Czerniak. Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania?

Skoro terapia czerniaka wciąż pozostawia tak wiele do życzenia, najlepszym rozwiązaniem problemu będzie jego uniknięcie. A od naszego stylu życia w tym przypadku zależy naprawdę wiele!

Groźne oparzenia słoneczne

Groźne oparzenia słoneczne

Do tej pory podkreślano, że ryzyko czerniaka powodują przede wszystkim oparzenia słoneczne przebyte w dzieciństwie. Okazuje się jednak, że dotyczy to także osób dorosłych.

Słońce pomaga, słońce szkodzi...

Słońce pomaga, słońce szkodzi...

Onkolodzy straszą rakiem skóry i odradzają opalanie się, endokrynolodzy apelują, by nie demonizować słońca i korzystać z jego dobroczynnej mocy. Poznaj zagrożenia i korzyści i zdecyduj, czy wolisz zostać w domu, czy zakosztować kąpieli słonecznych.

Czerniak - groźny nowotwór skóry

Czerniak - groźny nowotwór skóry

Zaczyna się od drobiazgu. Ranki, znamienia. Jeśli zareagujesz wtedy, masz 97% szans na życie. Później sprawy się komplikują.

Znak słońca - Rak

Znak słońca - Rak

Lato to czas urlopów i opalania. Jest to również sezon wzmożonej zachorowalności na nowotwory skóry. Regularna kontrola znamion pozwoli w porę wykryć te podejrzane i rozpocząć terapię, zanim będzie za późno.

Pozostałe raporty

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.