Raport specjalny

Choroby tarczycy

Choroby tarczycy

Nadczynność i niedoczynność tarczycy. Choroba Hashimoto. Choroba Gravesa-Basedowa. Objawy chorób tarczycy.  Jedzenie, które poprawia pracę tarczycy.

Co jeść, by wspomóc pracę tarczycy?

Co jeść, by wspomóc pracę tarczycy?

Do prawidłowego funkcjonowania tarczycy niezbędna jest obecność niektórych witamin oraz składników mineralnych, istotnych zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu jej niedoczynności i nadczynności.

Tarczyca i depresja. Jedzenie, które poprawi nastrój

Tarczyca i depresja. Jedzenie, które poprawi nastrój

Wiele popularnych związków chemicznych obecnych w lekach, środkach czystości i dodatkach spożywczych może zakłócać optymalne funkcjonowanie tarczycy - ostrzega Kelly Brogan. Na szczęście odpowiednia dieta i styl życia są wstanie pokonać stany depresyjne i przywrócić prawidłowe funkcje tarczycy.

Objawy choroby tarczycy

Objawy choroby tarczycy

Gdy wizyty u kardiologa, neurologa i dietetyka nie przynoszą skutków, warto dokładniej przyjrzeć się pracy tarczycy. Tak, bo ten maleńki, ważący zaledwie 20 g gruczoł ma wpływ na cały organizm.

Depresja - choroba tarczycy?

Depresja - choroba tarczycy?

Użycie antydepresantów rośnie w zawrotnym tempie, a tymczasem Celeste McGovern postanowiła zgłębić niekonwencjonalną teorię psychiatryczną, w myśl której to tarczyca, a nie mózg ponosi odpowiedzialność za nasze zdrowie psychiczne.

Diagnostyka tarczycy

Diagnostyka tarczycy

Objawy niedoczynności tarczycy to szerokie spektrum symptomów, które łatwo powiązać z innymi chorobami. Dopiero uważna obserwacja własnego organizmu (oraz wytrwałość w przeprowadzaniu badań) pozwala połączyć w całość elementy układanki pozornie niepasujące do siebie.

Pozostałe raporty

Zobacz też:

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store