Raport specjalny

Niebezpieczne kosmetyki

Niebezpieczne kosmetyki

Warto być piękną, ale nie za wszelką cenę. Oto zbiór artykułów ukazujących, jak groźne mogą być kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne. Ciemna strona kosmetologii.

Zdrowe paznokcie

Zdrowe paznokcie

Zabiegi upiększające paznokcie tak naprawdę szkodzą im, a nawet mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Przedstawiamy szereg wskazówek, które pomogą Ci już zawsze cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami.

Uwaga na manicure!

Uwaga na manicure!

Dzięki nowej technologii w każdym salonie kosmetycznym można obecnie wykonać żelowy manicure, który utrzymuje się niesamowicie długo - aż 3 tygodnie. Cate Montana przedstawia podstawowe informacje na temat jego bezpieczeństwa.

Uwaga na kosmetyki!

Uwaga na kosmetyki!

Zaskakująco wiele kosmetyków, których używamy w codziennej pielęgnacji, zawiera substancje powodujące silne reakcje alergiczne, zaburzenia hormonalne, choroby wątroby, a być może nawet nowotwory.

Nie jesteś zakładniczką koncernów kosmetycznych!

Nie jesteś zakładniczką koncernów kosmetycznych!

Najwięksi producenci kosmetyków cieszą się zaufaniem, ponieważ większość z nas wierzy, że zawdzięczamy im produkty do higieny i pielęgnacji ciała, które zostały dogłębnie sprawdzone. Informacje o przeprowadzonych badaniach klinicznych traktujemy jako gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności danego specyfiku. Czy rozumujemy prawidłowo?

Pozostałe raporty

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.