Raport specjalny

Człowiek i zwierzę

Człowiek i zwierzę

Czworonogi w domu zmniejszają ryzyko alergii u dzieci. Ale wiele zwierząt może przenosić pasożyty wywołujące zoonozy. Zalety i wady kontaktów ze zwierzętami. Czy obecność pupila przyspiesza rekonwalescencję? Profilaktyka chorób odzwierzęcych.

Doktor pies, czyli kiedy zwierzę pomoże Ci wrócić do zdrowia

Doktor pies, czyli kiedy zwierzę pomoże Ci wrócić do zdrowia

Do serca przytul psa, weź na kolana kota... Tak śpiewali Jan Kaczmarek i Jerzy Skoczylas z Kabaretu Elita i jak się okazuje, mieli sporo racji. Zwierzęta nie tylko potrafią wcześnie wykryć chorobę, ale również wspomagać leczenie wielu schorzeń.

Niebezpieczne zoonozy. Jakie choroby mogą przenosić zwierzęta?

Niebezpieczne zoonozy. Jakie choroby mogą przenosić zwierzęta?

W polskich domach mieszka ok. 6 mln psów oraz 7 mln kotów. Nasi czworonożni przyjaciele mogą jednak być nosicielami szkodliwych drobnoustrojów i pasożytów. Zobacz, czym się możesz od nich zarazić.

Zoonozy. 5 najgroźniejszych zwierząt

Zoonozy. 5 najgroźniejszych zwierząt

Choć trudno w to uwierzyć, tytuł najgroźniejszego stworzenia na Ziemi wcale nie przypada królowi sawanny czy rekinom ludojadom. Gatunek, który co roku zabija najwięcej ludzi na świecie, jest od nich znacznie mniejszy...

Pozostałe raporty

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.