Raport specjalny

Stany zapalne

Stany zapalne

Stany zapalne jelit, stawów i skórne. Choroby autoimmunologiczne powiązane z zapaleniem. Od stanu zapalnego do ciężkiej choroby. Jak zapobiegać zapaleniom? Jak je leczyć?

Stan zapalny - jak się rozwija, objawy

Stan zapalny - jak się rozwija, objawy

W terminologii medycznej stan zapalny określa jest mianem "phlogosis", co oznacza dosłownie „zapalenie”. Zapalenie jest jednym z najstarszych pojęć w patofizjologii chorób i cierpienia, znanym już w czasach starożytnych.

Stan zapalny - jak zdiagnozować?

Stan zapalny - jak zdiagnozować?

Nie popełniaj podstawowego błędu! Łagodzenie objawów stanu zapalnego wywołanego alergią to nie to samo, co leczenie przyczyn alergii. Zanim więc sięgniesz po kolejny lek bez recepty wykonaj szczegółową diagnostykę w kierunku alergii, a następnie wspomagaj się zdrową dietą i naturalnymi suplementami.

Stres a stan zapalny

Stres a stan zapalny

Stres jest stałym elementem naszego życia. Jest on w istocie pierwotnym, prymitywnym mechanizmem biologicznym służącym naszym przodkom do przetrwania. Pomimo rozwoju cywilizacyjnego, stres towarzyszy także współczesnemu człowiekowi, niestety coraz częściej przyjmując formę przewlekłą. Jak działa mechanizm stresu?

Stany zapalne - naturalne sposoby leczenia

Stany zapalne - naturalne sposoby leczenia

Pamiętajmy, że w walce z chorobami, które wywołane są przewlekłym stanem zapalnym, mamy dziś na podorędziu wiele surowców zielarskich. Poniżej prezentujemy najskuteczniejsze naturalne sposoby w najczęściej występujących stanach zapalnych.

Kwasy omega-3, 6, 9 - ile, właściwości, źródła w pożywieniu

Kwasy omega-3, 6, 9 - ile, właściwości, źródła w pożywieniu

Przed 2000 r. amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) zalecały przyjmowanie nie więcej niż 6,7 g kwasów tłuszczowych omega-6 dziennie. Ilość ta stanowi ok. 3% kalorii w przeciętnej diecie. W 2009 r. Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne (AHA) i inni specjaliści medyczni niemal trzykrotnie podwyższyli zalecany poziom, nakłaniając Amerykanów do przyjmowania co najmniej 5-10% kalorii z kwasów tłuszczowych omega-61.

Pozostałe raporty

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.