Raport specjalny

Słuch

Słuch

Odbieranie fal dźwiękowych. Choroby narządu słuchu. Metody leczenia niedosłuchu. 

Niedosłuch jednostronny - przyczyny, jakość życia pacjentów

Niedosłuch jednostronny - przyczyny, jakość życia pacjentów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, po co nam dwoje uszu? Nie chodzi tylko o estetyczną symetrię, ale również o zrównoważony odbiór dźwięków oraz możliwość ich lokalizacji i interpretacji.

Niedosłuch i utrata słuchu - przyczyny, sposoby zapobiegania

Niedosłuch i utrata słuchu - przyczyny, sposoby zapobiegania

Choć stopniowe zanikanie jednego z głównych narządów zmysłów postrzega się po prostu jako nieuchronną konsekwencję procesów starzenia, problemom ze słuchem można zapobiec.

Hałas - jak wpływa na zdrowie, jak się przed nim bronić?

Hałas - jak wpływa na zdrowie, jak się przed nim bronić?

Silniki samochodów, głośna muzyka, odgłosy urządzeń kuchennych czy krzyk dzieci na placu zabaw to dźwięki, do których większość z nas przywykła. Jednak postępujący rozwój cywilizacji sprawia, że coraz rzadziej mamy szansę przebywać w ciszy, a to nie pozostaje bez wpływu nie tylko na nasz słuch, ale i cały organizm.

Pozostałe raporty

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.