Powstaje nowa grupa o zdrowiu naturalnym. Poznaj marki wchodzące w skład KTO CIĘ WYLECZY:
Banner KCW
Już niedługo wszystkie treści z www.oczymlekarze.pl będą częścią www.ktociewyleczy.pl

Raport specjalny

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Pozbądź się pleśni z domu. Jak szkodzą nam chemikalia? Uwaga na elektrosmog!

Sieć 5G – czy to bezpieczne?

Sieć 5G – czy to bezpieczne?

Superszybka sieć telefoniczna 5G pojawi się na świecie w 2020 r. Problem w tym, że nikt nie sprawdził, czy aby nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia.

Pluskwy - jak wyglądają, gdzie można je spotkać?

Pluskwy - jak wyglądają, gdzie można je spotkać?

Według szacunków ekspertów globalna populacja tych insektów wzrasta o 100-500% rocznie. Jako że żywią się krwią, istotna staje się kwestia, czy tak jak kleszcze mogą przenosić choroby?

Oczyść dom naturalnie

Oczyść dom naturalnie

W kłębach kurzu na podłodze czy na brudnych blatach w kuchni gromadzą się drobnoustroje i toksyczne dla zdrowia substancje. Jeśli jednak próbujesz się ich pozbyć za pomocą chemicznych środków czyszczących, jedno zagrożenie zastępujesz drugim.

Niebezpieczna pleśń

Niebezpieczna pleśń

Jedno z najbardziej podstępnych zagrożeń dla zdrowia może czyhać w Twoim własnym domu. Cate Montana przedstawia liczne toksyczne oddziaływania pleśni i podpowiada, jak ich uniknąć.

Toksyczne aluminium - źródła

Toksyczne aluminium - źródła

W dzisiejszych czasach ten metal jest wszędzie. Znajduje zastosowanie w architekturze jako okładzina ścian i dachów, w samolotach, pociągach, samochodach, garnkach, patelniach i folii.

Oczyszczanie organizmu kontra choroby cywilizacyjne

Oczyszczanie organizmu kontra choroby cywilizacyjne

Zatrucie organizmu spowodowane substancjami toksycznymi jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Niezależnie od tego, czy zostało spowodowane metalami ciężkimi obecnymi w pożywieniu i powietrzu, alkoholem bądź innymi używkami - prowadzi do osłabienia pracy wątroby, organu będącego naszą prywatną oczyszczalnią, i układu immunologicznego. Odporność osłabiają również w pewnych warunkach pasożyty. Jak się bronić?

Rośliny oczyszczające powietrze - Top 7 roślin do łazienki, kuchni, dla palacza

Rośliny oczyszczające powietrze - Top 7 roślin do łazienki, kuchni, dla palacza

Utarło się przekonanie, że oczyszczanie powietrza to konieczność w przypadku alergików, astmatyków oraz osób cierpiących na POChP, a zdrowi jakoś sobie poradzą. Tymczasem jego jakość ma znaczenie również dla osób wolnych od chorób.

Metale ciężkie, dodatki do żywności - co nas truje?

Metale ciężkie, dodatki do żywności - co nas truje?

Każdego dnia jesteś narażony na kontakt z metalami ciężkimi, zanieczyszczeniami chemicznymi czy pasożytami. To nie żart! Toksyny znajdują się w powietrzu, glebie i żywności - również w teoretycznie zdrowej.

Toksyny - przyczyny wielu chorób

Toksyny - przyczyny wielu chorób

Jeśli nie wiesz, dlaczego pojawiają się u Ciebie bóle głowy, mdłości i wymioty, problemy z koncentracją, a nawet poważniejsze schorzenia, być może odpowiedź tkwi w nadmiernym narażeniu na zanieczyszczenia.

Toksyny w zdrowym jedzeniu

Toksyny w zdrowym jedzeniu

Mike Adams, amerykański naukowiec, postanowił sprawdzić, czy to, co nazywamy "zdrową żywnością" faktycznie jest zdrowe. Wnioski, do których doszedł, okazały się wstrząsające.

Trucizny są wszędzie!

Trucizny są wszędzie!

One naprawdę są wszędzie - na kanapie, na ulicy, na łące, w kosmetykach, ubraniach, a nawet w ekologicznym jajku. Poznaj wroga, by móc skutecznie oczyścić organizm.

Niebezpieczne ubrania. Jak nam szkodzą toksyny w ubraniach?

Niebezpieczne ubrania. Jak nam szkodzą toksyny w ubraniach?

Przyzwyczailiśmy się już do myśli, że spożywamy trującą żywność i oddychamy skażonym powietrzem. Niestety coraz więcej badań dowodzi, że do listy szkodliwych czynników, z którymi mamy regularny i bezpośredni kontakt, trzeba dopisać również odzież. Większość ubrań dostępnych w sprzedaży zawiera substancje potencjalnie groźne dla zdrowia. Przed czym konkretnie powinniśmy się chronić? I jak się do tego zabrać?

Toksyczne związki w naszym życiu

Toksyczne związki w naszym życiu

Wszyscy wiemy, że trzeba dbać o zdrowie. Gdy coś nam dolega, idziemy do lekarza, robimy badania, przyjmujemy leki. Unikamy produktów, które w naszym przekonaniu mogą nam szkodzić, staramy się prowadzić regularny tryb życia, korzystamy z uroków spa. Ale czy rzeczywiście warto się tak starać? Czy jesteśmy w stanie skutecznie zatroszczyć się o siebie, skoro żyjemy w świecie zdominowanym przez szkodliwe substancje chemiczne?

Pozostałe raporty

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowie publiczne

Czym jest zdrowie publiczne? Jeżeli interesują cię ciekawe zagadnienia związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, to koniecznie powinieneś śledzić na bieżąco nasz dział, w którym publikujemy raporty specjalne, których tematem jest zdrowie publiczne.

Nasze zdrowie jest czymś, o czym zwykle nie myślimy za dużo, a dopiero kiedy pojawia się kłopoty, to reagujemy. Tymczasem wielu codziennym dolegliwościom można zapobiec, jeżeli posiadać będziemy przynajmniej podstawową wiedzę na temat różnych zagrożeń.

Wiedz więcej!

Wśród najciekawszych tekstów, które warto przeczytać, z pewnością znajdują się te poświęcone zagadnieniom chorób nowotworowych, długości życia bądź też sposobów przeciwdziałania osteoporozie. Osoby, które fascynują się zagadnieniem możliwości wydłużania ludzkiego życia, z pewnością zaciekawi artykuł pokazujący przyszłościowe możliwości rozwoju technologii, dzięki którym możliwe będzie przeniesienie ludzkiej pamięci na urządzenie komputerowe bądź badania związane z kriogeniką. Oprócz informacji, związanych z prób wydłużenia życia przy pomocy inżynierii genetycznej w raporcie znaleźć można także informację o zdrowych nawykach, które charakteryzują mieszkańców tak zwanych niebieskich stref, czyli obszarów, gdzie ludzie żyją dłużej niż przeciętnie.

Kobiety, zwłaszcza w okolicach pięćdziesiątego roku życia koniecznie powinny zapoznać się z artykułami dotyczącymi osteoporozy, gdyż dzięki tym tekstom rozwiać można wiele mitów związanych z tą chorobą, a także poznać sposoby, które pomogą się przed nią uchronić. Osteoporoza jest zmorą dzisiejszych czasów, jednak przy pomocy odpowiedniej dawki ruchu oraz prawidłowego odżywiania można spowolnić postępowanie osteoporozy, co gwarantuje lepszą jakość życia w starszym wieku.