Życiodajny płyn, bez którego nie moglibyśmy istnieć. Krew nie tylko dostarcza substancje odżywcze do każdej komórki ciała, ale też ułatwia komunikację między poszczególnymi organami. Czasem mimowolnie staje się środkiem transportu dla wrogich drobnoustrojów.
Choroby serca - ich przyczyny i objawy. Jak chronić serce przed zawałem? Najczęściej popełniane błędy prowadzące do schorzeń układu sercowo-naczyniowego.
Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może wywołać nowotwór skóry. Z drugiej strony słońce stymuluje wytwarzanie witaminy D. Poznaj jasną i ciemną stronę słońca.
Kandydoza to choroba wywoływana przez grzyby Candida albicans. Jak pozbyć się pasażerów na gapę? Co jeść? Czy potrzebne są antybiotyki?
BÓL - PRZYCZYNY I METODY LECZENIA
Ból może być objawem wielu różnych schorzeń. Prezentujemy możliwe przyczyny pojawienia się bólu. Przedstawiamy alternatywne metody łagodzenia bólu towarzyszącego pacjentom podczas wielu dolegliwości.
Jaka jest tajemnica mleka? Naukowcy wciąż nie są zgodni, choć coraz więcej z nich podchodzi z rezerwą do diety opartej na nabiale. Jeśli powinniśmy unikać mleka krowiego, to co powinniśmy pić zamiast niego? Odkrywamy kontrowersyjne fakty na temat laktozy.
Bakterie jelitowe produkują neuroprzekaźniki, za pomocą których komunikują się z układem nerwowym. Mogą mieć wpływ nie tylko na naszą odporność, sen czy rozmnażanie się, ale także na nasze zachowanie. Także alergia, łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Hashimoto czy Leśniowskiego-Crohna, a nawet zwykłe problemy ze zrzuceniem nadmiarowych kilogramów, mogą być wynikiem nieprawidłowej pracy jelit.
Śmierć na życzenie czy wspomagane samobójstwo? Cienka granica pomiędzy pomocą a morderstwem wzbudza coraz więcej kontrowersji wśród lekarzy i pacjentów. Co sądzić na temat eutanazji?
Ciąża i poród. Problemy z zajściem w ciążę
W Polsce co ósma para - czyli blisko 3 mln osób - nie może doczekać się własnego dziecka. Lekarze biją na alarm: niepłodność staje się problemem społecznym. Jeśli nie zmienimy stylu życia, to za 20 lat większość dzieci w naszym kraju będzie musiała przychodzić na świat ze wsparciem medycyny!
SŁABOŚCI KONWENCJONALNEJ MEDYCYNY
Zaledwie 12% leków i terapii zalecanych przez lekarzy ma udowodnioną skuteczność. W rzeczywistości odsetek środków, które naprawdę działają, może być nawet niższy. Sprawdzamy, kiedy konwencjonalne metody leczenia przestają działać.
Stwardnienie rozsiane od dawna stanowi zagadkę dla medycyny konwencjonalnej, pionierskie badania pozwoliły jednak odkryć szereg czynników wyzwalających tę chorobę, takich jak niedobór witaminy D i dieta wysokotłuszczowa.
Nieleczona próchnica może prowadzić do wielu groźnych chorób, łącznie z nowotworami. Na szczęście stomatologia stoi na straży naszego zdrowia... Ale czy na pewno?
Zobacz też: