Tag: zdrowy styl życia
-
Hiperbaryczna terapia tlenowa - naturalna metoda odzyskiwania zdrowia
Oddychając czystym tlenem w podwyższonym ciśnieniu korzystamy z naturalnej, nieinwazyjnej i w pełni bezpiecznej terapii, która pomaga w leczeniu wielu poważnych chorób, urazów oraz pomaga w profilaktyce zdrowia.
-
W którym miejscu na ciele rany goją się najszybciej?
Okazuje się, że tempo regeneracji uszkodzonej tkanki zależy od tego, gdzie doszło do jej urazu.
-
Prokrastynacja, czyli odkładanie obowiązków na później
Swoją nazwę zawdzięcza łacińskiemu procrastinatio, co oznacza zwłokę lub odroczenie, a definiuje się ją jako skłonność do przekładania wszelkich czynności i zadań na później. Znana jest także jako syndrom studenta - wiadomo, student zawsze ma czas, nawet do ważnego egzaminu przygotowuje się w ostatniej chwili. Jednak pod tym pojęciem kryje się poważny problem. Prokrastynacja utrudnia pracę, niszczy inicjatywę, a nawet może wpędzić w chorobę. Jak sobie z nią poradzić?
-
Nie istnieje coś takiego jak "normalny" srom
Nie istnieje jeden wzorzec prawidłowo zbudowanych okolic intymnych pań. Srom u poszczególnych kobiet może różnić się wyglądem, ale nie jest to wskazaniem do operacji.
-
Zespół policystycznych jajników - tabletki czy dieta?
Ginekolodzy rozpoznający zespół policystycznych jajników zalecają pacjentkom terapię hormonalną. Ale czy to jedyna droga? Alisa Vitti pokazuje, że niekoniecznie...
-
Badania przeprowadzone latem 2018 r. na uniwersytecie w Bristolu wskazują, że krótka drzemka w ciągu dnia poprawia nasze zdolności poznawcze. Nie jest wynikiem lenistwa czy niewyspania, ale naturalną potrzebą mózgu, który domaga się krótkiej przerwy na przetworzenie danych.
-
Wbrew pozorom anoreksja nie dotyczy wyłącznie nastolatek - osoby starsze są na nią narażone nawet w większym stopniu, choć przyczyny jadłowstrętu bywają u nich odmienne.
-
Głodówka pozytywnie wpływa na zegar dobowy organizmu
24-godzinny post hamuje procesy powiązane ze starzeniem się organizmu.
-
Najnowsze badania pokazują, że długość snu wpływa na to, co chcemy zjeść.
-
Szkoccy lekarze mogą od tego roku przepisywać swoim pacjentom nowy lek jako uzupełnienie terapii. Chodzi o... kontakt z naturą.