Tag: opryszczka

Opryszczka i alzheimer

Opryszczka i alzheimer

Nowości

Kolejne badanie wskazuje na możliwą korelację między wirusem opryszczki wargowej a chorobą Alzheimera.

Groźny wirus opryszczki

Groźny wirus opryszczki

Nowości

Zmienna aura wystawia na próbę układ odpornościowy, który w końcu ulega osłabieniu. Na ten moment czeka wirus opryszczki wargowej.

Pokonać parkinsona

Pokonać parkinsona

Zdrowy styl życia / Zdrowie

W tym artykule nie ukrywamy niczego. Choroby Parkinsona nie demaskujemy jednak bez przyczyny. Poprosiła nas o to Czytelniczka, która obawia się o własne zdrowie, więc chce się o niej dowiedzieć jak najwięcej. W takich wypadkach liczy się prawda i tylko prawda. Jej elementem są również historie trojga bohaterów naszego artykułu, którzy udowodnili, że rozwój tej choroby można powstrzymać, choć wymaga to wielu poświęceń. Bardzo dużo zależy też od zastosowanej terapii.

Wirus opryszczki wywołuje Alzheimera?

Wirus opryszczki wywołuje Alzheimera?

Nowości

Już lata temu naukowcy z University of Manchester uważali, że jedną z najważniejszych przyczyn powstawania choroby Alzheimera może być wirus opryszczki. Zespół prof. Ruth Itzhaki odkrył DNA wirusa HSV1 w mózgach 90% chorych na alzheimera. Większość z tego DNA jest zawarta w odkładających się tam płytkach amyloidowych.

Opryszczka

Opryszczka

Porady / Z notatnika starego doktora

Od lat borykam się z nawracającą opryszczką. Niedawno urodziłam córeczkę i chciałabym oszczędzić jej tego koszmaru. Jak ograniczyć liczbę wykwitów i uchronić dziecko przed zarażeniem?

Mutacja genu winna opryszczce

Mutacja genu winna opryszczce

Nowości

Jeśli znajdujesz się wśród 20 proc. ludzi, którzy regularnie mają opryszczkę, możesz winić o to geny - do takich wniosków doszli naukowcy.

Raport specjalny

Sposoby na bezsenność

Sposoby na bezsenność

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store