Pokaż z kategorii:

Zdrowy styl życia

Dieta

Dieta uchroni Cię przed zapaleniem zatok

Dieta

Dieta uchroni Cię przed zapaleniem zatok

Z infekcjami zatok spotykam się w gabinecie bardzo często. Sama zmagałam się z przewlekłym stanem zapalnym przez wiele lat, rozpaczliwie szukając rozwiązania.

Zdrowie

6 zdrowych postanowień

Zdrowie

6 zdrowych postanowień

Jeśli chcesz zadbać o siebie, wcale nie musisz wprowadzać wielkich zmian. Wystarczy, że będziesz przestrzegać tych prostych, a zarazem skutecznych postanowień noworocznych, by cieszyć się lepszym zdrowiem w tym roku oraz w dalszej przyszłości.

Ćwiczenia

Masaż piłką z kolcami - przykładowe ćwiczenia

Kolczaste piłeczki do masażu można...

Dieta

Jak antynutrienty wpływają na nasze posiłki?

Dieta

Jak antynutrienty wpływają na nasze posiłki?

W wielu warzywach i owocach, skądinąd idealnych składnikach diety, znajdują się tzw. antynutrienty, czyli substancje antyodżywcze. Są to związki naturalnie występujące w roślinach, które pozbawiają organizm składników pokarmowych. Co gorsza, te niewidzialne złodziejaszki upodobały sobie witaminy i mikroelementy, bezcenne dla naszego zdrowia.

Zdrowie

Hormeza, czyli to dawka czyni truciznę

Zdrowie

Hormeza, czyli to dawka czyni truciznę

Na Tajwanie w latach 80. użyto do budowy 1,7 tys. mieszkań stali skażonej promieniotwórczym izotopem kobaltu. Osoby zasiedlające te lokale przyjmowały dawkę promieniowania zdecydowanie większą od uważanej za bezpieczną. Po 20 latach sprawdzono ich stan zdrowia. Ku zaskoczeniu naukowców okazało się, że życie w radioaktywnych budynkach nikomu nie zaszkodziło. Wręcz przeciwnie - w odniesieniu do mieszkańców tych domów stwierdzono niezwykle niski odsetek zgonów spowodowanych chorobą nowotworową, a także wrodzonych wad płodów, w porównaniu ze wskaźnikami dotyczącymi całej populacji (odpowiednio 3 i 7%)1. Jak to możliwe?

Dieta

Dieta długowieczności: co jedzą mieszkańcy niebieskich stref?

Dieta

Dieta długowieczności: co jedzą mieszkańcy niebieskich stref?

Jeśli chcesz zachować zdrowie, wyglądać młodo i cieszyć się dobrą kondycją, bądź wierny tradycji - tak mogłoby brzmieć motto niektórych mieszkańców naszej planety. To chyba wystarczający powód, by zainteresować się ich życiem, a może nawet odbyć niezwykłą podróż?

Zdrowie

Fitoterapia dla kobiet

Zdrowie

Fitoterapia dla kobiet

Współczesna fitoterapia przychodzi kobietom z pomocą również wtedy, gdy muszą stawić czoło tak poważnym chorobom, jak nowotwór złośliwy piersi, macicy czy jajników. Zaburzenia funkcji układu hormonalnego, którego następstwem mogą być tzw. nowotwory hormonozależne, są często powiązane ze stylem życia, w szczególności stresem, niedoborami witaminowymi wynikającymi z błędów żywieniowych oraz nieregularnym snem.

Zdrowie

Oczyszczanie organizmu? Łatwizna!

Zdrowie

Oczyszczanie organizmu? Łatwizna!

Choć wydaje się to zupełnie nieprawdopodobne, ciało człowieka aż w 60-70% jest złożone z różnego rodzaju płynów, takich jak woda, limfa, płyny komórkowe, mocz czy krew, w których także mogą być obecne toksyny. Detoksykacja organizmu bywa więc dużym wyzwaniem. Chyba że wiemy, jak ją szybko i bez trudu przeprowadzić.

Zdrowie

Andropauza - jak testosteron wpływa na organizm?

Zdrowie

Andropauza - jak testosteron wpływa na organizm?

Są trzy wyjścia. Można udawać, że andropauza, czyli męskie przekwitanie, w ogóle nie istnieje. Albo wmawiać sobie, że pewne problemy zdrowotne, nawet jeśli są z nią powiązane, znikną same. Ale można też stawić jej czoło i ten pojedynek wygrać. A jest o co walczyć!

Dieta

Wesołych ketogenicznych Świąt - przepisy

Dieta

Wesołych ketogenicznych Świąt - przepisy

Dr Joseph Mercola radzi, jak przygotować przepyszną ucztę świąteczną według zasad leczniczej diety zawierającej dużo tłuszczów, mało węglowodanów i umiarkowaną ilość białka.

Raport specjalny

Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Szczególnie polecamy
Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Co wpływa na przyswajalność magnezu?

Ten ważny pierwiastek uczestniczy w wielu funkcjach organizmu. Jaki suplement...

Nowości

Jajka nie podwyższają poziomu cholesterolu

Jajka nie podwyższają poziomu cholesterolu

16 październik 2019

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store

Zdrowy styl życia

Zadbaj o swoje zdrowie

Nasze zdrowie jest bardzo ważne, co ludzie coraz wyraźniej sobie uświadamiają. Z tego też powodu świadomość społeczeństwa rośnie. Świadczy o tym popularność osób, które promują zdrowy styl życia, a także zwiększona promocja aktywnego trybu życia. Coraz więcej osób startuje w zawodach sportowych, biegach ulicznych i innych imprezach, których celem jest sportowa rywalizacja. Sport bowiem jest elementem zdrowego stylu życia. O tym, w jaki sposób sport wpływa na nasze życie oraz jakie ćwiczenia są zalecane przeczytać można w zakładce zdrowy styl życia.

Zdrowy styl życia - coś dobrego dla każdego

Znajdziesz tutaj artykuły nie tylko dotyczące uprawiania sportu i dbania o ciało, lecz także porady związane z prawidłowym i zdrowym odżywianiem się czy sposobami na relaksowanie umysłu.

Warto sięgnąć do artykułów "Kaloria kalorii nie równa", zwłaszcza jeżeli często podejmujemy próby odchudzania się, a faktem jest, że wiele osób ma za sobą wiele prób, lecz nieefektywnych. Artykuł ciekawie przedstawia fakty, związane z liczeniem kalorii oraz ich związkiem z chudnięciem i tyciem. Jeżeli temat kalorii zaciekawi, to warto również poczytać o tym, czy alkohol tuczy.

Artykuły na temat zdrowego stylu życia często są pozbawione wielu ważnych informacji i nie są wyczerpujące. Jeżeli więc szukasz wiedzy, która dokładnie rozpatruje dane zjawisko, to warto zaglądać do działu zdrowy styl życia, ponieważ pojawiające się tutaj teksty zawierają wiele informacji i okraszone są różnymi ciekawostkami.