Chroń organizm z witaminą C

Duże dawki tej substancji to niezawodny lek na wszelkiego rodzaju infekcje.

Tak wiele chorób przewlekłych rozpoczyna się od ostrych infekcji. Ważne, by traktować je poważnie i zastosować kurację już przy pierwszych oznakach i objawach. W ten sposób można uniknąć ich rozwoju w choroby przewlekłe, które są o wiele trudniejsze do wyleczenia.

Szczególne zastrzeżenia budzą leki blokujące wydzielanie kwasu żołądkowego, takie jak inhibitory pompy protonowej. Sok żołądkowy stanowi istotną ochronę przed infekcjami - nawet wdychane drobnoustroje, które przywierają do lepkiego śluzu w drogach oddechowych, są odkasływane i połykane. Następnie giną w wyniku kwasowej kąpieli w żołądku. Naruszając tę barierę ochronną, inhibitory pompy protonowej stwarzają korzystne warunki do rozwoju wielu infekcji.

Na przykład wirus Epsteina-Barr (EBV) przenosi się drogą jelitową. Jest on nie tylko przyczyną mononukleozy - powoduje również wiele nowotworów, przynajmniej 33 choroby autoimmunologiczne i powirusowy zespół chronicznego zmęczenia.

Leki blokujące wydzielanie kwasu żołądkowego stwarzają korzystne warunki do wtargnięcia EBV do organizmu. Następnie - jak wszystkie inne herpeswirusy - lokuje się on w mózgu i układzie odpornościowym, gdzie pozostaje do końca życia.

Najlepiej byłoby z góry zabezpieczyć się przed wniknięciem do organizmu tych nieproszonych mikrogości. A jedną z najlepszych metod, jakie można w tym celu zastosować, jest przyjmowanie witaminy C.

- Pacjentom powinno się podawać jej duże dawki w przypadku wszelkich schorzeń, gdy lekarz zastanawia się nad postawieniem diagnozy - stwierdził dr Fred Klenner, jeden z wczesnych orędowników suplementacji witaminą C. Linus Pauling, dwukrotny laureat Nagrody Nobla, również szybko docenił jej ogromny potencjał prozdrowotny.

W kontakcie z witaminą C giną wirusy, bakterie i drożdżaki. Należy zastosować po prostu odpowiednią dawkę w wystarczająco krótkim czasie po ich pojawieniu się. Oznacza to konieczność silnego i szybkiego uderzenia, zanim zadomowią się w naszych wygodnych, ciepłych organizmach.

Spośród wszystkich ssaków jedynie ludzie, nietoperze owocowe i świnki morskie nie mogą samodzielnie wytwarzać witaminy C. Jak wiadomo, kozy, owce i krowy w przypadku infekcji znacznie zwiększają jej produkcję w organizmie. Ludziom brak tego wrodzonego mechanizmu obronnego, więc muszą dostarczać ją sobie przez dietę albo suplementację.

Kluczowe znaczenie ma dawka, która dla każdego jest indywidualna i zmienna w zależności od wieku, diety i stanu zdrowia.

Według obliczeń Paulinga dzienna porcja witaminy C niezbędna do utrzymania optymalnego stanu zdrowia wynosi 4-14 g. Kluczowe znaczenie ma ustalenie tolerancji jelitowej - najwyższej możliwej dawki niepowodującej biegunki. Niezwykle interesujące jest to, że w czasie chorób o ostrym przebiegu ta tolerancja ogromnie wzrasta. Co więc można zrobić?

Po pierwsze, należy zapewnić sobie zapas witaminy C. Następnie trzeba ustalić tolerancję jelitową przez zwiększanie dawki o 1 g dziennie (przyjmowanej w przynajmniej 2 porcjach w ciągu 24 godzin).

Byłam przerażona, kiedy odkryłam, że moja tolerancja jelitowa wynosi 30 g (co wskazywało na dużą ilość infekcji). Jednakże w ciągu kilku kolejnych dni obniżyła się. Obecnie wynosi 8 g. To dzienna dawka, którą planuję przyjmować do końca życia.

Przy pierwszych oznakach jakiejkolwiek infekcji należy natychmiast przyjąć jednorazowo 10 g witaminy C. Jeśli w ciągu godziny nie wystąpi biegunka, należy zażyć kolejne 10 g itd. W przypadku ostrych infekcji zazwyczaj oczekuję tolerancji jelitowej na poziomie 30-60 g.

Ta strategia od 35 lat skutecznie pozwala mi pozbywać się kaszlu, przeziębień i grypy.

Dr Paul Marik ze Szkoły Medycznej Wschodniej Wirginii w Norfolk w stanie Wirginia stosuje na swoim oddziale intensywnej terapii podawaną dożylnie witaminę C wraz ze standardową antybiotykoterapią w leczeniu pacjentów z zaawansowaną sepsą i wstrząsem septycznym. Zgodnie z jego obserwacjami "Witamina C nie powoduje żadnych objawów niepożądanych, nie wymaga żadnych środków ostrożności. Pacjentom onkologicznym bezpiecznie podawano dawki do 150 g - 100 razy wyższe od tych, które stosujemy my".

Wcześniej wskaźnik śmiertelności wśród pacjentów dr. Marika wynosił 40%, a teraz spadł poniżej 1%. Gdyby witamina C była nowym antybiotykiem, zarobiłaby mnóstwo pieniędzy!

O Autorce

Sarah Myhill była lekarzem brytyjskiej publicznej służby zdrowia (NHS) i prowadziła prywatną praktykę od 1981 r. Przez 17 lat pełniła funkcję honorowego sekretarza Brytyjskiego Towarzystwa Medycyny Ekologicznej. Nadal wspomaga prowadzenie kursów tej organizacji i regularnie prowadzi wykłady.

Artykuł ukazał się w magazynie "O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą" w numerze czerwiec 2018 pt. "Dlaczego witamina C"

Zobacz także

Chiński masaż tuina

Chiński masaż tuina

Ta metoda to nieoceniona "apteczka" na wszelkie dolegliwości dziecięce.

Metoda Montessori - daj dziecku skrzydła

Metoda Montessori - daj dziecku skrzydła

Czy istnieje sposób nauczania idealny dla każdego dziecka? Być może odpowiedzią na to pytanie jest metoda opracowana przez włoską pediatrę Marię Montessori.

Złoty wiek - jak odwrócić proces starzenia?

Złoty wiek - jak odwrócić proces starzenia?

Nowe odkrycia naukowe sugerują, że da się przeprogramować komórki w celu odwrócenia procesów starzenia. Jak jednak dowiedziała się Cate Montana, również wiele naturalnych substancji może cofnąć tykający zegar.

Za empatię odpowiadają neurony lustrzane?

Za empatię odpowiadają neurony lustrzane?

Ludzka empatia nie jest jedynie wynikiem socjalizacji. To neurony lustrzane w mózgu sprawiają, że potrafimy rozumieć cudze zachowania i współodczuwać ich emocje. Te komórki reagują identycznie, kiedy sami doświadczamy określonych doznań i gdy obserwujemy je u innych.

Fuleren C60 - cząsteczka węgla, która wydłuża życie

Fuleren C60 - cząsteczka węgla, która wydłuża życie

Ta mało znana cząsteczka - jeden z najpotężniejszych przeciwutleniaczy - rewolucjonizuje opiekę zdrowotną i perspektywy długowieczności. Szczegółowo przedstawia ją Cate Montana.

Narzędzia
Ikona wagi
Sprawdź swoje BMI
Nasz kalkulator pozwoli oszacować czy masa ciała jest prawidłowa
Szczególnie polecamy
Poznaj moc spiruliny

Poznaj moc spiruliny

Mikroalga z odległych Hawajów wspiera odtruwanie wątroby, przeciwdziała...

Raport specjalny

Schudnij na lato!

Schudnij na lato!

Nowości

Monitory snu pogarszają bezsenność

Monitory snu pogarszają bezsenność

24 czerwiec 2019

Wydanie tabletowe

Tablet O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą App Store