Izolacja, kwarantanna, strach, pandemia. Z czym tak naprawdę się mierzymy? Czy jest czego się bać? I jak pokonać koronawirusa, skoro nie dysponujemy szczepionką? O tym wszystkim piszemy w najnowszym numerze, w którym ponad 20 stron poświęciliśmy pandemii SAR-Cov-2. Choć nasze życie zdominowały doniesienia dotyczące rozprzestrzeniającej się zarazy, to czasem trzeba zmienić kanał. Przymusowe zamknięcie można spędzić na sprzątaniu, nadrabianiu zaległości w lekturze, ogrodnictwie lub gotowaniu. Zachęcamy do kulinarnych eksperymentów, które pozwolą uzupełnić braki ważnych składników odżywczych, i dzięki temu uniknąć takich chorób jak tężyczka czy anemia.
Temat numeru poświęciliśmy chorobom trzustki. Ten organ służy nam bez skargi nawet, gdy jest już bardzo zniszczony. Dlatego warto wiedzieć, co może go ochronić. Dla cierpiących z powodu ograniczenia aktywności mamy ćwiczenia nogami do góry. Być może obecna sytuacja (kwarantanna oraz wiosenna pora) to znak, że trzeba wreszcie zabrać się za siebie i wdrożyć w życie jednej z proponowanych w Raporcie Specjalnym strategii ograniczenia okna żywieniowego a nawet detoksu (wreszcie nie można tłumaczyć się setkami okazji, które uniemożliwiają wytrwanie we wstrzemięźliwości dla dobra naszej wątroby).
W kwietniowym wydaniu O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą piszemy też o zdrowych nawykach Hindusów, które chronią ich przed rakiem; zagrożeniach jakie niosą nadmiar fluoru oraz sieci 5G. Mamy również optymistyczny przekaz: niekiedy można cofnąć autyzm – przekonała się o tym Karen, która dzięki swojej determinacji odzyskała syna I jeszcze jedną dobrą informację: istnieją skuteczne zioła przeciwwirusowe i nasz Medyczny Detektyw dzieli się przepisami na ich stosowanie! Ponadto numerze nie zabraknie zaleceń Starego Doktora, jak sobie radzić z cellulitem oraz urazami stawów.
Bądźcie zdrowi!
Marta Borek-Białecka