Ekstrakt z pestek granatu w pielęgnacji wymagającej i problematycznej skóry

Granat - po łacinie Punica granatum - bez wątpienia można nazwać jednym z najzdrowszych owoców. Jest źródłem nie tylko wielu witamin, takich jak C, E, K czy witamin z grupy B, ale również cynku, fosforu oraz potasu, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

12 marzec 2023
Artykuł na: 6-9 minut

Nic więc dziwnego, że ekstrakt z pestek granatu od kilku lat jest zaliczany do najbardziej wartościowych i cenionych składników suplementów diety. W tym artykule chcemy jednak skupić się na właściwościach pielęgnacyjnych ekstraktu z pestek granatu, który jako składnik kosmetyków potrafi zdziałać cuda.

Ekstrakt z pestek granatu w kosmetyce

Ekstrakt z pestek granatu ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, ponieważ wpływa korzystnie na regenerację i odżywienie skóry. Jednym z najbardziej charakterystycznych składników, które znajdują się w ekstrakcie z pestek granatu, jest kwas elagowy. Ma on właściwości przeciwutleniające. Oznacza to przede wszystkim szybszą regenerację skóry.

Dzięki zawartości antyoksydantów ekstrakt z pestek granatu spowalnia także proces starzenia się skóry, poprzez wzmocnienie ścianek komórkowych, a także zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Ze względu na właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe jest też z powodzeniem wykorzystywany w produktach przeznaczonych dla skóry wymagającej i mocno problematycznej. Warto wspomnieć, że ekstrakt z pestek granatu może być bezpiecznie stosowany w przypadku skóry podrażnionej, z egzemą czy trądzikiem.

Brzmi wręcz idealnie, prawda? Jak jednak te wszystkie właściwości sprawdzają się w praktyce? Jakie efekty ekstrakt z pestek granatu może dać w pielęgnacji stóp i ciała? By lepiej przeanalizować i omówić działanie ekstraktu z pestek granatu, najlepiej przyjrzeć się konkretnym produktom.

Kosmetyki marki peclavus®

Marka peclavus® istnieje na rynku kosmetycznym już 60 lat, dokładnie od 1962 roku. Specjalizuje się w kosmetykach prawdziwie naturalnych i profesjonalnych, przeznaczonych do pielęgnacji paznokci, dłoni, stóp i innych części ciała.

Ze względu na brak prawnej definicji kosmetyków naturalnych, marka peclavus® postawiła na certyfikat NATRUE. Dotyczy on nie tylko samych składników, które znajdują się w składzie INCI na opakowaniu, ale również prowadzenia upraw, pozyskiwania surowców czy nawet przebiegu całego procesu produkcji danego kosmetyku.

W asortymencie marki peclavus® znajduje się seria PODOcare, która obejmuje m.in. trzy produkty zawierające ekstrakt z pestek granatu - krem, lotion i peeling do stóp.

Lotion do stóp - Fusslotion Granatapfel

Lotion cechuje się lekką konsystencją, co przyspiesza jego wchłanianie. Idealnie nada się do użytku rano, kiedy potrzebujemy szybko działających kosmetyków, lub wieczorem, jako produkt, który idealnie przygotuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. W jego składzie oczywiście można znaleźć również omawiany ekstrakt z pestek granatu, który w INCI widnieje pod nazwą: Punica Granatum Seed Extract. Jego zadanie, w przypadku lotionu, polega głównie na regeneracji skóry i jej odświeżeniu. Warto w tym miejscu przypomnieć działanie przeciwobrzękowe ekstraktu z pestek granatu, które przyniesie ulgę zmęczonym stopom po aktywnym dniu.

Krem do stóp - Fusscreme Granatapfel

Krem, w porównaniu z lotionem, działa bardziej odżywczo i ma otulającą konsystencję. Może być używany nawet w przypadku bardzo wymagających stóp. Działanie ekstraktu z pestek granatu przyczynia się w tym przypadku do dogłębnej regeneracji i ochrony skóry. Dodatkowo zawarte w ekstrakcie antyoksydanty pomogą w rewitalizacji i procesie odnowy skóry.

Peeling do stóp - Fusspeeling Granatapfel

Produkt ten świetnie sprawdzi się jako element domowego SPA, które dzięki temu przysłuży się także zmęczonym stopom - peeling można przeprowadzać np. raz w tygodniu. Jego głównym zadaniem jest delikatne, lecz skuteczne usunięcie martwego naskórka. Odpowiada za to glinka wulkaniczna. Również w tym przypadku działanie ekstraktu z pestek granatu jest nieocenione. Chroni i odbudowuje on skórę, ale także przynosi efekt ukojenia.

Ekstrakt z pestek granatu jest wielozadaniowym składnikiem kosmetyków, który idealnie sprawdza się również w produktach do pielęgnacji stóp. Dzięki niemu nawet bardzo wymagająca i problematyczna skóra stóp zostanie zregenerowana i dozna ukojenia.

Wykorzystywany do pielęgnacji ciała, ekstrakt z pestek granatu - dzięki właściwościom antyoksydacyjnym - przyczynia się do jego dogłębnej regeneracji. W asortymencie peclavus®wellness znajdują się dwa produkty oparte na działaniu ekstraktu z pestek granatu:

Balsam do ciała - Körperlotion Granatapfel Sandelholz i Olejek pielęgnacyjny - Pflegeöl Granatapfel Sandelholz

Oba produkty cechują się nie tylko świeżymi, relaksującymi zapachami, które mają zachęcać do poświęcenia czasu na pielęgnację ciała, ale również silnymi właściwościami odżywczymi.

Dzięki zawartości ekstraktu z pestek granatu mają lekką, delikatną konsystencję, jednak wciąż dogłębnie odżywiają i regenerują skórę. Produkty te świetnie sprawdzą się w przypadku wszystkich typów skóry. Szczególnie dobre rezultaty mogą przynieść w pielęgnacji skóry pozbawionej jędrności, z pierwszymi oznakami starzenia się, lub suchej, potrzebującej dogłębnej regeneracji i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Ekstrakt z pestek granatu jest wielofunkcyjnym składnikiem pielęgnacyjnym o szerokim wachlarzu zastosowań, niestety często pomijanym przez producentów kosmetyków. Dzięki marce peclavus® produkty zawierające ten wyjątkowy ekstrakt stały się popularne i są doceniane, wykorzystuje się je w wielu gabinetach podologicznych i kosmetycznych.

Zainteresował Cię ten składnik? Kosmetyki marki peclavus® znajdziesz w sklepie internetowym spółki LNC pod adresem: https://podosklepik.pl/

Więcej na temat marki przeczytasz na https://peclavus.pl/

Wczytaj więcej