Amazońskie sposoby na zatrzymanie czasu

Czy istnieje gen, który zapewnia długowieczność, chroni przed starością? Naukowcy od lat poszukują „pigułki długowieczności”. Kiedy właściwie zaczyna się starość? Czy z pojawieniem się pierwszej zmarszczki? O tym rozmawiamy Martą Skolmowską z Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora, które skupia ekspertów fitoterapii pomagających osobom cierpiącym na schorzenia cywilizacyjne.

22 luty 2024
Artykuł na: 4-5 minut
Zdrowe zakupy

Już dużo wiemy. Z wiekiem skracają się telomery – cząsteczki na końcach chromosomów. Ten proces możemy spowolnić. Prof. Michał Masternak i jego zespół z University of Central Florida twierdzą, że w procesie starzenia się dochodzi do senescencji komórek, czyli u ludzi starszych zużyte komórki nie ulegają apoptozie, a wydzielają czynniki zapalne. U młodych ludzi te zużyte komórki są usuwane. Czynniki zapalne krążą we krwi, uszkadzają stawy, mięśnie i narządy, przyspieszając proces starzenia.

Marta Skolmowska, właścicielka Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora w Łomiankach

Czy posiadacie skuteczny ziołowy program przeciwko upływowi czasu i – co za tym idzie – chorobom?

Trzeba uczyć się od mieszkańców Amazonii i ich przodków. Nie „odmłodzi” się organizmu bez oczyszczenia krwi. Korzystając ze zdobytej w Amazonii wiedzy, stosujemy 3 zioła: Manayupę, Flor de Arenę i Hercampuri.

Z wiekiem zwalnia się tempo metabolizmu. Pojawiła się też nowa jednostka chorobowa – niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Słyszałam, że jest roślina, którą obecnie badacie, unikalny kwiat, o którym nawet śpiewa się piosenki w Peru – Flor de Overo.

Tak, ta roślina wspomaga leczenie wszystkich schorzeń wątroby (otłuszczenie, marskość, rak i inne). W 1971 r. francuski botanik Jean-Baptiste Lamarc opisał to zioło, a botanik Johan Andersson przeniósł go na Wyspy Galapagos. Roślina ta zawiera polifenole, rutynę, flawonoidy. Regeneruje i oczyszcza wątrobę. To zioło idealne zarówno dla spożywających alkohol, jak i mających kłopoty z trawieniem lub cierpiących na stłuszczenie albo marskość. Od wieków stosowane w Peru.

Młodość to witalność, odporność na choroby, dobra pamięć, dobry metabolizm, libido odpowiednie do wieku? Proszę wymienić chociaż kilka swych produktów z protokołu długowieczności.

Numer jeden to roślina, która jest niezwykle silnym antyoksydantem: Uncaria tomentosa, czyli vilcacora. Wykazuje działanie immunomodelujące i odtruwające nieporównywalnie do innych – już małe dawki zapewniają zdrowie na długie lata. Klienci dostrzegają działanie odmładzające produktów: Wilcaccora Impulso, Wilcaccora Forte, Gano-tumeric, Ganomix, Reishi puder, Sinergia Unica i inne.

A kosmetyki?

Mamy legendarny olej z drzewa Oenocarpus bataua, zwanego też Pataua, stosowany przez rdzenną ludność lasów amazońskich, który ujędrnia skórę (zawiera m.in. witaminy A i E, kwasy omega-9), niweluje plamy starcze, wybitnie odmładza twarz, włosy, skórę, paznokcie. Nasz produkt nosi nazwę Magia Celebra. W Peru wciąż istnieje powiedzenie, że: „Ludzie leśni są piękniejsi w sezonie zbierania Pataua”. To przysłowie mówi samo za siebie. Mamy także serię kremów Reishi i inne.

Bardzo dziękuję Pani za ciekawą rozmowę i poświęcony czas.

Magia Celebra, olej, zawiera olej z drzewa Oenocarpus bataua, 50 ml

Potrzebujesz odpowiedzi? Znajdziemy odpowiedź. Ty jesteś dla nas pierwszy.
unadegato.pl
telefon: 22 751 65 07
Masz problem, napisz do nas: vilcacora@biorelax.pl

Wczytaj więcej